БЮЛЕТЕНЬ ОНМА
ЩОКВАРТАЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ ОДЕСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ МОРСЬКОЇ АКАДЕМІЇ
№ 14 липень-вересень 2012 р.  

Вітаємо з новим навчальним роком!

Традиційним заходом у вересні стало урочисте посвячення у курсанти вчорашніх абітурієнтів, які гідно пройшли вступні випробування і стали курсантами Одеської національної морської академії. У святковому параді щорічно беруть участь першокурсники, які співають гімн академії, присягаючи на вірність alma mater. Великою підтримкою для юних курсантів стала присутність викладачів, батьків, рідних, друзів, найкращі побажання успіхів лунали від гостей. На святі були присутні Гриневецький С.Р. - народний депутат України, який входить до складу наглядової ради ОНМА, Сафін І.В. - директор дочірнього підприємства "В. Шіпс. Україна", учасники Черноморської асоціації морських інститутів (ЧАМІ), серед яких — генеральний секретар ЧАМІ Хісаші Ямамото, який побажав курсантам успіхів у навчанні, наснаги та натхнення у улюбленній праці. Висококваліфікований професорсько-викладацький склад Одеської національної морської академії зробить все можливе, щоб роки перебування в академії були не лише часом придбання знань і застосування їх на практиці, але і періодом, який стане кращим у житті курсантів. Сучасне тренажерне обладнання для практичних занять, комп'ютерні класи, можливість займатися різними видами спорту - все це до ваших послуг в ОНМА. Керівництво і викладачі академії зроблять все можливе, щоб наші курсанти стали фахівцями вищого класу, затребуваними на сучасному міжнародному ринку праці.

Визначних досягнень у дорослому житті!

Міюсов  М.В., проф., д.т.н., ректор ОНМА

 

Наукові заходи ОНМА


Засідання робочої групи із стандартів підготовки ЕTO

З 5 по 6 липня 2012 року в ОНМА проходило перше засідання робочої групи із стандартів підготовки ЕTO (офіцера електротехніка). Посада ЕТО введена до складу суднового персоналу згідно Манільським поправкам до конвенції ПДНВ в 2010 році.

У засіданні брали участь Януш Медніковський - декан електромеханічного факультету Морського університету м. Гдиня, Польща, Яцек Вісковський - професор електромеханічного факультету Морського університету м. Гдиня, Польща, Ву Хуафенг - доцент Шанхайського морського університету, КНР, Захарченко В.М. проректор ОНМА, Луковцев В.С. - декан факультету електромеханіки та радіоелектроніки, Муха М.І. - професор факультету електромеханіки та радіоелектроніки та інші співробітники академії. 5 липня була проведена зустріч іноземних гостей з ректором ОНМА Міюсовим М.В. Під час зустрічі були підняті питання щодо систем морської підготовки та навчання у Республіці Польща, у Китайській Народній Республіці й Україні. Також були розглянуті питання розробки стандартів підготовки ЕТО. 6 липня іноземні гості знайомилися з навчальною базою академії, після екскурсії була продовжена робота з розробки стандартів підготовки ЕТО.

Жуков Д.С., ст. викладач ФМС

 


ХХ Міжнародна конференція з морської освіти і підготовки "Назад до основ" міжнародної асоціації морських викладачів

На базі Морського інституту ім. Вільяма Баронса (Вест-Тершхеленг, Нідерланди) відбулась ХХ Міжнародна конференція з морської освіти і підготовки "Назад до основ" Міжнародної асоціації морських викладачів. У конференції взяли участь близько 84 учасників з 20 країн світу. Була представлена доповідь начальника відділу зовнішньоекономічних зв`язків Чеснокової М.В. і завідуючої кафедри англійської мови № 2 Монастирської О.І. на тему: "Підготовка курсантів ОНМА з морської англійської мови". Під час конференції обговорювалися питання подальшого співпрацівництва морських освітніх закладів.

Мета інституту полягає в тому, щоб продовжувати забезпечення висококваліфікованими судновими офіцерами, гідрографічними сервеєрами, кораблебудівниками для іноземного торгового, днопоглиблювального і офшорного флотів і бути одним з найкращих морських тренажерних центрів у Нідерландах і за їх межами. Ця мета була досягнута за допомогою персоналу, який присвятив себе улюбленій справі і налічує приблизно 50 осіб, більшість з яких має досвід роботи в морі включно до рівня капітана і старшого механіка.

Чеснокова М.В., начальник ЗЕЗ

 


Вітрильна регата Одеса-Батумі-Одеса

21 липня 2012 року у яхт-клубі "Одеса" на Морському вокзалі відбувся старт Міжнародної вітрильної регати крейсерських яхт Одеса-Батумі-Одеса. Взяти участь у надзвичайно складній та протяжній (більше 2000 кілометрів) гонці виявили бажання найдосвідченіші і титуловані яхтові екіпажі Одеси і України, в числі яких - майстри спорту СРСР, чемпіони Радянського Союзу і України, учасники переходів, переможці та призери вітрильних регат, які проводилися в водах Чорного, Азовського, Егейського, Мармурового, Середземного морів, Атлантичного і Тихого океанів.

