БЮЛЕТЕНЬ ОНМА
ЩОКВАРТАЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ ОДЕСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ МОРСЬКОЇ АКАДЕМІЇ
№ 13 квітень-червень 2012 р.  

Наукові заходи Одеської національної морської академії


XX звітно-виборна профсоюзна конференція ОНМА

Минуло п'ять років після XIX звітно-виборної конференції. Для всієї країни і для нашого колективу це були досить напружені роки, але, напевно, наша профспілкова організація відчула це менш більшості інших. Природним є бажання кожної людини мати роботу, яка відповідала б її особистим якостям та кваліфікації, з належними умовами праці, гідною заробітною платою та надійним соціальним захистом. Багато хто над цим не замислюється, але сьогодні профспілка, мабуть, єдина організація, здатна в межах закону забезпечити захист трудових соціально-економічних прав та інтересів працівників підприємства. Наш профспілковий комітет активно співпрацював з адміністрацією ОНМА на основі колективного договору, під захистом якого знаходяться всі працівники академії. Профспілковий комітет постійно здійснює моніторинг виконання положень колективного договору. Комітетом організовуються поїздки - так звані екскурсії вихідного дня, для співробітників і членів їх сімей. При цьому з профспілкових коштів оплачується майже 3/4 вартості поїздки. Також ми приділяємо увагу оздоровленню дітей співробітників - у нас укладено договір з оздоровчим дитячим центром «Альбатрос». Всі члени профспілки мають можливість придбати путівки для дітей на літній період, сплативши не більше 20% їх вартості. Важливим напрямком в діяльності профкому є питання поліпшення умов праці та охорони праці, в колективний договір внесені відповідні доповнення.

Висловлюємо вдячність адміністрації академії та особисто ректору за розуміння та надання підтримки профспілкової організації. Сподіваюся, що досягнутий рівень взаєморозуміння дозволить новому складу профкому успішно вирішувати поставлені перед профспілкою завдання.

         

Козьміних М.А., голова профсоюзу ОНМА

 


Координаційна зустріч
в рамках проекту 158739-Tempus-de-Tempus-jphes-WeNet

21-26 квітня 2012 року Одеська національна морська академія зустріла партнерів по міжнародному проекту 158739-Tempus-de-Tempus-jphes-WeNet. Мета проекту - розширення та інтенсифікація освітнього співробітництва в туристичній сфері країн ЄС та східно-європейських сусідів. У проекті взяли участь вищі навчальні заклади та галузеві міністерства Німеччини, Австрії, Італії, Словаччини, України, Грузії та Білорусі. Всього в консорціум проекту входять 29 організацій. Tempus - одна з програм Європейського Союзу, яка сприяє проведенню соціальних та економічних реформ та розвитку держав-партнерів ЄС. Темою обговорення стало створення та впровадження системи забезпечення якості для нових дистанційних курсів підвищення кваліфікації в Tempus-проекті WeNet: затвердження стандартів, терміни для впровадження, заключне обговорення. Відбулася презентація звітів про досягнення проекту в країнах-партнерах, а також моніторинг проекту та робоче засідання, обговорення актуальних тем проекту та подальшої співпраці. Після закінчення зустрічі учасникам проекту були вручені медалі та почесні грамоти.

Заічко С.І., проректор з НПР і МД

 


Наглядова рада в ОНМА

11 травня 2012 року в Одеській національній морській академії відбулося засідання Наглядової ради. У заході взяли участь Севрюков В.В. - голова Наглядової ради, директор департаменту державної політики в галузі морського та річкового транспорту Міністерства інфраструктури України, Гриневецький С.Р. - народний депутат України, Васьков Ю.Ю. - начальник Державного підприємства "Одеський морський торговельний порт", Сафін І.В. - директор Дочірного підприємства "В. Шіпс (Україна)" та інші. На засіданні виступив ректор ОНМА Міюсов М.В. з доповіддю про підсумки діяльності академії за період з 2005-2012 рр. та про перспективи плану розвитку на 2012-2020 рр. Наглядова рада схвалила звіт ректора академії стосовно результатів діяльності ОНМА.

