БЮЛЕТЕНЬ ОНМА
ЩОКВАРТАЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ ОДЕСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ МОРСЬКОЇ АКАДЕМІЇ
№ 19 жовтень-грудень 2013 р.  

З Новим роком та Різдвом Христовим!

Шановні викладачі, співробітники та курсанти!

Дозвольте від імені ректорату академії від усієї душі привітати Вас з Новим 2014 роком та Різдвом Христовим.

Рік, що минає, для академії був непростим з позиції економічного благополуччя, але з основними завданнями з підготовки кадрів ми успішно впоралися. Академія доклала чималих зусиль для подальшого збільшення кількості місць для практичної підготовки на суднах іноземних компаній з перспективами подальшого працевлаштування, а також для подальшого розвитку матеріальної бази.

У квітні 2013 року академія спільно з виставковим центром «Одеський дім» успішно провела Перший міжнародний форум «Освіта, підготовка та працевлаштування моряків», який включав не тільки конференцію, а й виставку на Морському вокзалі Одеського морського торгового порту. Форум отримав високу оцінку міжнародної морської громадськості та за проханнями участників конференції стане щорічною подією для академії і нашого міста. На даний час вже сформована програма конференції другого форуму 23-24 квітня 2014 року. З ключовою доповіддю на форумі виступить Генеральний секретар Міжнародної морської організації пан Коджи Секімізу.

2014 рік для академії є ювілейним. 70 років тому, у далекому 1944 році, 5 березня було підписано постанову Державного комітету оборони, а 7 липня - наказ народного комісара морського флоту, на підставі яких були створені і система морської вищої освіти в Радянському Союзі, і наш навчальний заклад.

Тому всі заходи, які будуть проведені у 2014 році академією, ми присвятимо цьому славному ювілею.

Бажаю всім Вам і Вашим близьким благополуччя, стабільності, успіхів у всіх починаннях.
Нехай 2014 рік принесе Вам добро і любов!

Міюсов М.В., ректор ОНМА

 

Наукові та організаційні заходи ОНМА


14-а Щорічна генеральна асамблея МАМУ та 14-а Щорічна міжнародна студентська програма МАМУ

24-29 жовтня 2013 р. у м. Бухарест відбулося засідання Міжнародного виконавчого комітету Міжнародної асоціації морських університетів (МАМУ), а 27-28 жовтня 2013 р. у м. Констанца на базі Морського університету м. Констанца відбулася 14-а Щорічна генеральна асамблея МАМУ та 14-а Щорічна міжнародна студентська програма МАМУ.

МАМУ була заснована у листопаді 1999 року у тісному співробітництві з Міжнародною морською організацією та провідними морськими навчальними закладами світу за підтримки японського фонду Nippon Foundation. Штаб-квартира асоціації розташована у м. Токіо (Японія). Асоціація об'єднує 57 університетів і академій з 31 країни світу. З перших днів заснування асоціації ОНМА є активним її членом, з 2000 по 2010 рік була членом Міжнародного виконавчого комітету МАМУ, протягом 2011-2013 років приймала участь у кількох дослідницьких проектах разом з навчальними закладами з Китаю, Польщі, США і Японії. У 2013 році академія була обрана у новій склад виконавчого комітету МАМУ на наступні 2 роки.

У засіданні виконавчого комітету МАМУ приймали участь його члени – представники морських навчальних закладів з Австралії, Болгарії, В'єтнаму, Канади, Польщі, Росії, Туреччини, України, Швеції та Японії (від України – ОНМА). Підчас засідання нового складу виконавчого комітету МАМУ головою асоціації було обрано представника Канади, а ректора ОНМА було обрано головою комітету по зв'язкам з Міжнародною морською організацією та членом двох інших комітетів (комітет з призначень та комітет з політики асоціації). Наступні асамблеї планується провести у 2014 році в Австралії, у 2015 році – в Хорватії. На відкритті асамблеї до делегатів з привітанням звернувся особисто президент Румунії пан Траян Бесеску та міністр національної освіти Румунії пан Ремус Прікопіє.

