БЮЛЕТЕНЬ ОНМА
ЩОКВАРТАЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ ОДЕСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ МОРСЬКОЇ АКАДЕМІЇ
№ 16 січень-березень 2013 р.  

Навчально-організаційні заходи ОНМА


Розподіл курсантів

23 січня в Залі вченої ради Одеської національної морської академії (ОНМА) відбувся щорічний розподіл на роботу курсантів факультетів: морського судноводіння, судноводіння на морських та внутрішніх водних шляхах, судномеханічного, автоматики, електромеханіки, радіоелектрики. Кожний рік курсанти Одеської національної морської академії працевлаштовуються у кращих судноплавних компаніях. Кожний курсант знає, що диплом, який вони отримали в ОНМА, – це гарантія високоякісних знань на рівні національних та світових стандартів. На урочистій церемонії були присутні представники таких відомих компаній, як: "Peter Dohle", "Marlow Navigation Ukraine", "MSC Mediterranean Shipping Co.", "V.Ships", "UNIVIS" та інші. Цього року було розподілено 388 курсантів академії.

Соболєв О.І., нач. відділу практики,
працевлаштування та експлуатації навчальних суден

 


Вручення дипломів

У стінах Одеської національної морської академії відбулось урочисте вручення дипломів випускникам. Майбутніх спеціалістів привітав викладацько-професорський склад і керівництво академії. Довгоочікувані дипломи магістрів і спеціалістів отримали майже 400 чоловік. Як зазначив ректор ОНМА, окрім знань, в академії курсанти отримують навички працювати в команді - вони вчаться виконувати накази, віддавати накази і нести відповідальність і за судно, і за членів екіпажу, і за груз, який транспортується. Відразу помітно, як змінюються курсанти навіть після першої практики, дорослішають на очах, стають більш відповідальними. Моряк має бути конкурентоспроможним на ринку праці, рівень підготовки випускників академії визнаний одним з найвищих на пострадянському просторі. Щорік академія випускає майже 3000 фахівців морського та річкового транспорту, перевагу нашим випускникам віддають провідні морські держави.

Шемякін О.М., проф., д.т.н., перший проректор ОНМА

 


День відкритих дверей

27 березня Одеська національна морська академія вперше в цьому році зустрічала абітурієнтів та всіх бажаючих ознайомитись з можливостями отримання вищої освіти в академії. Гостей зустріли робітники центру довузівської підготовки та рекламно-інформаційного відділу. Після отримання інформаційних матеріалів гості мали чудову нагоду якнайближче познайомитись з історією Одеської національної морської академії, відвідавши наш музей, після чого були запрошені на зустріч з керівництвом академії до Великої актової зали. На питання абітурієнтів відповідали: ректор Міюсов М.В, перший проректор Шемякін О.М., декани факультетів, представники приймальної комісії та навчально-методичного центру довузівської підготовки ОНМА. Також була проведена екскурсійна програма, під час якої відвідувачі ознайомились з навчальними корпусами академії, навчальними тренажерами, які знаходяться на факультетах академії, бібліотекою та ін. До уваги абітурієнтів та їх батьків були надані друковані відомості про наш навчальний заклад. Сподіваємось, що ця зустріч була не останньою і вже наступного навчального року ми зустрінемо сьогоднішніх абітурієнтів серед курсантів-першокурсників Одеської національної морської академії.

Корнодудов М.М., начальник УМЦДП

 

Наукова діяльність ОНМА


Міжнародна морська конференція "Звернення до ПДНВ 2010 і безпека на борту суден"

22 - 23 січня 2013 року на базі Морського університету ім. Джона Лаксоно (Ілойло, Філіппіни) відбулася Міжнародна морська конференція "Звернення до ПДНВ 2010 і безпека на борту суден". У рамках конференції були представлені декілька доповідей, які стосувалися питань якості підготовки у вищих навчальних морських закладах, безпеки і охорони на суднах, оцінки якості підготовки моряків, а також питання практичної підготовки курсантів. У конференції взяли участь представники морської адміністрації Філіппін, а також представники вищих морських навчальних закладів світу (Китай, Канада, Росія, Туреччина, Україна, Греція, Південна Корея, Японія).

