Одеська національна Odesa National
морська академія Maritime Academy
Рекламно-інформаційний відділ Advertising-informational Department
ОФІС 218, КОРПУС №7 OF. 218, Building №7
Дідріхсона, 8 8, Didrikhson St.
65029, Одеса, Україна 65029, Odesa, Ukraine
тел/факс: +38(0482)35-62-39 Ph/Fax +38(0482)35-62-39
E-mail: rio@onma.edu.ua Web: http://www.onma.edu.ua
23.09.2014

Прес-реліз

26 вересня в Одеській національній морський академії свято – посвячення в курсанти нового поповнення. Минуло 70 років з того часу, коли було створено Одеське вище морехідне училище, яке в 1991 році отримало статус академії, а в 2002 – національного навчального закладу. Минули роки непростої праці та здобутків на шляху до нових вершин. За ці роки академією було зроблено чималий вклад у розвиток морської освіти і науки. Сьогодні Одеська національна морська академія (ОНМА) є одним з провідних у світі морських навчальних закладів.

Головні задачі, які академія успішно втілює у життя – це забезпечення високих стандартів освіти і практичної підготовки фахівців, подальше розширення партнерських відносин з провідними судноплавними компаніями світу, поєднання освітньої діяльності з науковими дослідженнями, залучення до навчання в академії кращих випускників системи загальної середньої освіти з усіх областей України та інших країн світу.

Посвячення в курсанти – одне з найбільш пам'ятних подій курсантського життя. За традицією, церемонія посвяти – це урочиста клятва, в якій першокурсники обіцяють шанувати статути академії та гордо нести звання курсантів, не шкодувати сил і часу на осягнення наук, використовувати отримані знання на блага рідного краю і країни, зберігати і примножувати традиції академії, розвивати курсантські і соціально значущі ініціативи й активно брати участь в їх реалізації, передавати свій досвід і знання наступним новобранцям.

Цього року на перший курс денної форми навчання у базовому начальному закладі прийнято понад 700 осіб, а з урахуванням структурних підрозділів академії (Азовського морського інституту, Ізмаїльського факультету, Морехідного коледжу технічного флоту та Морехідного училища імені О.І. Маринеска) та заочного навчання – понад 2500 осіб.

Відповідно до постанови уряду спільним наказом міністра оборони та міністра освіти і науки в академії цього року створено нові військові навчальні підрозділи – факультет військово-морських сил та військове відділення Морехідного коледжу технічного флоту. Основним напрямом діяльності факультету та відділення є підготовка військових фахівців для Військово-Морських Сил Збройних Сил України. На перший курс цих підрозділів прийнято 130 курсантів. Для продовження навчання на старших курсах створеного факультету в ОНМА прийнято курсантів Академії військово-морських сил імені П.С. Нахімова (м. Севастополь).

Всі заходи, що проводяться академією в 2014 році, присвячені 70-річному ювілею ОНМА. До свята академія отримала подарунки від своїх партнерів. Програма святкування передбачає урочисте відкриття двох нових тренажерних комплексів.

За допомогою компаній V.Ships (Монако) і MSC (Швейцарія) реалізовано проект створення нового навігаційного тренажеру на 6 навчальних містків. Навігаційний тренажер NTPRO 5000 виробництва компанії TRANSAS дозволяє проводити тренажерну підготовку та сертифікацію вахтових помічників капітана, старших помічників, капітанів і лоцманів у повній відповідності з вимогами Міжнародної конвенції і кодексу ПДНВ з манільського поправками 2010 року. Комплекс апаратного і програмного забезпечення тренажера імітує всі основні функції систем управління рухом суден і надає інструктору можливість створювати райони з різною навігаційної обстановкою, керувати суднами-цілями і створювати різні навчальні завдання і сценарії. Тренажер включає 8 різних типів суден і 7 районів плавання і дозволяє розширення варіантів навчальних задач. Крім того, обладнано приміщення для обговорення результатів навчання з візуалізацією навчальних задач на дисплеї великого розміру.

Академією спільно з «Одеським морським тренажерним центром» реалізовано проект створення нового лабораторного та тренажерного комплексу для підготовки суднових електромеханіків. При створенні комплексу академії було надано спонсорську допомогу компаніями OSM (Норвегія), Mitsubishi Electric (Японія), Siemens (Німеччина), Schneider Electric (Франція), SELCO A/S (Данія), "КСК-Автоматизація" та "Концерн "Ксімекс" (Україна). Тренажер повномасштабної суднової автоматизованої електроенергетичної системи, що забезпечує практичну підготовку та перевірку компетенцій офіцерів машинної команди за функціями «Електрообладнання, електронна апаратура і системи управління» і «Технічне обслуговування і ремонт», цілком відповідає вимогам Кодексу ПДНВ з манільського поправками. Тренажер виконаний на реальному обладнанні та засобах автоматики, відповідає реальній конфігурації і компонуванню суднової автоматизованої електростанції з реальними споживачами і типовий навантаженням.

Крім того, протягом року спонсорську допомогу на придбання комп'ютерного, презентаційного обладнання та програмного забезпечення, закупку матеріалів академії було надано компаніями MO Ship Management Co. (Японія), Bernhard Schulte Shipmanagement, Peter Dohle Group, Nordic Hamburg (Німеччина), Профспілкою робітників морського транспорту України та Благодійним фондом «Морська дружба».

Дякуємо наших партнерів за підтримку і вітаємо всіх друзів академії з ювілеєм ОНМА та з новим навчальним роком!