ОНМА на асамблеї представляли ректор Міюсов М.В., проректор з науково-педагогічної роботи Захарченко В.М., начальник відділу зовнішньоекономічних зв'язків Чеснокова М.В., старший викладач кафедри «Управління судном» Жуков Д.С. та два курсанти (Ахназаров А., курсант факультету морського судноводіння та Ємельянов Д., курсант факультету автоматики). Підчас 14-ї Щорічної генеральної асамблеї МАМУ члени делегації ОНМА представили свої доповіді та презентації. Підчас асамблеї проведені також зустрічі з керівниками навчальних закладів – членів Чорноморської асоціації морських університетів з Болгарії, Грузії, Росії, Румунії, Туреччини, України. Було проведено обговорення виконання сумісних проектів.

Ректор ОНМА,
доктор технічних наук, професор М.В. Міюсов

 


Щорічний семінар HYPACK

У період з 22 по 24 жовтня 2013 р. в ОНМА кафедрою гідрографії та морської геодезії було організовано проведення щорічного семінару HYPACK. Відкрив семінар Перший проректор ОНМА Шемякін О.М. Семінар проводив президент компанії HYPACK Пат Сандерс (США). У семінарі взяло участь понад 100 осіб: представники Регістру судноплавства України, ДП «Держгідрографія», «Дельта-лоцман», Одеського, Миколаївського, Маріупольського МТП, «Укрводшлях», Чорноморндіпроект, Держгідрографії Грузії (м. Поті), Центру підводників Болгарії (м. Русса), Черономортехфлоту, Одеського національного екологічного університету, МКТФ, а також курсанти та викладачі ОНМА.

Пат Сандерс презентував сучасне програмне забезпечення, призначене для обробки гідрографічних досліджень, підготовки морських електронних навігаційних карт, для обробки матеріалів днопоглиблювальних робіт, а також обробки матеріалів, пов'язаних з роботою офшорного флоту.

Продукція компанії HYPACK використовується у всіх басейнах Світового океану як сучасний продукт для забезпечення безпеки морського флоту. На закінчення Пат Сандерс презентував нові елементи програмного забезпечення HYPACK, які надалі будуть використані в навчальному процесі.

Наприкінці семінару було проведено тестування бажаючих отримати іменні сертифікати, що дозволяють працювати з програмним забезпеченням HYPACK. Учасники семінару обмінялися думками, побажаннями і склали рішення, викладені у відповідному протоколі.

Зав. кафедри Г і МГ
д.т.н. , проф. І. І. Гладких

 


Міжнародна науково-практична конференція
"Сучасні технології в офшорній індустрії"

2-5 жовтня 2013 року в Варні (Болгарія), у Військово-морській академії ім. Ніколи Вапцарова, пройшла міжнародна науково-практична конференція "Сучасні технології в офшорній індустрії". Одеську національну морську академію представляв Ворохобін І.І., декан факультету судноводіння на морських та внутрішніх водних шляхах.

На відкритті конференції були присутні: Міністр оборони Болгарії, Міністр транспорту, зв'язку та інформаційних технологій Болгарії, представник Міністра економіки та енергетики Болгарії та ін. Були вислухані наступні доповіді: «Перспективи і проблеми розвідки нафти і газу в західній частині Чорного моря», «Технології офшорної індустрії і можливості в західній зоні Чорного моря». Робота конференції була визначена такими тематичними напрямками: видобуток і транспортування енергоносіїв, будівництво та експлуатація морських споруд, безпека і надійність в морській індустрії, кадрове та наукове забезпечення морської індустрії. Також учасники заходу обговорювали проект резолюції про керівні принципи розвитку офшорної індустрії в Болгарії.

Гості відвідали заклади, пов`язані з діяльністю офшорної індустрії, суднобудуванням і судноремонтом, була проведена загальна екскурсія по класах і тренажерах, показана презентація Військової академії. Також гості були присутніми на урочистому посвяченні в курсанти.