Захарченко В.М., проректор з НПР

 


Тематичний Міжнародний семінар для представників національних команд експертів з реформування вищої освіти «Співпраця між вищими навчальними закладами та бізнесом»

15-16 травня 2012 року на базі Технологічного інституту м. Холон (Ізраїль) відбувся дводенний тематичний Міжнародний семінар для представників національних команд експертів з реформування вищої освіти «Співпраця між вищими навчальними закладами та бізнесом», який проводився у рамках програми Темпус. Україна була представлена делегацією із семи експертів – представників провідних вищих навчальних закладів України на чолі з першим заступником Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євгеном Сулімою. У рамках семінару відбулася зустріч членів української делегації із віце-президентом Технологічного інституту Едуардом Якубовим, серед яких був член національної команди експертів, проректор з НПР Одеської національної морської академії - Захарченко В.М. Під час зустрічі обговорювалися новітні науково-технічні досягнення університетів України та Ізраїлю. Проректор з НПР ОНМА, Захарченко В.М. виступив з доповіддю "Співпраця з бізнесом для покращення працевлаштування випускників у морській галузі". Під час семінару обговорювалися можливі напрями співробітництва між ОНМА та Технологічним інститутом м. Холон.

Захарченко В.М., проректор з НПР

 


Підкомісія з морського та річкового транспорту науково-методичгої комісії з транспорту і транспортної інфраструктури науково-методичної ради Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України

25 травня 2012 року в Одеській національній морській академії відбулось засідання підкомісії з морського та річкового транспорту науково-методичгої комісії з транспорту і транспортної інфраструктури науково-методичної ради Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. До розгляду були надані наступні документи: проект книги реєстрації практичної підготовки кандидата на отримання кваліфікаційного диплома за спеціальностями: "Судноводіння", "Експлуатація суднових енергетичних установок", "Експлуатація суднового електрообладнання та засобів автоматики"; освітньо-професійна програма підготовки молодшого спеціаліста за спеціальностями: "Судноводіння на морських шляхах", "Експлуатація суднових енергетичних установок", "Експлуатація електрообладнання та автоматики суден". Зі вступним словом виступив голова підкомісії, ректор Одеської національної морської академії, професор М.В. Міюсов. Про результати 43-ї сесії Підкомітету зі стандартів підготовки та несення вахти Міжнародної морської організації, а також про план заходів щодо впровадження Національної рамки кваліфікацій та про план роботи підкомісії з морського та річкового транспорту науково-методичної комісії з транспорту і транспортної інфраструктури на 2012 рік доповів професор В.М. Захарченко, заступник голови підкомісії. Також розглядалися проекти: нормативно-правових актів з підготовки та дипломування моряків в Україні; стандартів підготовки судноводіїв, суднових механіків, суднових електромеханіків за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра; стандартів підготовки судноводіїв, суднових механіків, суднових електромеханіків за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста; стандартів підготовки бакалаврів на базі молодших спеціалістів; проект книг реєстрації підготовки за спеціальністю "Судноводіння", "Експлуатація суднових енергетичних установок", "Експлуатація суднового електрообладнання та засобів автоматики"; проекти типових програм підвищення кваліфікації осіб командного складу морських суден. Доповідачами були: к.д.п. Ю.М. Михайленко, радник голови Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті, професор М.М. Цимбал, декан факультету морського судноводіння ОНМА, професор М.О. Колегаєв, декан судномеханічного факультету ОНМА, професор І.І. Гладких, декан факультету судноводіння на морських і внутрішніх водних шляхах ОНМА, В.В. Пономаренко, директор Центру підготовки та атестації плавскладу ОНМА, професор О.М. Олєйников, завідувач кафедри суднових і промислових електромеханічних систем Севастопольського національного технічного університету, Тригуб С.М., начальник Морського коледжу Херсонської державної морської академії;Опарін А.В., начальник Морехідного коледжу технічного флоту ОНМА. Також відбулось обговорення проекту Резолюції.

