БЮЛЕТЕНЬ ОНМА
ЩОКВАРТАЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ ОДЕСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ МОРСЬКОЇ АКАДЕМІЇ
№ 15 жовтень-грудень 2012 р.  


З Новим роком та Різдвом Христовим!

Шановні колеги, викладачі, співробітники, курсанти та слухачі! Від імені адміністрації академії сердечно вітаю Вас з наступаючими святами - Новим роком та Різдвом Христовим! Рік, що минає, був багатий на яскраві події, які зробили великий вплив на життя нашого колективу, усіх тих, кого об'єднує Одеська національна морська академія. За прожитий рік зроблено чимало корисних справ. Я знаю, що академія - наш спільний дім. Адже тільки завдяки нашими зусиллями вона є престижним освітнім закладом - вузом з оригінальними традиціями, унікальною історією, з прагненням до підкорення нових вершин, з бажанням бути одним з найкращих вищих навчальних закладів. Не зупиняючись на досягнутому, постійно рухаючись вперед, разом ми можемо побудувати освітню систему, що відповідатиме найсучаснішим прагненням суспільства. Викладачам і курсантам, всім, хто сьогодні працює на благо освіти, хто йде вперед, освоюючи нові знання, бажаю блискучих ідей, звершень, наполегливості та цілеспрямованості, вдячних учнів і терплячих мудрих викладачів. Бажаю всьому колективу академії доброго здоров'я, енергії, оптимізму, професіоналізму, згуртованості і наукових успіхів! Нехай наступний рік стане для вас особливим!

Міюсов М.В., проф., д.т.н., ректор ОНМА

 

Наукові заходи ОНМА


XIII науково-технічна конференція "Практичні проблеми розвитку радіозв'язку та радіонавігації в ГМЗЛБ, в системах АІС, СУРС і РИС"

Одеська національна морська академія, Севастопольський національний технічний університет за підтримки Одеського відділення Інституту морської техніки, науки та технологій Великобританії 11-12 жовтня 2012 року на базі Севастопольського національного технічного університету провели ХІІІ науково-технічну конференцію "Практичні проблеми розвитку радіозв'язку та радіонавігації в ГМЗЛБ, в системах АІС, СУРС і РИС". У роботі конференції взяли участь 53 учасника з Києва, Одеси, Севастополя, Керчі, Херсона, Ізмаїла, Санкт-Петербурга. Серед учасників конференції були представники вищих навчальних закладів (ОНМА, СевНТУ, КДАВТ, КМУ), навчально-тренажерних центрів, що займаються підготовкою фахівців для морської галузі (Одеса, Севастополь, Керч, Ізмаїл, Іллічівськ); представники ЗАТ "Транзас Морські технології" з Миколаєва і Санкт-Петрбурга; КП "Морська пошуково-рятувальна служба", Одеса; представники ДУ "Держгідрографія", Київ; Черномор НДІ проект, Одеса; представники ДП "Класифікаційне товариство Регістр судноплавства України", Київ; ДП "Дельта-Лоцман", Одеса; представники ВМС ЗС України. Під час роботи конференції було заслухано 17 доповідей і 4 повідомлення. У виступах учасників було порушено широке коло питань, пов'язаних з функціонуванням морської галузі, підготовкою фахівців, безпекою мореплавання. Велику увагу було приділено науковим розробкам, спрямованим на вдосконалення системи навчання та підвищення безпеки мореплавання. Всі доповіді були вислухані з великою увагою і супроводжувалися активною дискусією. Учасники конференції відзначили традиційно високий рівень її організації та проведення.

Кошевий В.М., проф., д.т.н., зав. каф. МРС

 