Ворохобін І.І , декан ФМП і Т

 


Науково-технічна конференція
"Практичні проблеми розвитку радіозв'язку та радіонавігації в ГМЗЛБ, в системах АІС, СУРС і РІС"

23-24 жовтня 2013 року в Одеській національній морській академії за підтримки Одеського відділення Інституту морської техніки, науки і технологій Великобританії була проведена чергова ХІV конференція "Практичні проблеми розвитку радіозв'язку та радіонавігації в ГМЗЛБ, в системах АІС, СУРС і РІС". У роботі конференції взяли участь 57 учасників з Києва, Одеси, Севастополя, Керчі, Херсона, Новоросійська, Санкт-Петербурга. Серед учасників конференції були представники вищих навчальних закладів (ОНМА, СевНТУ, КГАВТ, КГМТУ), навчально-тренажерних центрів, що займаються підготовкою фахівців для морської галузі (Одеса, Севастополь, Керч, Іллічівськ); представники ЗАТ "Транзас Морські технології" з Миколаєва та Санкт- Петрбурга; КП "Морська пошуково-рятувальна служба", Одеса; представники ДУ "Держгідрографія", Київ; ЧерноморНДІ проект, Одеса; представники ДП "Класифікаційне товариство Регістр судноплавства України", Київ; представники ВМС ЗС України. У ході роботи конференції було заслухано 18 доповідей і 2 повідомлення. З вітальним словом до учасників конференції звернулися ректор ОНМА М.В. Міюсов та проректор ОНМА з наукової роботи В.А. Голіков. У виступах учасників було порушено широке коло питань, пов'язаних з функціонуванням морської галузі, підготовкою фахівців, безпекою мореплавання. Велику увагу було приділено науковим розробкам, спрямованим на вдосконалення системи навчання та підвищення безпеки мореплавання. Про підсумки роботи підкомітетів ІМО з радіозв`язку, пошуку та рятуванню (COMSAR) і навігації в 2013 році поінформував зав. кафедрою МРС ОНМА професор В.М. Кошовий. Проблеми достовірності інформації в системах зв'язку ГМЗЛБ, нові пристрої для підвищення безпеки мореплавання були розглянуті в доповідях професора каф. судноводіння та безпеки судноплавства СевНТУ І.Л. Афоніна та керівника секції "Радіозв'язок" ЦПАП СевНТУ В.Г. Слезкина. Всі доповіді та виступи були вислухані з великою увагою і супроводжувалися активною дискусією. Учасники конференції відзначили традиційно високий рівень її організації та проведення. Наступну конференцію планується провести в жовтня 2014 року.

Купровський В.І., доцент кафедри морського радіозв`язку

 


Міжнародна українсько-японська конференція з питань науково-промислового співробітництва

24-25 жовтня в Одеському національному політехнічному університеті пройшла Міжнародна українсько-японська конференція з питань науково-промислового співробітництва. Метою цієї теоретико-практичної акції була спроба дослідити можливості та правові межі іноземного інвестування в інноваційні проекти для національного виробництва, а разом з тим продемонструвати японським учасникам форуму науково-практичний потенціал вітчизняних вищих навчальних закладів, звести на єдиному майданчику потенційних виконавців та замовників інтелектуального продукту. Виставку відкрив перший заступник Міністра освіти і науки України Є.М. Суліма, який зазначив, що пріоритетним завданням Міністерства є забезпечення умов для подальшого динамічного розвитку освіти і науки в Україні. Враховуючи питання, які стояли у центрі обговорення конференції, а саме: проблеми інтелектуальної власності, трансферу технологій, приватних та державних вітчизняних та зарубіжних інвестицій у науку, перспективи та способи просування інновацій у виробництво тощо, - у конференції взяли участь провідні фахівці у правовій, промисловій, науково-технологічній галузях. На відкритті були присутні Голова Державної служби інтелектуальної власності України М.В. Ковіня, заступник Голови Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації В.А. Івченко, заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Д.Б. Волошенков та інші. Представники Одеської національної морської академії: О.М. Шемякін, перший проректор ОНМА; В.А. Голіков, проректор з наукової роботи; В.Д. Савчук, начальник науково-дослідної частини; О.М. Мазур, начальник рекламно-інформаційного відділу. Японську делегацію на конференції представляли заступник Міністра освіти, культури, спорту, науки та технологій Фудзікі Кандзі, Надзвичайний і Вповноважений Посол Японії в Україні Саката Тоічі, Президент Агентства з науки та технологій Японії (JST) Накамура Мічіхару, Виконавчий директор Агентства з науки та технологій Японії (JST) Обара Мічіо та інші.