Захарченко В.М., проректор з НПР

 


Всесвітня морська технологічна конференція

У морській столиці РФ Санкт-Петербурзі з 29 травня по 1 червня 2012 р. відбулася Всесвітня морська технологічна конференція (World Maritime Technology Conference (WMTC)), яка проходить раз на три роки в межах Всесвітнього морського технологічного конгресу. Конгрес складається з 24 міжнародних асоціацій, товариств та інститутів, пов'язаних з морськими технологіями, які збираються разом для обговорення професійних та технічних питань, що стосуються морської промисловості. У конференції взяли участь близько 600 делегатів більш ніж з 20 країн. У Росії її організатором було Науково-технічне товариство суднобудівників ім. академіка О.М. Крилова під керівництвом Об'єднаної суднобудівної корпорації. Всесвітня морська технологічна конференція - важливий глобальний форум фахівців різних напрямків морської промисловості, що проводиться з метою обміну досягненнями та досвідом. У конференції взяли участь ВНЗ, підприємства та організації суднобудівної та нафтогазової промисловості, класифікаційні товариства, судноплавні компанії, страхові компанії, проектно-конструкторські бюро, науково-дослідні інститути та урядові організації. На конференції були представлені пленарні та секційні доповіді з семи основних напрямків: суднобудування і судноплавство, військово-морський інжиніринг, прибережні нафтогазові установки, морські технічні системи, практична океанографія, екологія морського середовища і поновлювані джерела енергії, підводні апарати. Від Одеської національної морської академії виступив: заступник декана судномеханічного факультету, к.т.н., доцент кафедри суднових енергетичних установок Карьянській С.А. з доповідями на тему "Гідродинамічний сепаратор пульпи для суден днопоглиблювального флоту" і "Забезпечення ефективної роботи суднового дизельного двигуна за допомогою моніторингу стану". У заключній частині конференції відбулася церемонія передачі естафети Всесвітньої морської технологічної конференції від НТТС ім. акад. О.М. Крилова до Товариства кораблебудівників і морських інженерів, США. У рамках конференції в готелі "Парк Інн Пулковська" пройшла виставка досягнень в області морського інжинірингу, суднобудування та океанотехніки. Однією з найбільш значущих подій став форум молодих морських лідерів (Forum of Young Maritime Leaders) за участю студентів, аспірантів та молодих вчених з різних країн, що представляють морські технічні університети, дослідницькі центри, проектні бюро, заводи Росії і зарубіжних країн. Темою форуму стали інноваційний розвиток і модернізація морської науки, промисловості і техніки. Від Одеської національної морської академії виступили: аспірант кафедри теорії і пристроїв судна Печенюк А. В. з доповіддю на тему "Використання методів обчислювальної гідродинаміки в задачах проектування та експлуатації суден" і курсант ІІ курсу факультету автоматики Байковскій Д. В. з доповіддю "Можливість застосування енергонезалежних пояльно-зварювальних засобів для ремонту СТС без виведення судна з експлуатації". Також під час форуму молодих лідерів відбулася нарада керівників ВНЗ, у якій взяли участь: Санкт-Петербурзький державний морський технічний університет, Державна морська академія імені адмірала С.О. Макарова, Одеська національна морська академія, Далекосхідний державний технічний університет, Російський державний гідрометеорологічний університет, керівництво Інституту морської техніки, науки і технології (IMarEST), Генеральний секретар Балтійської міжнародної морської ради (BIMCO). На зборах обговорювалося подальше співробітництво між ВНЗ та акредитація вузів Інститутом морської техніки, науки і технології. Проведення Всесвітньої морської технологічної конференції та виставки WMTC-2012 сприяло об'єднанню міжнародного морського інженерного співтовариства і успішному вирішенню нагальних і довгострокових проблем створення та експлуатації морської техніки при освоєнні Світового океану.