13 щорічна Генеральна асамблея Міжнародної асоціації морських університетів

З 15 по 18 жовтня 2012 р. Морський інститут Ньюфаундленду в м. Сент - Джонс, Канада, приймав 13 щорічну Генеральну асамблею Міжнародної асоціації морських університетів (МАМУ). Одеську національну морську академію на асамблеї представляли проректор ОНМА з НПР - Захарченко В.М., начальник відділу ЗЕЗ ОНМА - Чеснокова М.В., старший викладач кафедри управління судном - Жуков Д.С. і курсант 5 курсу СМФ Валієв І. Всі учасники делегації виступили з доповідями, Захарченко В.Н - "Модельний курс МАМУ для електро-технічних офіцерів", Чеснокова М.В. - "Роль лідерства в управлінні командою судна", Жуков Д.С. - "Нова компетенція ЕКНІС - запитання і відповіді". У курсантській програмі виступав Валієв І. Також Чеснокова М.В. очолювала одну з робочих сесій асамблеї. 15 жовтня відбулось відкриття асамблеї. З привітальними словами виступили: заступник голови фонду "Ніппон Фаундейшен", мер міста Сент-Джонс, представники морської адміністрації та Асоціації морських лоцманів Канади. Після церемонії відкриття почалися засідання технічних секцій. З доповідями на асамблеї виступило більше 40 учасників. 17 жовтня відбулося пленарне засідання асоціації та урочиста церемонія закриття асамблеї. 18 жовтня була проведена екскурсія по Морському інституту Ньюфаундленду і місту Сент-Джонс.

Жуков Д.С., ст. викладач ФМС

 


Міжнародна науково-практична конференція "Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу"

25-26 жовтня у Києві відбулася Міжнародна науково-практична конференція "Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу", присвячена механізмам реалізації положень Бухарестського комюніке. За ініціативою Першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євгена Суліми, Національного експерта з реформування вищої освіти України, 26 жовтня 2012 р. проведено спеціальну сесію для презентації та обговорення результатів проектів Програми Темпус в Україні – День проектів Темпус. Організаторами стали: Національна академія педагогічних наук України, Національний Темпус-офіс в Україні спільно з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, Спілка ректорів вищих навчальних закладів України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний авіаційний університет, Асоціація вищих навчальних закладів України недержавної форми власності, Українська асоціація студентського самоврядування. У конференції взяли участь європейські експерти, національні експерти з реформування вищої освіти України, координатор Програми Темпус в Україні, Білорусі та Молдові Виконавчого агентства Європейського Союзу з питань освіти, культури та аудіовізуальних засобів і голова Європейського союзу студентів. Були розглянуті питання забезпечення якості вищої освіти та реалізації заходів з впровадження Національної рамки кваліфікації. На конференції з доповіддю "Національна рамка кваліфікацій: на шляху впровадження" виступив член національної команди експертів з реформування вищої освіти, проректор з НПР Одеської національної морської академії Захарченко В.М.

Захарченко В.М., д.т.н, проф., проректор з НПР

 


Звітно-виборчі збори членів Лондонського Інституту морської техніки, науки і технології (ІМТНТ)

2 листопада 2012 р. у приміщенні Англійського клубу відбулися звітно-виборчі збори членів Одеського відділення Лондонського Інституту морської техніки, науки та технології в Україні за участю 17 членів ІМТНТ і 9 гостей.

Протягом звітного періоду на засіданнях комітету відділення обговорювалися наступні питання:

  • прийняття в члени Інституту морcкой техніки, науки і технології;
  • інформація про заходи та засіданнях ІМТНТ;
  • робота молодих морських фахівців;
  • робота Англійського клубу та бібліотеки;
  • теми, програми та результати конференцій і семінарів;
  • фінанси відділення за 2011/2012 р.;
  • курсанти - кандидати на гранти ІМТНТ;
  • фінансові витрати, що пов'язані з проведенням конференцій.

У звітному 2012 р. члени Одеського відділення ІМТНТ в Україні взяли участь в організації, проведенні конференцій та інших заходах, які були присвячені науковим роботам інженерних факультетів Одеської національної морської академії та інших установ:

  • 14-15 грудня 2011 р. на базі факультету електромеханіки та радіоелектроніки ОНМА - науково-теоретична конференція молодих вчених "Актуальні питання суднової електротехніки і радіотехніки";
  • 21-23 березня 2012 р. на базі судномеханічного факультету ОНМА - науково-технічна конференція "Суднові енергетичні установки: експлуатація та ремонт". Працювали 5 секцій за напрямками: суднові енергетичні установки та системи; експлуатація і ремонт СЕУ; безпека життєдіяльності на морі; удосконалення професійної підготовки в морському ВНЗ; електроенергетичні комплекси та автоматика суден;
  • 11-12 жовтня 2012 р. на базі Севастопольського національного технічного університету - Тринадцята науково-технічна конференція "Практичні проблеми розвитку радіозв'язку та радіонавігації у ГМЗЛБ, в системах АІС, СУРС І РИС";
  • 6-11 березня 2012 р.? проректор з науково-педагогічної роботи д.т.н., проф. Захарченко В.М., CEng IMarEST і викладач Оженко Є.М., AMIMarEST були в складі делегації від Одеського відділення на щорічних зборах членів ІМТНТ і на Засіданні ради європейського відділення I ІМТНТ. Вони взяли участь у заходах інституту та в засіданнях;
  • 18-22 березня 2012 р.? на базі Морського університету м. Констанца (Румунія) пройшло 2-е Генеральне засідання Виконавчого комітету Чорноморської асоціації морських інститутів (Bleak Sea Association of Maritime Universities) (ЧМАМІ). У засіданні взяли участь: проф. Міюсов М.В., д.т.н., ректор ОНМА, CEng IMarEST, FIMarEST; Заічко С.І., проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності, FIMarEST і Чеснокова М.В., начальник відділу зовнішньоекономічних зв'язків. У результаті зустрічі ректора ОНМА, д.т.н., проф. Міюсова М.В., обрали головою Виконавчого комітету ЧМАМІ на термін 2012-2013 р.р.
  • З 29 травня по 1 червня 2012 р. делегація Одеського відділення ІМТНТ у складі координатора морських фахівців, к.т.н., доц. Карьянського С.А. і аспіранта кафедри теорії та будови судна Печенюка А.В. взяли участь у Всесвітній морський технологічній конференції (World Maritime Technology Conference), яка проходила в морській столиці РФ Санкт-Петербурзі. На конференції виступили з доповідями:
    • к.т.н., доц. Карьянський С.А.: "Гідродинамічний сепаратор пульпи для суден днопоглиблювального флоту" (Hydrodynamic pulp separator for dredging vessels) і "Забезпечення ефективної роботи суднового дизельного двигуна за допомогою моніторингу стану" (Marine diesel efficiency operation with the help of condition monitoring);
    • аспірант Печенюк А. В.: "Використання методів обчислювальної гідродинаміки в задачах проектування та експлуатації суден" (CFD Application on Problems of Ship Design and Operation);
    • курсант Байковский Д.В.: «Застосування енергонезалежних пояльно-зварювальних коштів для ремонту СТС без виведення судна з експлуатації»(The possibility of application of energy independent soldering-welding means for ships machinery without putting the ship out of operation).

Однією з найбільш значущих подій Всесвітньої морської технологічної конференції став форум молодих морських лідерів (Forum of Young Maritime Leaders) за участю курсантів, аспірантів та молодих вчених з різних країн. У форумі взяв участь курсант другого курсу факультету автоматики Байковский Д.В.

1-8 липня 2012 року на базі Морського університету ім. Вільяма Байронса (Вест-Терсхеллінг, Нідерланди) була проведена 20-а Міжнародна конференція викладачів Міжнародної морської асоціації з морського навчання та підготовці кадрів на тему «Повернення до основ». На конференції були представлені доповіді начальника відділу зовнішньоекономічних зв'язків Чеснокової М.В. і завідуючої кафедрою англійської мови Монастирській О.І. на тему "Морська англійська для підготовки курсантів ОНМА" (Marine English Training of Cadets of ONMA).

Під час щорічних загальних зборів членів Лондонського Інституту морської техніки, науки і технології (Одеса, Україна) був обраний новий комітет Одеського відділення:

  • голова - к.т.н., проф. Колегаєв М.А., CEng, FIMarEST, декан судномеханічного факультету;
  • заступник голови - к.т.н., доц. Луковцев В.С., CEng, MIMarEST, декан факультету електромеханіки та радіоелектроніки;
  • почесний секретар - к.т.н., проф. Ланчуковський В.І., CEng, FIMarEST;
  • почесний казначій - к.т.н., доц. Купровський В.І., MIMarEST.