Також відбулися робочі зустрічі представників вузів, учасників Всесвітнього центру підготовки на борту суден, присвячені питанням практичної реалізації проекту. У даній нараді взяли участь представники наступних вищих морських навчальних закладів:

  1. Далянський морський університет (Китай)
  2. Корейський морський університет (Південна Корея)
  3. Державний морський університет ім. адм. Невельського (Росія)
  4. Державний університет морського і річкового флоту ім. адм. С.О. Макарова (Росія)
  5. Морський факультет Стамбульського технічного університету (Туреччина)
  6. Морський університет ім. Джона Лаксоно (Ілойло, Філіппіни)
  7. Університет Пірі Рейс (Туреччина)
  8. Одеська національна морська академія (Україна)

22 червня 2010 р. в залі проведення пленарних засідань Міжнародної дипломатичної конференції з прийняття переглянутої Конвенції та Кодексу ПДНВ у присутності делегатів відбулася урочиста церемонія підписання Меморандуму про угоду зі створення Всесвітнього центру підготовки на борту суден. Його засновниками стали Морський державний університет імені адмірала Г.І. Невельського (Російська Федерація), Державна морська академія імені адмірала С.О. Макарова (Російська Федерація), Далянський морський університет (КНР), Корейський морський університет (Республіка Корея), Морський університет фонду Джона Б. Лаксоно (Республіка Філіппіни) і Морський факультет Стамбульського політехнічного університету (Республіка Туреччина). Своїми підписами документ засвідчили Генеральний секретар ІМО Е. Мітропулос і керівники відповідних делегацій. Створення центру було продиктовано необхідністю значного підвищення якості практичної підготовки майбутніх фахівців морського флоту у всесвітньому масштабі, забезпечення доступності проходження плавальної практики для курсантів морських вузів всіх країн. Під час даної наради були підняті питання фінансування Всесвітнього центру з підготовки на борту суден, а також був попередньо розглянутий основний договір, який передбачає упорядкувати структуру менеджменту центру.

Чеснокова М.В., начальник відділу ЗЕЗ

 


Засідання робочої групи ОЧЕС з метою презентації діяльності ЧМАМІ у Стамбулі

Ректор Одеської національної морської академії є головою Чорноморської асоціації морських інститутів (ЧМАМІ), яку було створено у 2010 році провідними морськими університетами та академіями 6 чорноморських країн. У 2012 році за рішенням щорічних зборів асоціації було прийнято рішення та подана заявка про надання асоціації спеціального статусу партнера (Sectoral Dialogue Partnership) Організації чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС). Голову ЧМАМІ було запрошено на засідання робочої групи ОЧЕС з метою презентації діяльності асоціації. Презентацію було зроблено 7 березня у Секретаріаті ОЧЕС в Стамбулі на засіданні робочої групи під головуванням Володимира Михайловича Пузирко, директора договірно-правового департаменту Міністерства закордонних справ України. З боку України в засіданні також прийняли участь генеральний консул України в Стамбулі Богдан Яременко та консул Сергій Кравченко. Разом з головою асоціації ЧМАМІ представляли: заступник голови асоціації, декан морського факультету Стамбульського технічного університету професор Ніл Гюлер та генеральний секретар асоціації доктор Хісаші Ямомото. Представники ЧМАМІ відповіли на численні запитання. Презентацію було схвалено представниками країн-членів ОЧЕС та підтримано головою робочої групи. Відповідно до статуту ОЧЕС заявку за поданням робочої групи буде розглянуто 18-19 квітня на засіданні Комітету старших офіцерів (Senior Officers' Committee) та остаточне рішення буде прийнято на Засіданні Міністрів країн-членів ОЧЕС 21 червня в Одесі. За час перебування у Стамбулі було проведено низку зустрічей та переговорів з питань міжнародного співробітництва у сфері освіти та практичного навчання фахівців, у тому числі з: деканом морського факультету Стамбульського технічного університету - професором Ніл Гюлер, керівним та викладацьким складом факультету; ректором Університету імені Пири Рейс - професором Османом Сагом; генеральним секретарем Глобального центру з підготовки на борту суден (GOBTC) - доктором Хісаші Ямомото та представником Палати судноплавства Туреччини - капітаном Феріт Бірен. Було досягнуто домовленості про участь представників Глобального центру з підготовки на борту суден, морського факультету Стамбульського технічного університету та Університету імені Пири Рейс у роботі Міжнародного форуму "Освіта, підготовка та працевлаштування моряків" 24-25 квітня в Одесі. Запрошено представників Палати судноплавства Туреччини до співробітництва з питань практичного навчання на суднах студентів з Туреччини.