Кар'янський С.А., к.т.н., доц. каф. СЕУ, заступник декана СМФ

 

Заходи та досягнення Одеської національної морської академії


Перемога курсантів ОНМА у Відкритій першості Національного університету «Одеська юридична академія» зі знання правової англійської мови

4-7 квітня 2012 року курсанти Одеської національної морської академії факультету морського права і менеджменту, напряму підготовки «Правознавство», з нагоди 15-річчя Національного університету «Одеська юридична академія» та 165-річчя Одеської наукової юридичної школи, взяли участь у Відкритій першості Національного університету «Одеська юридична академія» зі знання правової англійської мови на призи Президента університету академіка С.В. Ківалова. У заході брали участь також студенти інших юридичних вищих навчальних закладів та факультетів. Високий рівень знання англійської мови та якісна підготовка з правознавства дозволили курсантам ОНМА одержати перемогу в змаганнях «Language and Career in Law». Зокрема, курсант 4 курсу Караянов Константин посів перше місце, курсант 2 курсу Дєдкова Анастасія – друге, курсант 4 курсу Потапова Олександра – третє. Академія пишається своїми курсантами!

Бойко І.С., декан ФМПМ

 


Межрегіональна спеціалізована виставка
"Освіта Слобожанщини-2012"

З 11-13 квітня Одеська національна морська академія взяла участь у спеціалізованій межрегіональній виставці з міжнародною участю "Освіта Слобожанщини", яка відбулася у Харкові. Виставка мала на меті презентувати для широких кіл населення міста та області здобутки закладів освіти Харківщини, різних регіонів України, а також іноземних навчальних закладів, допомогти абітурєнтам зробити свідомий вибір навчального закладу, дізнатися про досягнення науково-педагогічних колективів, ознайомитися з умовами отримання вищої освіти в Європі. Майбутні студенти мали змогу наочно познайомитись з потужним потенціалом вітчизняного ринку освіти, поспілкуватись з представниками навчальних закладів, отримати консультацію щодо особливостей навчального процесу та переваг навчання у конкретному закладі. ОНМА отримала диплом учасника виставки та лист-подяку.

Мазур О.М., начальник РІВ

 


Зустріч випускників ОНМА 1980 року

19 квітня 2012 року в Одеській національній морській академії відбулась зустріч випускників 1980 року випуску. Організатором події виступив командир роти Козаєв Фелікс Леонідович. Шановних гостей привітав проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності Заічко С.І. У випускників 1980 року залишились найтепліші та найприємніші спогади своєї групи, ОВІМУ, пригадували історії минулого, улюблених викладачів, курсантів. Між колишніми випускниками до сьогоднішніх часів залишились дружні стосунки. Випускники і тепер ходять під прапорами іноземних судовласників. Також для гостей заходу була організована святкова вечеря.

Заічко С.І., проректор з НПР і МД

 


Шоу-конкурс «Міс ОНМА-2012»

25 квітня 2012 року в актовій залі Одеської національної морської академії відбувся конкурс «Міс ОНМА-2012». Участь у заході взяли: Бикова Анастасія (ф-т морського судноводіння), яка отримала звання «Міс-академія», девіз: «Бездіяльність призводить до програшу»; Цимбал Наталія (ф-т морського судноводіння) – «Віце-міс», девіз: «Якщо ти здатен посміхатись життю — життя завжди посміхнеться тобі»; Мартиненко Христина (ф-т морського права та менеджменту ) – «Міс-талант», девіз: «Впала обличчям у грязь? Піднімись і переконай усіх, що вона лікує»; Зінченко Ольга (ф-т морського права та менеджменту) – «Міс-чарівність», девіз: «Якщо любиш — люби без обману, якщо віриш — то вір до кінця. Ненавидиш — скажи це прямо, смієшся — так смійся в глаза»; Недоборовська Христина (ф-т морського права та менеджменту) – «Міс-грація», девіз: «Per aspera ad astra» - «Через терни — до зірок». Під час конкурсу на сцені виступали курсанти академії, її колишні випускники та запрошені гості, які талановито виконували свої номери — танцювали, грали на музичних інструментах, співали. З нетерпінням будемо очікувати наступного шоу-конкурсу «Міс-ОНМА».