Шемякін О.М., перший проректор ОНМА

 


Курс підготовки викладачів "Морське піратство. Передрейсова підготовка моряків"

На базі Одеської національної морської академії 18-19 листопада 2013 року був проведений дводенний курс підготовки викладачів «Морське піратство. Передрейсова підготовка моряків». Міжнародна програма «Гуманітарна відповідь морському піратству» (МПГВМП - Maritime Piracy Humanitarian Response Programme) створена для морської громадськості та організацій, чия діяльність пов'язана з працевлаштуванням і представленням інтересів моряків.

Даний курс включає в себе інформацію про антикризові заходи, які можуть бути зроблені компаніями до відправлення в рейс, під час і після інциденту, пов'язаного з піратським нападом або збройним пограбуванням. Програма курсу схвалена партнерськими організаціями МПГВМП. Навчання фахівців провів заступник директора МПГВМП, тренер Міжнародної програми «Гуманітарна відповідь морському піратству» - Тун Ван Де Санде (Голландія). По закінченню курсу учасникам були видані сертифікати відповідного зразка.

Торський В.Г. , член національної робочої групи МПГВМП

 


Засідання підкомісії з морського та річкового транспорту в ОНМА

21 листопада 2013 р. на базі Одеської національної морської академії відбулось засідання підкомісії з морського та річкового транспорту науково-методичної комісії з транспорту і транспортної інфраструктури Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України. Голова підкомісії - ректор ОНМА, професор Міюсов М.В., заступник голови підкомісії – професор Захарченко В.М. Учасники засідання підкомісії заслухали та обговорили наступні питання: стан імплементації Манільських поправок до Конвенції ПДНВ та основні завдання морських вищих навчальних закладів; розроблення та затвердження нових нормативно-правових актів у сфері підготовки та дипломування моряків; впровадження інструментів Європейської кредитної трансферно-накопичульваної системи у морських вищих навчальних закладах; проект Національної стандартної класифікації освіти України та пропозиції щодо перегляду переліків напрямів та спеціальностей; розроблення галузевих освітніх стандартів на основі компетентнісного підходу; проведення експертиз навчальної літератури.

За підсумками обговорення ухвалено резолюцію, яка визначає основні завдання морських вищих навчальних закладів на найблищий період.

Захарченко В.М., проректор з НПР ОНМА

 


Засідання 28 сесії Асамблеї та 111 сесії Ради Міжнародної морської організації (ІМО)

24 листопада – 6 грудня 2013 у м. Лондон (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії) відбулися засідання 28 сесії Асамблеї та 111 сесії Ради Міжнародної морської організації (ІМО). Ректор Одеської національної морської академії Міюсов М.В. був включений до складу офіційної делегації України згідно з технічним завданням на закордонне відрядження, яке було затверджено Міністерством інфраструктури України.

За результатами участі української делегації в роботі Асамблеї та засідань Ради ІМО був забезпечений захист національних інтересів України шляхом безпосередньої участі у розгляді та прийнятті нових обов'язкових та рекомендаційних документів ІМО, а також поправок та доповнень до існуючих документів Організації. Була можливість підвищення рівня обізнаності представників національної морської галузі щодо світових стандартів та правил стосовно забезпечення безпеки судноплавства, захисту людського життя на морі, захисту морського навколишнього середовища, а також забезпечення належних умов праці моряків, встановлених міжнародними документами ІМО.

Держави-члени ІМО були поінформовані про внесок України у забезпечення безпеки світового мореплавства, українська делегація взяла участь у виборах нового складу Ради ІМО.