Також членами комітету були обрані: д.т.н., проф. Міюсов М.В., CEng, FIMarEST, ректор ОНМА; д.ю.н., проф. Шемякін О.М. CEng, FIMarEST, перший проректор ОНМА; Заічко С.І., FIMarEST, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності; Бойчун І.В. - директор підприємства "Морська пошуково-рятувальна служба"; д.т.н., проф. Вишневський Л.В., CEng, MIMarEST, декан факультету автоматики; доцент Карьянский С.А., CEng, MIMarEST, заступник декана судномеханічного факультету; к.т.н., проф. Кіріс О.В. завідувач кафедри суднової теплоенергетики та холодильної техніки, викладач Оженко Є.М., AIMarEST.

Комітет Одеського відділення ІМТНТ запрошує курсантів 3-го курсу інженерних спеціальностей, а також молодих спеціалістів морської науки і техніки України вступати в члени Лондонського Інституту.

Колегаєв М.А., проф., к.т.н., декан судномеханічного факультету

 


Конференція "Рамки кваліфікацій як інструмент публічної політики для навчання впродовж життя"

8-9 листопада у Варшаві (Польща) відбулась конференція "Рамки кваліфікацій як інструмент публічної політики для навчання впродовж життя", яка була організована Інститутом досліджень у сфері освіти та Фондом розвитку системи освіти Польщі за підтримки Міністерства національної освіти та Міністерства науки та вищої освіти республіки Польща. У даній конференції взяв участь член національної команди експертів з реформування вищої освіти, проректор з НПР Одеської національної морської академії Захарченко В.М. У рамках конференції відбулися 5 пленарних сесій та 4 тематичних семінари. Головним предметом конференції були питання реалізації національних рамок кваліфікацій у країнах Європи в контексті розвитку людського капіталу, модернізації систем кваліфікацій та систем освіти. У доповідях підкреслені основні очікування від впровадження рамок кваліфікацій: розвиток особистості, відповідність кваліфікацій ринку праці, співставлення систем освіти різних країн. Також відбулася "постер-сесія", під час якої була представлена інформація з розробки та впровадження національних рамок кваліфікацій у Казахстані, Румунії, Словенії, Хорватії. З представниками цих країн було здійснено обмін досвідом з розробки та впровадження національних рамок кваліфікацій. Результати конференції будуть використовуватись при розробці стратегії розвитку Національної системи кваліфікацій, реалізації заходів з впровадження Національної рамки кваліфікацій, під час заходів національної команди експертів з реформування вищої освіти на національному, регіональному та інституційному рівнях.

Захарченко В.М., д.т.н, проф., проректор з НПР

 


Науково-практичний семінар та засідання підкомісії з морського та річкового транспорту

14-15 листопада на базі Одеської національної морської академії відбувся науково-практичний семінар "Сучасні тенденції морської вищої освіти" та засідання підкомісії з морського та річкового транспорту науково-методичної комісії з транспорту і транспортної інфраструктури Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. В роботі взяли участь голова підкомісії ректор Одеської національної морської академії проф. Міюсов М.В., заступник голови підкомісії, проректор з НПР Захарченко В.М., члени призидії підкомісії та ін. Під час семінару та комісії були розглянуті актуальні питання тенденцій та перспективи розвитку морської вищої освіти:

  • впровадження вимог Манільських поправок до Конвенції ПДНВ та Кодексу ПДНВ у стандарти підготовки осіб командного складу морських суден та формування стандартів підготовки на основі компетентностного підходу;
  • розробки книг реєстрації підготовки кандидатів на здобуття звань осіб командного складу морських суден;
  • розробка програм перепідготовки осіб офіцерського складу, звільнених у запас з лав Збройних Сил України , які мають військово-морську освіту.

За підсумками роботи семінару та засідання підкомісії прийнята резолюція.

Захарченко В.М., д.т.н., проф., проректор з НПР

 


Науковий проект "IAMU модельний курс для офіцерів електротехніків"

22-23 листопада на базі Одеської національної морської академії відбулося ІІ засідання робочої групи в рамках проекту Міжнародної асоціації морських університетів. У засіданні взяли участь ректор академії, проф. Міюсов М.В., координатор проекту, проректор з НПР Захарченко В.М., Жуков Д.С., cт. викладач ФМС та ін., зі сторони Польщі – представники Морського університету (м. Гдиня) – проф., доктор Януш Міндуковський, доктор Болеслав Дудойч, декан ф-ту електромеханіки, а також декан Керченського державного морського університету, доктор Сергій Голіков. Учасники засідання розглянули питання з розробки модельного курсу для офіцерів електротехніків та реалізації завдань проекту.