Регата Одеса-Батумі-Одеса ознаменувала собою відновлення традицій багатоденних вітрильних перегонів, які були перервані понад чверть століття тому. Також регата покликана зміцнити дружні зв'язки між яхтсменами України та Грузії.

У період перебування учасників регати в Грузії була передбачена насичена культурна та спортивна програма, в тому числі бот-шоу і фестиваль водних видів спорту. Регата Одеса-Батумі-Одеса проводилася за ініціативою громадської організації "Магеллан 500". Метою діяльності організації є проведення в 2019 році кругосвітньої вітрильної регати, приуроченої до 500-річчя експедиції великого мандрівника Фернана Магеллана.

У змаганні взяли участь представники ОНМА - в екіпаж яхти "Гранат" увійшли: капітан Дмитро Жуков, Василь Фертюк, Ігор Фрасинюк і Костянтин Цвіговській. Крейсерсько-гоночна яхта "Гранат" типу "Алькор" побудована в 1977 році. Довжина "Граната" 12 м, ширина 3 м, водотоннажність - 6,90 тонн. Завдяки дбайливому догляду 35-річна яхта знаходиться у відмінному стані.

11 серпня в Одесі біля пам'ятника Дюку де Рішельє відбулася урочиста церемонія закриття регати Одеса-Батумі-Одеса. Організатори регати "Магеллан 500" нагороджували переможців кубками та грамотами. На честь гостей на Приморському бульварі грав оркестр. Глядачі аплодували героям, подолавшим більше 1200 морських миль.

Перше місце в регаті зайняв екіпаж миколаївської яхти "Агат". Друге місце і кращий результат за абсолютну швидкість взяв екіпаж яхти "Гранат", яка належить Одеській національній морській академії. Третє місце - екіпаж миколаївської яхти "Меркурій".

Ми пишаємось нашою командою!

Жуков Д.С., ст. викладач ФМС

 


Відкриття нового спортивного стадіону в ОНМА

В Одеській національній морській академії відбулося відкриття нового стадіону для міні-футболу. З теплими словами привітання виступив ректор академії Міюсов М.В., який зазначив, що в академії прекрасний спортивний комплекс, що поповнився ще одним спортивним об`єктом. Майданчик для міні-футболу зроблений у відповідності з усіма сучасними технологіями. Незабаром відкриється і баскетбольний майданчик. На новому стадіоні курсанти вже провели чемпіонат серед факультетів з міні-футболу. У фіналі зустрілися команди факультетів автоматики та електромеханіки. Ректор академії особисто ввів м'яч у гру. Молоді команди показали гарну гру, яка закінчилася внічию з рахунком 1:1. У серії післяматчевих пенальті перемогу здобули електромеханіки. Бажаємо молодим спортсменам високих спортивних досягнень!

Фрасинюк І.І., проректор з НПР і ВР

 


III Генеральне засідання Чорноморської асоціації морських інститутів (ЧАМІ)

З 19 по 21 вересня в ОНМА пройшло III Генеральне засідання Чорноморської Асоціації Морських Інститутів (ЧАМІ). До складу асоціації входять наступні держави: Болгарія, Грузія, Росія, Румунія, Турція, Україна. Головою ЧАМІ є Міюсов М.В., єдиноголосно обраний на засіданні асоціації у місті Констанца (Румунія).

Серед присутніх: Хісаші Ямамото — генеральний секретар Чорноморської асоціації морських інститутів, представники морського факультета Технічного університета м. Стамбула (Турція), Вищого воєнно-морського училища ім. Н.Й. Вапцарова (Болгарія), Батумської морської академії (Грузія), Морського державного університета ім. адм. Ф.Ф. Ушакова (Росія).

Метою зустрічі є: підсилення ролі академічних інститутів, підвищення вимог до рівня компетентності і професіоналізму моряків як до регіону, який є одним з основних постачальників морських фахівців у світі. Все це враховує національні традиції, унікальний досвід і можливості 6-ти країн чорноморського регіону. 7 морських організацій регіона є основним центром, який випускає морських спеціалістів найвищого професійного рівня і глибоких знань. Також метою зустрічі є обмін досвідом, розвиток відносин і подальше співробітництво.

IV засідання відбудеться на базі Державного морського університету ім. Ф.Ф. Ушакова, Новоросійськ (Росія), у липні 2013 р.

Чеснокова М.В., начальник ЗЕЗ

 


"Освіта — 2012. Поліграфія. Реклама. Дизайн."

28-30 вересня у Симферополі Одеська національна морська академія взяла участь у виставці "Освіта — 2012. Поліграфія. Реклама. Дизайн". Захід надав можливість отримати повну інформацію сотосовно учбових закладів, ознайомитись з умовами вступу і навчання, посприяв розширенню міжрегіонального співробітництва у сфері освіти і науки. На виставці були представлені наступні розділи єкспозиції: лінгвістичні центри, навчальні курси, студії, додаткова і післядипломна освіта, навчання за кордоном, комп`ютерні навчальні програми, програмне забезпечення, інформаційні технології, кадрові агенства, послуги кредитування освіти, навчальні та методичні посібники, спеціалізована література.