Міюсов М.В., докт. техн. наук, професор, ректор ОНМА

 


Міжнародний тематичний семінар "Організація та профіль докторської підготовки"

Проректор з науково-педагогічної роботи Одеської національної морcької академії В.М. Захарченко взяв участь у міжнародному тематичному семінарі "Організація та профіль докторської підготовки", який відбувся 11-12 березня 2013 р. в університеті Святого Духу (м. Каслік, Ліван), за підтримки Виконавчого агентства Європейського Союзу з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (EACEA) та Асоціації столичних університетів Європи (UNICA).

На семінарі обговорювалися проблеми якісної підготовки фахівців найвищої кваліфікації. Були розглянуті питання організації, умов і правил роботи докторських шкіл: як задовільнити вимоги усіх зацікавлених сторін; якими є ролі та обов`язки кандидатів на докторський ступінь; як можна набути загальних навичок і вмінь; проблеми оцінювання як критичного та обов`язкового компоненту докторської підготовки; посилення зв`язків з бізнесом і виробництвом - працевлаштування випускників докторсьих програм.

У семінарі взяли участь Міністр освіти та вищої освіти Лівану - Хасана Діаба, директор Департаменту вищої освіти Лівану - Ахмада Джамала, керівник зі співробітництва Представництва ЄС в Лівані - Дієго Ескалона Патуреля, президент університету Святого Духу - Касліку Хайди Мафуза та керівник програми Темпус Виконавчого агентства ЄС з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури - Клаус Хаупта.

У заході взяли участь близько 50 представників з Албанії, Казахстану, Лівану, Росії, Сербії, Сирії, Угорщини, Франції, Хорватії, Чорногорії та України. Нашу країну представляли члени Національної команди експертів з реформування вищої освіти: перший віце-президент Національної академії педагогічних наук України - В.І. Луговий, проректор Одеської національної морcької академії - В.М. Захарченко, проректор Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна - Ю.В. Холін, проректор Національного університету "Львівська політехніка" - Ю.М.  Рашкевич та менеджер з аналітичної роботи Національного Темпус-офісу в Україні - Ж.В.  Таланова.

Захарченко В.М., проректор з НПР

 


Щорічне генеральне засідання Інституту морської техніки, науки та технології у Лондоні

18-24 березня представники Одеської національної морської академії в особі голови Одеського відділення ІМТНТ, декана судномеханічного факультету ОНМА - Колегаєва М.О. та начальника відділу ЗЕЗ ОНМА - Чеснокової М.В. відвідали Інститут морської техніки, науки та технології, де були обговорені наступні питання подальшої співпраці між Одеським відділенням ІМТНТ і ІМТНТ Великобританії: зміна процесу вступу в члени інституту, оплата членських внесків, використання електронної бібліотеки, нові можливості співпраці ОНМА та ІМТНТ.

18 березня відбулася нарада з питань акредитації інженерних спеціальностей вищих морських навчальних закладів. 21-22 березня було проведене Щорічне генеральне засідання ІМТНТ і Щорічне засідання Європейського дивізіону ІМТНТ. Під час Щорічного генерального засідання ІМТНТ був призначений 111-й президент Інституту морської техніки, науки і технології - Андреас Хрисостом, який зобов'язався здійснити нові цілі, включаючи світове зростання і розширення ІМТНТ (ImarEST).

22 березня в історичному Гілдхолі Лондона відбулася 110-та щорічна вечеря ІМТНТ, де були присутні близько 400 гостей з більш, ніж 15 країн. Для Гільдії Благодійності були зібрані пожертвування, які склали більше 1000 фунтів стерлінгів, щоб підтримати людей з морського співтовариства, членів їх сімей, які потребують цього.

Чеснокова М.В., начальник відділу ЗЕЗ

 


Пленум Навчально-методичного об'єднання з освіти в галузі експлуатації водного транспорту

21-22 березня 2013 р. у Санкт-Петербурзі в Державному університеті морського і річкового флоту імені адмірала С.О. Макарова відбувся Пленум Навчально-методичного об'єднання з освіти в галузі експлуатації водного транспорту і науково-методична конференція "Формування сучасного методичного комплексу при підготовці фахівців водного транспорту відповідно з національними і міжнародними вимогами: стан та перспективи розвитку".