За час перебування на Асамблеї було проведено низку зустрічей з представниками ІМО, зокрема, з паном Коджі Секімізу, Генеральним секретарем ІМО; паном Ендрю Уінбоу, директором департаменту з морської безпеки; паном Джеспером Лордапом, керівником департаменту з питань політики та планування.

Під час цих зустрічей були розглянути наступні питання:

  1. Звіт України за останні 5 років щодо виконання вимог Правила 1/8 «Стандарти якості» Міжнародної конвенції про підготовку, дипломування моряків та несення вахти (ПДНВ) 1978 р. з поправками.
  2. Участь Генерального секретаря ІМО пана Коіджі Секімізу у другому Міжнародному форумі «Освіта, підготовка та працевлаштування моряків», який відбудеться 23-24 квітня 2014 року у м. Одеса.
  3. Участь Генерального секретаря ІМО пана Коіджі Секімізу у святкуванні 70-ї річниці зі дня заснування Одеської національної морської академії, зустріч з викладацьким складом, курсантами ОНМА та морською спільнотою України.
  4. Детальне планування офіційного візиту Генерального секретаря ІМО пана Коіджі Секімізу до України.

У рамках візиту до Лондону ректор ОНМА Міюсов М.В. зустрівся з представниками Інституту морської техніки, науки та технології (ІМТНТ) та Морським інститутом Великобританії (МІВ), з якими академія співпрацює протягом декількох років і які погодились взяти участь у другому Міжнародному форумі «Освіта, підготовка та працевлаштування моряків» тау святкуванні 70-ї річниці зі дня заснування ОНМА.

Були розглянуті питання подальшого співробітництва між ОНМА та ІМТНТ у рамках діючого договору, а саме - можливість для курсантів ОНМА усіх спеціальностей на період 12 місяців отримати членство ІМТНТ на безкоштовній основі та мати змогу користуватися електронною бібліотекою ІМТНТ з необмеженим доступом.

 


Конференція "Морське право: історія, сучасність, перспективи розвитку"

5-6 грудня 2013 року в Одеській національній морській академії за сприяння Асоціації морського права України, Одеського відділення Інституту морської техніки, науки та технологій, відділення Морського інституту Великобританії в Україні відбулася VIII Міжнародна науково-практична конференція "Морське право: історія, сучасність, перспективи розвитку".

Гості академії та учасники конференції: проректор Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова Хачатуров Е.Б., к.ю.н., доцент кафедри міжнародних відносин Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка Білоцький С.Л., к.ю.н., доцент кафедри загально-правових дисциплін та міжнародного права ОНУ ім. І.І.Мечникова Нігреева А.А., к.ю.н., доцент кафедри міжнародних відносин Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т.Шевченка Забара І.М., к.ю.н., науковий співробітник Інституту держави і права ім.В.М.Корецького НАН України Переверзєва О.С., адвокат, к.ю.н., доцент кафедри морського і митного права Національного університету «Одеська юридична академія» Сергєєв Ю.В., к.ю.н., професор Одеського національного морського університету Балабанов А.О., юрист-консультант НУК ім. адмірала Макарова Підпала І.В., студентка ФГБОУ ВПО «Саратовська державна юридична академія» Петіна М.М., експерт-консультант Міжнародної юридичної служби Лебедєв В.П., юристи юридичного бюро Сергеєвих Пелих Ю.С., Вершиніна К.В., Денисова А.А. та ін. На пленарному засіданні з доповідями на актуальні теми виступили: перший проректор академії д.ю.н., професор Шемякін О.М., зав.кафедрою адміністративного та уголовного права д.ю.н. Бабин Б.В., зав. кафедрою економічної теорії та підприємництва на морському транспорті д.е.н., професор Н.Т. Прімачев, проректор Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова Хачатуров Е.Б адвокат Ю.В.Сергеєв. Секційно обговорювалися дискусійні питання: роль ІМО в діяльності з розслідування морських аварій; міжнародні звичаї і звичайності в морському праві; арешт суден у країнах Чорного моря; організація діяльності міжнародного комерційного арбітражного суду у морській галузі; формування правової системи України - морської держави; імплементація норм міжнародного гуманітарного права щодо війни на морі в законодавство України; наслідки реформування системи посередництва у працевлаштуванні моряків, що працюють на суднах під іноземним прапором; персональні дані моряків в системі посередництва при працевлаштуванні на роботу за кордон та особливості їх правового захисту. Юрист Міжнародної юридичної служби ( Interlegal ) О.Б. Перепелиця у форматі майстер-класу поділився практичними порадами з регулювання юридичних питань, пов'язаних з перевезенням вантажів і арештом суден в Україні.