Захарченко В.М., д.т.н., проф., проректор з НПР

 


91-а сесія Комітету з безпеки на морі Міжнародної морської організації

З 26 по 30 листопада 2012 р. в Лондоні у штаб-квартирі Міжнародної морської організації проходила 91-а сесія Комітету з безпеки на морі (MSC). Захід включав у себе дискусії з безпеки пасажирських суден, прийняття поправок стосовно низки міжнародних конвенцій, розгляд питань, пов'язаних з актами піратства і озброєного розбою, а також інші питання, представлені на розгляд підкомітетами IMO. Зокрема, обговорювався План дій, підготовлений за результатами попереднього розслідування аварії Costa Concordia у січні 2012 р. MSC погодилась з необхідністю вживання оперативних заходів, які, до завершення аналізу офіційного звіту про розслідування аварії Costa Concordia, мають бути реалізовані державами і судновласниками на добровільній основі негайно. Значну увагу викликав пункт, в якому обговорювалися питання підготовки кадрів та несення вахти. Зокрема, найбільші дебати відбулися навколо обговорення проектів документів, що стосуються навчальних курсів з підйому людей з води, процедури розгляду інформації відповідно до статті IV Конвенції STCW та розділом AI / 7 Кодексу STCW, Посібник з підготовки повідомлень та огляду незалежних оцінок і кроків, що вживаються для здійснення обов'язкових поправок, відповідно до правил I / 7 та I / 8 Конвенції STCW, а також питань, що стосуються людського фактору і внесення у зв'язку з цим змін до Кодексу ISM. У відповідності з рядом пунктів порядку денного були розглянуті питання щодо гармонізації нормативних документів IMO. Було прийнято рішення про внесення до дворічної програми роботи організації та її структурних підрозділів питань про перегляд IMO моделей курсів, внесення змін до Кодексу STCW, розгляд проблемних питань ECDIS і AIS та інших важливих проблем.

Актуальними були питання, що стосуються актів піратства і озброєного розбою. Комітет був ознайомлений з Резолюцією Ради безпеки ООН від 21 листопада 2012 № 2077, де наголошується значимість інструкцій та рекомендацій IMO щодо запобігання та припинення піратства і озброєного розбою відносно суден і міститься заклик продовжувати роботу. Обговорювалася доповідь Міжнародного морського бюро, а також винесений на обговорення проект видання "The Human Cost of Somali Piracy 2011". На сесії розглядався ряд інших питань, що стосуються конструкції суден, суднового обладнання, внесення змін до правил плавання суден в окремих регіонах Світового океану та ін. У складі державної делегації України в роботі 91-ї сесії Комітету з безпеки на морі брав участь перший проректор академії, доктор юридичних наук, професор О.М. Шемякін.

Шемякін О.М., проф., д.т.н., перший проректор ОНМА

 

Виставкова діяльність та заходи ОНМА


Національний транспортний рейтинг "Людина року на транспорті"

24 жовтня в Одесі відбулося нагородження номінантів Національного транспортного рейтингу "Людина року на транспорті", в якому були відзначені видатні особистості та найбільш успішні компанії, що працюють у сфері морського, залізничного та автомобільного транспорту. Даний рейтинг проводиться за підтримки Міністерства інфраструктури України в рамках Міжнародного Чорноморського транспортного форуму 2012, організатором якого є компанія "Медіа Компас України". У номінації "Людина року в галузі освіти" диплом переможця був отриманий ректором Одеської національної морської академії, професором Міюсовим М.В. Також, у номінації "Транспортна наука та освіта в Україні" дипломом був відзначений Почесний секретар Морського інституту України зав. кафедрою безпеки охорони на морі ОНМА професор Торський В.Г. Даний захід був проведений у межах Міжнародної виставки з транспорту та логістики "Транс Україна 2012", яка відбулась у виставковому комплексі морвокзалу.