У роботі Пленуму та конференції взяли участь О.І. Пошивай - заступник керівника Федерального агентства морського і річкового транспорту Російської Федерації; М.Г. Смірнов - віце-президент Асоціації судноплавних компаній, В.С. Зубков - виконавчий директор Північно-Західної філії Союзу Російських Судновласників, П.В. Мартинов - директор з персоналу ВАТ "Північно-Західне пароплавство"; представники вищих навчальних закладів Росморрічфлота та інших ВНЗ, що здійснюють підготовку з плавальних спеціальностей і в галузі управління водним транспортом та гідрографічного забезпечення судноплавства. Від Одеської національної морської академії в роботі Пленуму брав участь перший проректор О.М. Шемякін.

У процесі роботи Пленуму та конференції обговорювалися найбільш актуальні питання у сфері морської освіти, серед яких: нормативно-законодавче забезпечення реалізації Федерального закону "Про освіту в Російській Федерації"; національні та міжнародні вимоги щодо формування навчально-методичного комплексу при підготовці фахівців водного транспорту; концепція розробки акредитаційних педагогічних вимірювальних матеріалів; перегляд типових курсів відповідно до Манільських поправок Конвенції та Кодексу ПДНВ; особливості підготовки плавскладу для суден прибережного та внутрішнього водного транспорту; особливості формування навчальних планів середньої та початкової професійної освіти за спеціальностями і професіями водного транспорту; методичне забезпечення додаткової професійної освіти відповідно новим освітнім стандартам.

Шемякін О.М., перший проректор ОНМА

 


V науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, присвячена 150-річчю від дня народження академіка В.І. Вернадського на тему "Суднобудування та водний транспорт"

15 березня 2013 року в Миколаєві пройшла V науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, присвячена 150-річчю від дня народження акаеміка В.І. Вернадського на тему "Суднобудування та водний транспорт". На пленарному засіданні відбулось урочисте відкриття конференціїї, де були вислухані доповіді доктора технічних наук, професора Блінцова В.С. - "Наукова спадщина видатного академіка В.І. Вернадського" та доктора технічних наук, професора Олейнікова А.М. - "Горизонти нетрадиційної енергетики". Далі проходили роботи за наступними секціями: суднобудування, суднові енергетичні системи, електрообладнання та автоматика суден, океанотехніка та освоєння шельфу, інформаційна безпека на водному транспорті, управління проектами та інформаційною діяльністю підприємств та організацій морегосподарського комплексу, експлуатація та ремонт водного транспорту, екологічна безпека в суднобудуванні та на водному транспорті, економіка суднобудування та водного транспорту, архітектура та дизайн водного транспорту, історія суднобудування.

За результатами конкурсу курсанти ОНМА отримали призові місця: Гордієнко Є.Ю. (ФМС-1147)— 1 місце, Мальцев С.Е. (ФМС-1134) — 1 місце, Соловйов В.І. (СМФ-2154) — 3 місце, Герасичев М.В. (ФА-2252) — 4 місце, Симбірська П.С.(ФМС-121, Ізмаїл) — 5 місце.

Голіков В.А., проректор з НР

 


Міжнародна наукова та науково-технічна конференція на тему "Суднові енергетичні уставновки: експлуатація та ремонт"

З 20-22 березня поточного року в Одеській національній морській академії відбулась Міжнародна наукова та науково-технічна конференція на тему "Суднові енергетичні уставновки: експлуатація та ремонт". Під час роботи по секціях розглядались наступні питання: суднові енегргетичні установки і системи, експлуатація і ремонт суднових енергетичних установок та технічних засобів, безпека життєдіяльності на морі, удосконалення професійної підготовки в морському ВНЗ, електрообладнання і автоматика суден. На пленарному засіданні були заслухані доповіді керівників секцій, відбулись обговорення та прийняття рішень стосовно конференції.

Даниленко Д.В., зам. декана з навчальної роботи

 

Виставкова діяльність, досягнення та святкові заходи ОНМА


Міжнародний жіночий день

Одеська національна морська академія урочисто вітала жіночий коллектив академії зі святом 8 березня. Гурти студентського клубу вітали присутніх піснями, танцями та підготовленими заздалегідь святковими номерами. Курсанти, викладачі Одеської національної морської академії та її підрозділів привітали жінок зі святом весни великим святковим концертом. Організатором концерту виступив Центр культури ОНМА. На святі були присутні декани факультетів, працівники структурних підрозділів Одеської національної морської академії, курсанти та гості. Чимало прекрасних слів та побажань було висловлено у піснях, віршах та мелодіях, які прозвучали в цей день в стінах ОНМА. Наприкінці концерту присутнім жінкам курсанти дарували квіти, що приємно вразило присутніх. Вітаємо всіх жінок з 8 березня!