Активну участь в організації та роботі конференції взяли викладачі, аспіранти, магістри та курсанти факультету морського права і менеджменту. За результатами конференції готується до публікації збірник наукових праць і збірник матеріалів конференції.

Бойко І.С., к.політ.н, доцент, декан ФМП і М

 


Урок-семінар "Тумани в житті мореплавця"

28 листопада в актовому залі Одеської національної морської академії відбувся відкритий урок-семінар "Тумани в житті мореплавця". На честь відкритого уроку-семінару відбувся концерт "Тумани в музичних творах". Виконавцями виступили студенти Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової, лауреати міжнародних конкурсів - Аліна Кожухаренко, Наталія Темник, Емілія Крістак, а також клас професора, засл.артистки А.В. Джамагорцян і лауреат міжнародного конкурсу Іван Кузьменко, клас доцента Ю.Н.Бучка. Були заслухані доповіді курсантів ОНМА про тумани Світового океану: фізика туманів; класифікації туманів; райони, де можуть бути тумани; небезпеки, пов'язані з туманами, морські катастрофи. Доповідали курсанти III і V курсів ФМС та ФСМВВШ. Виступав викладач Одеського художнього училища ім. М.Б. Грекова Л.І. Калеснік на тему "Тумани в живопису" в роботах Вільяма Тернера, Клода Моне, Здравко Мандрич. Також був переглянутий короткометражний фільм про тумани. Урок супроводжувався мультимедійним поруч "Тумани". Проводила урок доцент кафедри Г і МГ, канд. геогр. наук Т.В. Варбанець. На заході були присутні курсанти, студенти, викладачі академії.

Варбанець Т.В., доцент кафедри Г і МГ, канд. геогр. наук

 


День відкритих дверей

30 жовтня 2013 року Одеська національна морська академія зустрічала абітурієнтів та всіх бажаючих ознайомитись з можливостями отримання вищої освіти в академії. Гостей зустріли робітники центру довузівської підготовки та рекламно-інформаційного відділу. Після отримання інформаційних матеріалів гості мали чудову нагоду якнайближче познайомитись з історією Одеської національної морської академії, відвідавши музей, після чого були запрошені на зустріч з керівництвом академії. На питання абітурієнтів відповідали представники приймальної комісії та навчально-методичного центру довузівської підготовки ОНМА. Також була проведена екскурсійна програма, під час якої відвідувачі ознайомились з навчальними корпусами академії, навчальними тренажерами, які знаходяться на факультетах академії, бібліотекою та ін. До уваги абітурієнтів та їх батьків були надані друковані відомості про навчальний заклад. Сподіваємось, що ця зустріч була не останньою і вже наступного навчального року ми зустрінемо сьогоднішніх абітурієнтів серед курсантів-першокурсників Одеської національної морської академії.

Корнодудов М.М., директор УМДЦ ОНМА

 


Міжнародна спеціалізована виставка "Освіта та кар'єра-2013"