Резнік О.Г., диретор Центра культури ОНМА

 


Святкові заходи з нагоди 9 травня

7 травня в Одеській національній морській академії, в Залі вченої ради, відбулась зустріч, присвячена вшануванню ветеранів ВОВ та учасників бойових дій. Відкрив зустріч зі вступним словом та привітанням ректор ОНМА Міюсов М.В. Під час заходу шановним гостям вручили квіти та інші подарунки з нагоди свята. Також ветеранів привітав Козьміних М.А., голова профсоюзного комітету ОНМА, після чого гостей запросили на концерт з нагоди 9 травня, який підготував Центр культури ОНМА. Щороку ветерани приходять на подібні зустрічі, знаючи, що на них чекає живе спілкування із старими друзями і можливість поділитися з молодим поколінням спогадами про війну і про радісний день Перемоги 9 травня 1945 року.

Козьміних М.А., голова профсоюзу ОНМА

 


День Перемоги

9 травня з нагоди Дня Перемоги відбувся щорічний урочистий парад Одеської національної морської академії центром Одеси, який супроводжував оркестр ОНМА. Це традиційний похід в пам'ять про події Великої Вітчизняної війни з несенням Знамені Перемоги, з покладанням квітів на Алею слави до пам'ятника Невідомому матросу. У цьому заході приймають участь курсанти перших-третіх курсів. Після покладання квітів курсанти йдуть у яхт-клуб, де на воду традиційно пускається вінок з квітів, як данина пам`яті загиблим у війні. Також пройшли різноманітні спортивні змагання, такі як перетягування каната, армреслінг, шахи.

Фрасинюк І.І., проректор з НПР і ВР

 


Зустріч випускників ОНМА

1 червня 2012 року в Одеській національній морській академії відбулась зустріч випускників минулих років. На святковому заході відбулась презентація книговидавничої продукції академії, демонстрація кінофільму про ОНМА, відвідування музею. Урочиста подія проходила в актовій залі академії, де, згідно головної традиції цих зустрічей, випускники прийняли участь в урочистій перекличці. Шановних гостей привітав ректор Міюсов М.В., проректори та декани академії та представники випусків різних років, які згадували історії минулого, улюблених викладачів. Центром культури був підготовлений святковий концерт, на якому нинішні курсанти вітали своїх попередників.

Соболєв О.І., нач. відділу практики, працевлаштування та експлуатації навчальних суден

 


XI міжнародна виставка та конференція «Інтер-Транспорт»

Одеська національна морська академія взяла участь у ХI міжнародній виставці та конференції «Інтер-Транспорт» протягом 1-3 червня на Морвокзалі. Цей захід дає чудову можливість ознайомитись з думками фахівців та спеціалістів транспорту щодо сучасних тенденцій розвитку портів, напрямків розвитку портових технологій перевантажувальних робіт, а також формування перспективної транспортної мережі Чорноморського регіону. Проведення заходів такого високого рівня свідчить про незгасаючий інтерес представників державних органів та світового бізнес-співтовариства до розвитку Чорноморського регіону. Проведення щорічної Міжнародної конференції «Чорноморський регіон: комплекс транспортних комунікацій між Європою, Азією та іншими континентами» стало доброю традицією і має важливе значення як для ділових кіл, так і для сфери державного управління.

Мазур О.М., начальник РІВ

 


Всеукраїнський видавничий проект "Науково-освітній потенціал України"

Одеська національна морська академія взяла участь у всеукраїнському видавничому проекті "Науково-освітній потенціал України", який відбувся за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. За вагомий внесок у розвиток вітчизняної освіти і науки був нагороджений дипломом та медаллю учасник вищезазначеного всеукраїнського видавничого проекту ректор ОНМА Міюсов М.В. Книга "Науково-освітній потенціал України" покликана широко і всебічно ознайомити читачів з діяльністю наукових установ та вищих навчальних закладів України, представляє провідних фахівців науково-освітньої галузі, дозволяє доторкнутися до скарбниці їх інтелектуальних надбань, підкреслює силу і потенціал української освіти і науки вцілому.

Мазур О.М., начальник РІВ

 

Видавець
Одеська національна морська академія
65029, м. Одеса, вул. Дідріхсона, 8
тел. 8 (0482) 35-62-39
http://www.onma.edu.ua
E-mail: rio@onma.edu.ua
Відповідальний за випуск С. Заічко
Дизайн та верстка
А. Ролінський, М. Куриленко
Фотограф О. Фірсова
Редактор О. Мазур