Рєзнік О.Г., директор Центру культури

 


Турнір з водного поло в ОНМА

11-15 березня в Одеській національній морській академії проводилися змагання з водного поло (турнір) ХХI обласних студентських ігор. Брали участь 12 команд ВНЗ міста Одеси (ОНПУ, ОНМА, ОНМУ, ОНЕУ, ОНУ ім. Мечникова, ОГА ім. Холода, ОНАХТ ім. Ломоносова, ПНПУ ім. Ушинського, ОДУВС, ОДАУ, ОДАБА, ОДЕУ, ОНАЗ ім. Попова). Змагання проходили під патронатом Федерації водного поло в Одеській області, яку очолює ректор ОНМА М.В. Міюсов. У результаті місця серед ВУЗів розподілилися наступним чином:

  1. Політехнічний університет
  2. Морський університет
  3. Морська академія
  4. Екологічний університет

Вітаємо нашу команду: Урсула С.А. - 2252, Миронова М.В. - 2152, Войцеховського І.В. 1331, Станжіцкого Д.І. - 1136, Гладченко А.В. - 2141, Столевіча А.А. - 1211, Розвадовського В.Р. - 1152, Хіхлуху Д.А. - 1132, що зайняла призове III місце в вотерпольном турнірі ХХШ обласних студентських ігор.

Свірідов В.М., зав.каф. ФВС

 


V міжнародна виставка-презентація освітніх і навчальних програм "Освіта та розвиток 2013"

30-31 березня 2013 на Морвокзалі пройшла V міжнародна виставка-презентація освітніх і навчальних програм "Освіта та розвиток 2013", організатором якої виступила компанія "DYNAMICS-EXPO". У даному заході взяли участь вищі навчальні заклади Одеси і Польщі, в тому числі - Одеська національна морська академія, а також установи середньої професійної освіти: професійні училища, професійні ліцеї, коледжі, технікуми, міжнародні бізнес-школи, державні та приватні школи, гімназії, школи-пансіони, спеціалізовані та заочні курси, програми індивідуального навчання, закордонні освітні програми всіх рівнів, програми обміну студентами із зарубіжними освітніми установами. Були представлені бізнес-тренінги: управління персоналом, кар'єрне зростання, курси довузівської підготовки, курси вивчення іноземних мов.

Мазур О.М., начальник РІВ

 


Міжнародний форум "Освіта, підготовка і працевлаштування моряків"

24-25 квітня 2013 року в м. Одеса відбудеться перша Міжнародна конференція і виставка "Освіта, підготовка і працевлаштування моряків", що отримала підтримку ІМО та провідних міжнародних морських організацій.

Форум проводиться з метою покращення якості підготовки екіпажів морських суден, демонстрації сучасних досягнень в області підготовки моряків, пошуку шляхів покращення рівня освіти, обміну досвідом серед провідних фахівців галузі. На виставці і конференції буде можливість ознайомитись з новими методиками і технічними засобами навчання, з перспективними проектами і програмами розвитку галузі морської освіти, з потребами і пропозиціями провідних операторів ринку фахівців плавскладу.

Генеральним партнером форуму є компанія "TRANSAS", запрошуємо до співпраці всі зацікавлені організації. Стосовно участі у форумі звертатися до оргкомітету. Контакти: www.etc-odessa.ua, т./ф: +38(0482) 37-17-37, е-mail: info@etc-odessa.com 65014, Одеса, вул. Маразліївська, 7, офіс 1.

Оргкомітет форуму

 

Видавець
Одеська національна морська академія
65029, м. Одеса, вул. Дідріхсона, 8
тел. 8 (0482) 35-62-39
http://www.onma.edu.ua
E-mail: rio@onma.edu.ua rio_onma@mail.ru
Відповідальний за випуск С. Заічко
Дизайн та верстка
А. Ролінський, М. Куриленко
Фотограф О. Фірсова
Редактор О. Мазур