Торський В.Г., проф. , зав. каф. безпеки охорони на морі ОНМА

 


Результати виборів ректора ОНМА

31 жовтня 2012 року відбулася Конференція трудового колективу Одеської національної морської академії (ОНМА), на порядку денному якої розглядалося питання обрання претендента на вакантну посаду ректора ОНМА. Делегати зборів у складі 170-ти осіб одноголосно підтримали кандидатуру Міюсова Михайла Валентиновича, доктора технічних наук, професора, заслуженого працівника освіти, нинішнього керівника академії, в якості претендента на дану посаду. Наслідком цього була "Рекомендація МОНмолодьспорту України щодо кандидатури претендента на посаду ректора ОНМА". М.В. Міюсов виступив із доповіддю про його перспективну програму діяльності на ниві всебічного розвитку прямування ОНМА у загальносвітову освітню спільноту. На адресу претендента, до речі єдиного, під час Конференції пролунало багато схвальних відгуків про його неабиякі здобутки на посаді ректора ОНМА від найавторитетніших представників делегатів Конференції. На заході були присутні представники МОНмолодьспроту України та Одеської облдержадміністрації, які відзначили високий рівень проведення зборів та процесу голосування.

Шемякін О.М., д.т.н., проф., перший проректор ОНМА

 


ХХІІ міжнародна спеціалізована виставка "Освіта та кар'єра-2012"

15 листопада 2012 року Одеська національна морська академія взяла участь у ХХІІ міжнародній спеціалізованій виставці "Освіта та кар'єра-2012" та ХІ Міжнародній виставці закордонних навчальних закладів "Освіта за кордоном". Виставка "Освіта та кар'єра" проводиться щороку з метою формування єдиного освітнього простору в Україні, залучення суспільного інтересу до освіти та пропаганди досягнень нашої держави в освітній сфері. Цього року виставка представляла провідні вищі навчальні заклади країни, яких було близько 70. Усі бажаючі, в тому числі майбутні абітурієнти та їхні батьки, мали можливість отримати всю необхідну інформацію щодо особливостей вступу до вищих навчальних закладів, наукових програм, за якими працюють ВНЗ та можливостей і перспектив після отримання диплому. В урочистому відкритті виставок взяли участь заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Борис Жебровський, президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремень, Надзвичайні і Повноважені Посли в Україні: Ален Ремі (Французька Республіка), Вольф Дітріх Хайм (Австрійська Республіка), Трой Лулашник (Канада) та Генрик Літвін (Республіка Польща), а також освітяни, студенти та представники засобів масової інформації. Після привітань почесних гостей відбулося урочисте нагородження переможців рейтингового виставкового конкурсу ХХІІ міжнародної виставки "Освіта та кар'єра". Нагороди вищим навчальним закладам України вручали заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський та президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремень. Одеська національна морська академія виграла гран-прі у номінації "Розвиток матеріально-технічної бази навчального закладу". Делегація ОНМА прибула у складі заст. декана з навчальної роботи ФМС Ворохобіна І.І., заст. декана з ЗФО СМФ Кар`янського С.А., начальника РІВ Мазур О.М., начальника ЗЕЗ Чеснокової М.В. Делегати були нагороджені дипломами за проведення презентацій навчального закладу. Під час роботи виставок "Освіта і кар'єра" і "Освіта за кордоном" усі бажаючі мали змогу отримати індивідуальні консультації, відвідати тематичні семінари та презентації, що проводились представниками освітніх концернів, коледжів, підготовчих програм і університетів. У заключній частині відкриття виставок виступили творчі колективи з пісенними, танцювальними та інструментальними номерами. Також в рамках виставки проходили III Всеукраїнський фестиваль виставкових технологій "Експозiрка" і 10-й з'їзд виставкової федерації України, де почесним знаком "За досягнення у виставковій дiяльностi" був нагороджений доцент ОНМА Дєнісов В.Г.

Мазур О.М., начальник РІВ

 


Заходи Центру культури Одеської національної морської академії

Центр культури Одеської національної морської академії будує свою роботу так, щоб і курсантам і співробітникам було цікаво не лише відвідувати заходи, але і самим брати участь в концертах і вечорах відпочинку в стінах академії і за її межами.

У жовтні-листопаді 2012 року творчі колективи курсантів академії брали участь в V обласному фестивалі-конкурсі художньої самодіяльності серед студентів вищих учбових закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації Одеси і Одеської області:

  • за підсумками фестивалю Народний духовий оркестр під керівництвом Р.М.Кметя зайняв I місце;
  • одеська національна морська академія зайняла ІІІ місце.