Виставка в повному обсязі розкрила весь спектр підготовчих і освітніх послуг, привернула інтерес суспільства до освіти, розкриваючи досягнення навчальних закладів.

Мазур О.М., начальник РІВ

 


Міжнародний форум "Освіта, підготовка і працевлаштування моряків"

24-25 квітня 2013 року в м. Одеса відбудеться перша Міжнародна конференція і виставка "Освіта, підготовка і працевлаштування моряків", що отримала підтримку ІМО та провідних міжнародних морських організацій.

Форум проводиться з метою покращення якості підготовки екіпажів морських суден, демонстрації сучасних досягнень в області підготовки моряків, пошуку шляхів покращення рівня освіти, обміну досвідом серед провідних фахівців галузі. На виставці і конференції буде можливість ознайомитись з новими методиками і технічними засобами навчання, з перспективними проектами і програмами розвитку галузі морської освіти, з потребами і пропозиціями провідних операторів ринку фахівців плавскладу.

Генеральним партнером форуму є компанія "TRANSAS", запрошуємо до співпраці всі зацікавлені організації. Стосовно участі у форумі звертатися до оргкомітету. Контакти: www.etc-odessa.ua.

Оргкомітет форуму

 


XV щорічний міжнародний семінар "Захист інтересів судновласників - "Судновласник і людський фактор"

У кінці вересня в Санкт - Петербурзі (Росія) відбувся XV щорічний міжнародний семінар "Захист інтересів судновласників - "Судновласник і людський фактор". Щорічно юридична фірма "Ремеді" (Росія) організовує та проводить міжнародні семінари під назвою "Захист інтересів судновласників", метою яких є розгляд найбільш актуальних юридичних і страхових питань з практики судновласників, які виникають у процесі організації транспортного бізнесу. Постійними учасниками семінарів стали представники Мінтрансу РФ, митниці, МАП Санкт-Петербурга, Морського збору, Асоціації морських лоцманів Росії, судді Арбітражного суду Санкт-Петербурга і Ленінградської області, а також відомі російські та іноземні адвокати. Основна мета семінару - пошук варіантів оптимізації морського бізнесу за рахунок правильного використання трудових ресурсів. Психологи, медики, викладачі спеціалізованих морських навчальних закладів, крюїнгових компаній поділилися з учасниками семінару методиками інтенсифікації праці, зниження витрат на морському транспорті, дали поради - як підвищити доходи на тлі старіючого флоту, зростаючих цін на паливо, ставок фрахту, що знижуються. Були проведені 2 інтерактивні панельні дискусії. Участь у семінарах дала можливість не тільки обговорити теми семінару, поспілкуватися з колегами та зав'язати нові ділові знайомства, але також реалізувати безліч взаємовигідних бізнес-проектів і уникнути багатьох помилок, наслідком чого стають фінансові втрати. Під час роботи семінару відбулося і вручення нагород. Так, директор компанії "Ремеді" Супруненко А.В., MNI - член МІУ і МІО був нагороджений Знаком "За заслуги перед МІУ", а зав. кафедри безпеки та охорони на морі ОНМА професору Торському В.Г. був вручений орден "За заслуги в освіті", заснований Міжнародною академією наук екології та безпеки життєдіяльності (МАНЕБ). Орден "За заслуги в освіті" вручається вченим і фахівцям за досягнуті успіхи в розвитку педагогічної науки і системного утворення, удосконалення дидактичних методів навчання, виховання особистості безпечного типу, формування екологічної свідомості, за створення підручників і науково-методичних посібників для вищих навчальних закладів.

Мазур О.М., начальник РІВ

 


Президиум семінару (зліва направо): професор Торський В. Г . (ОНМА), партнер МЮРС Ніцевич А. А. (Одеса), професор Григор`єв ( Морський університет СПБ), нач. відділу Землянський ( головне управління РС СПБ).



Шановні пані та панове!

Одеська національна морська академія спільно з виставковим центром "Одеський дім", за підтримки провідних міжнародних морських організацій приступила до підготовки міжнародного морського форуму з питань працевлаштування, підготовки та освіти моряків. Форум об'єднує виставку і конференцію, мета яких підвищення якості підготовки, підбору екіпажів для судновласників, демонстрація сучасних досягнень в області підготовки моряків, пошук шляхів підвищення рівня освіти, обмін досвідом серед провідних фахівців. Запрошуємо Вас взяти участь у форумі, обговорити перспективні досягнення, познайомитися з сучасними вимогами до підготовки моряків провідних операторів, виробити рекомендації щодо підвищення якості освіти.

Міюсов М.В., професор, ректор ОНМА, голова оргкомітету

 

Видавець
Одеська національна морська академія
65029, м. Одеса, вул. Дідріхсона, 8
тел. 8 (0482) 35-62-39
http://www.onma.edu.ua
E-mail: rio@onma.edu.ua, rio_onma@mail.ru
Відповідальний за випуск С. Заічко
Дизайн та верстка
А. Ролінський, М. Куриленко
Фотограф О. Фірсова
Редактор О. Мазур