14-16 листопада 2013 року Одеська національна морська академія взяла участь у Міжнародній спеціалізованій виставці "Освіта та кар'єра-2013" та Міжнародній виставці закордонних навчальних закладів "Освіта за кордоном". Виставка "Освіта та кар'єра" проводиться щороку з метою формування єдиного освітнього простору в Україні, залучення суспільного інтересу до освіти та пропаганди досягнень нашої держави в освітній сфері. Усі бажаючі, в тому числі майбутні абітурієнти та їхні батьки, мали можливість отримати всю необхідну інформацію щодо особливостей вступу до вищих навчальних закладів, наукових програм, за якими працюють ВНЗ та можливостей і перспектив після отримання диплому. Організатори виставки: Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Товариство «Знання» України. Виставка проходила за підтримки Посольства Французької Республіки в Україні, Посольства Канади в Україні, Торгового відділу Посольства Австрійської Республіки в Україні, агенції Campus France, DAAD, British Council, Гете Інституту в Україні. В урочистому відкритті виставок взяли участь президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремень, Надзвичайні і Повноважені Посли в Україні Французької, Австрійської, Польської Республік, а також освітяни, студенти та представники засобів масової інформації. Після привітань почесних гостей відбулося урочисте нагородження переможців рейтингового виставкового конкурсу Міжнародної виставки "Освіта та кар'єра". Одеська національна морська академія виграла гран-прі у номінації "Кращий дизайн виставкового стенду та рекламних досягнень навчального закладу". Делегація ОНМА прибула у складі декана ФА Кар`янського С.А., начальника РІВ Мазур О.М. Делегати були нагороджені дипломами за проведення презентацій навчального закладу. Під час роботи виставок "Освіта і кар'єра" і "Освіта за кордоном" усі бажаючі мали змогу отримати індивідуальні консультації, відвідати тематичні семінари та презентації, що проводились представниками освітніх концернів, коледжів, підготовчих програм і університетів.

Мазур О.М., начальник РІВ ОНМА

 


XVI міжнародна конференція з транспорту та логістики "Транзитний потенціал України. Ефективна інфраструктура та логістика на транспорті у країнах Південно-Східної Европи"

16-18 жовтня в рамках Міжнародного Чорноморського транспортного форуму Одеська національна морська академія прийняла участь у Міжнародній конференції та виставці з транспорту та логістики "Транзитний потенціал України. Ефективна інфраструктура та логістика на транспорті у країнах Південно-Східної Европи". У роботі форуму прийняли участь близько 150 підприємств та організацій галузі транспорту з понад 12 країн світу. Метою заходу був розгляд та можливі шляхи вирішення проблемних питань щодо транзитного потенціалу України, а також зроблено акцент стосовно транзитних шляхів морськими маршрутами. Міжнародний Чорноморський транспортний форум відіграв важливу роль у реалзації пріорітетних завдань для транспортної галузі України, посприяв пошуку нових джерел інвестицій для розвитку транспорту та розвитку міжнародних транзитних вантажопотоків.

Мазур О.М., начальник РІВ ОНМА

 


Щорічний міжфакультетний турнір з гри "Брейн-ринг"

9 грудня 2013 року у Великій актовій залі Одеської національної морської академії відбувся щорічний міжфакультетний турнир з гри "Брейн-ринг" на приз ректора академії.

На участь у турнірі було подано заявок 10-ти команд:

  • ФМС — 2 команди;
  • СМФ — 2 команди;
  • ФЕРЕ — 1 команда;
  • ФА — 1 команда;
  • ФМП і Т — 1 команда;
  • ФМП і М — 2 команди;
  • Відділ з роботи з іноземними курсантами — 1 команда

Ведучий гри — член правління літературно-ігрового клубу "Ерудит" ім. Мороховського, віце-чемпіон України з гри "Брейн-ринг" Микола Пручковський.

Призові місця розподілились наступним чином:

  • I місце зайняла команда ФМП і Т;
  • II місце — команда ФЕРЕ;
  • III місце — команда ФА.

Ректор ОНМА М.В. Міюсов привітав переможців і вручив цінні призи команді, що зайняла I місце.

Резнік О.Г., директор Центру культури ОНМА

 

Видавець
Одеська національна морська академія
65029, м. Одеса, вул. Дідріхсона, 8
тел. 8 (0482) 35-62-39
http://www.onma.edu.ua
E-mail: rio@onma.edu.ua
Відповідальний за випуск С. Заічко
Дизайн та верстка
А. Ролінський, М. Куриленко
Фотограф О. Фірсова
Редактор О. Мазур