Наступні творчі колективи і курсанти стали лауреатами і дипломантами фестивалю:

  • Народний духовий оркестр під керівництвом Р.М. Кметя;
  • хореографічний ансамбль "Хвиля" під керівництвом А.Бірюкової;
  • вокальний ансамбль "Перлина морить" під керівництвом Р.М. Кметя;
  • курсант 3 курсу факультету електромеханіки і радіоелектроніки Євгеній Поддубняк;
  • курсант 1 курсу факультету морського судноводіння Катерина Решетникова;
  • курсанти 3 курсу факультету морського судноводіння Андрій Потапов і Олексій Алексєєв;
  • курсант 1 курсу факультету морського права і менеджменту Анастасія Шпарло;
  • курсанти 4 курсу факультету морського права і менеджменту Оксана Зубенко і Іван Хурс;
  • курсанти 2 курсу факультету морського судноводіння Сніжана Сілецька і Анастасія Бикова.

Учасники фестивалю нагороджені дипломами і грамотами Управління освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації.

22 листопада в клубі "Палладіум" відбувся концерт, присвячений Міжнародному дню студента, в якому брали участь творчі колективи і солісти Центру культури:

  • хореографічний ансамбль "Хвиля" під керівництвом А. Бірюкової;
  • команда КВН судомеханічного факультету "У наряді";
  • капітан 3 ранги Мирослав Ржевський;
  • солісти-курсанти: Іван Переверзев, Снежана Силецкая, Андрій Потапов, Оксанка Зубенко, Олексій Алексєєв і Анастасія Бикова, Катерина Решетникова, Анастасія Шпарло, Наталія Федорова, Анатолій Штапенко.

Всі виступи учасників концерту відбулися на високому професійному рівні і були тепло прийняті глядачами-курсантами і співробітниками академії.

Рєзнік О.Г., директор Центру культури

 


День відкритих дверей

31 жовтня 2012 року Одеська національна морська академія зустрічала абітурієнтів та всіх бажаючих ознайомитись з можливостями отримання вищої освіти в академії. Гостей зустріли робітники центру довузівської підготовки та рекламно-інформаційного відділу. Після отримання інформаційних матеріалів гості мали чудову нагоду якнайближче познайомитись з історією Одеської національної морської академії, відвідавши наш музей, після чого були запрошені на зустріч з керівництвом академії. На питання абітурієнтів відповідали представники приймальної комісії та навчально-методичного центру довузівської підготовки ОНМА. Також була проведена екскурсійна програма, під час якої відвідувачі ознайомились з навчальними корпусами академії, навчальними тренажерами, які знаходяться на факультетах академії, бібліотекою та ін. До уваги абітурієнтів та їх батьків були надані друковані відомості про наш навчальний заклад. Сподіваємось, що ця зустріч була не останньою і вже наступного навчального року ми зустрінемо сьогоднішніх абітурієнтів серед курсантів-першокурсників Одеської національної морської академії.

Корнодудов М.М., директор УМДЦ

 


Конференція "Морське право: історія, сучасність, перспективи розвитку"

6-7 грудня 2012 року в Одеській національній морській академії за сприяння Асоціації морського права України, Одеського відділення інституту морської техніки, науки та технологій, відділення морського інституту Великобританії в Україні відбулася VII Міжнародна науково-практична конференція "Морське право: історія, сучасність, перспективи розвитку". Гості академії та учасники конференції: к.ю.н., науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України - Переверзєва О.С., віце-президент Колегії юристів морського права - Горчаков С.В., адвокат, к.ю.н., доцент кафедри морського та митного права Національного університету "Одеська юридична академія" - Сергеєв Ю.В., к.ю.н., професор Одеського національного морського університету Балабанов А.О., старший юрист фірми "АНК" Македонський Г.Д., старший викладач факультету судноводіння Першого українського морського інституту Цимбал М.А., експерт-консультант Міжнародної юридичної служби Лебедєв В.П., юрист Рабомізо Д.В., юристи Юридичного бюро Сергєєвих Пелих Ю.С., Вершиніна К.В., Денісова А.А., юрист АСК "Укррічфлот" Пташенчук Є.Н. та ін. На пленарному засіданні з доповідями на актуальні теми виступили: перший проректор академії д.ю.н., професор Шемякін О.М., зав. кафедрою економічної теорії та підприємництва на морському транспорті д.е.н., професор Н.Т. Прімачев, адвокати Ю.В.Сергеєв, А.О. Балабанов, які викликали безліч питань, визначивши напрями роботи конференції. Секційно обговорювалися такі важливі питання: правові проблеми збройного опору піратам; критерії класифікації аварійних морських подій; захист прав і законних інтересів українських моряків; посередництво у працевлаштуванні українських моряків за кордоном; проблема невизначеності статусу "next of kin" в законодавстві України; особливості правового регулювання захисту персональних даних моряків в Україні; законодавче регулювання арешту суден на території України; закономірності формування сегмента ринку моряків відповідно до Конвенції 2006 р. про працю в морському судноплавстві; оподаткування моряків; розвиток системи забезпечення конкурентноздатності морського транспорту України. Юристи Міжнародної юридичної служби А.В. Чеботаренко, Д.А. Загороднюк аналізували сутність і специфіку коносамента, демереджа, сталійного часу в форматі майстер-класу. Активну участь в організації та роботі конференції взяли викладачі, аспіранти, магістри та курсанти факультету морського права і менеджменту. За результатами конференції під керівництвом к.політ.н, доцента Бойко І.С. готується до публікації збірник наукових праць.

Бойко І.С., к.політ.н, доцент, декан ФМП і М

 


Щорічний рейтинг популярності людей та подій півдня України "Народне визнання-2012"

В Одесі відбулася церемонія нагородження переможців щорічного рейтингу популярності людей та подій півдня України "Народне визнання-2012". Одними з переможців рейтингу стали: в номінації "Лідер у сфері освіти" - Одеська національна морська академія (ректор - доктор технічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України Михайло Міюсов), "Керівник року" - начальник ДП "Морський торговельний порт "Южний" Олександр Лагоша. Церемонія нагородження номінантів одинадцятого рейтингу популярності "Народне визнання" пройшла 8 грудня в концерт-холі "Сади Перемоги". Всього було визначено переможців у 36 номінаціях. Щорічний рейтинг популярності "Народне визнання" проводиться з 2001 року. Організаторами акції виступають одеські редакції газет "Аргументи і факти в Україні", "Комсомольська правда в Україні", "Теленеделя", "Наше місто" та журнал "Фаворит удачи". У визначенні номінантів - кращих з кращих, за підсумками минулого року - беруть участь більше 300 тисяч читачів вищезгаданих видань. Серед номінантів рейтингу минулих років - Борис Литвак, Олег Школьник, Хобарт Ерл, Роман Карцев, Кіра Муратова, Сергій Гриневецький та інші.

Мазур О.М., начальник РІВ ОНМА

 


Міжнародний форум "Освіта, підготовка і працевлаштування моряків"

24-25 квітня 2013 року в м. Одеса відбудеться перша Міжнародна конференція і виставка "Освіта, підготовка і працевлаштування моряків", що отримала підтримку ІМО та провідних міжнародних морських організацій.

Форум проводиться з метою покращення якості підготовки екіпажів морських суден, демонстрації сучасних досягнень в області підготовки моряків, пошуку шляхів покращення рівня освіти, обміну досвідом серед провідних фахівців галузі. На виставці і конференції буде можливість ознайомитись з новими методиками і технічними засобами навчання, з перспективними проектами і програмами розвитку галузі морської освіти, з потребами і пропозиціями провідних операторів ринку фахівців плавскладу.

Генеральним партнером форуму є компанія "TRANSAS", запрошуємо до співпраці всі зацікавлені організації. Стосовно участі у форумі звертатися до оргкомітету.

Контакти: www.etc-odessa.ua, т./ф: +38(0482) 37-17-37, е-mail: info@etc-odessa.com 65014, Одесса, ул. Маразлиевская, 7, офис 1.

Оргкомітет форуму

 

Видавець
Одеська національна морська академія
65029, м. Одеса, вул. Дідріхсона, 8
тел. 8 (0482) 35-62-39
http://www.onma.edu.ua
E-mail: rio@onma.edu.ua
Відповідальний за випуск С. Заічко
Дизайн та верстка
А. Ролінський, М. Куриленко
Фотограф О. Фірсова
Редактор О. Мазур