БЮЛЕТЕНЬ ОНМА
ЩОКВАРТАЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ ОДЕСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ МОРСЬКОЇ АКАДЕМІЇ
№ 10 2011 р.  

ВІТАЄМО
в Одеській національній морській академії!

День посвячення в курсанти в Одеській національній морській академії є традиційним святом. В урочистому параді щорічно беруть участь першокурсники, які вступили до рядів курсантів. Даний рік не став виключенням.

До святкового маршування на плацу приєдналось 102 курсанти-першокурсники Деканату по роботі з іноземними студентами ОНМА. Представники різних країн урочисто тримали в руках таблички з назвами рідних держав, почесно представляючи свою Батьківщину в параді.

Почесними гостями святкового параду стали Одеський міський голова Костусєв О.О., заступник голови обласної державної адміністрації Волошенков Д.Б., заступник голови Держадміністрації морського та річкового транспорту України Сударєв В.О., директор компанії "Ві.Шіпс-Україна" Сафін І.В. та ін.

Великою підтримкою для юних курсантів стала присутність викладачів, батьків, рідних, друзів. Близько 600 курсантів співали гімн академії, присягаючи на вірність alma mater.

Найкращі побажання успіхів лунали від гостей. Олексій Костусєв, вітаючи першокурсників, зазначив: "Професія моряка є водночас романтичною і небезпечною. Море визнає лише сильних. Бажаю вам, щоб все у вашому житті склалось якнайкраще. Нехай під кілем завжди буде 7 футів, а доля вам лише сприяла."

В рамках свята було представлено нове надбання — навчальний тренажер нового покоління, повномасштабний навігаційний місток для практичних занять курсантів факультету морського судноводіння.

Цей тренажер виробництва компанії TRANSAS було передано академії в дар від компанії "Ві.Шіпс-Україна" відповідно до договору про співпрацю.

 

10 Міжнародна конференція
Тренажери машинного відділення (ICERS 10)

З 22 по 24 вересня Міжнародна асоціація морських лекторів (IMLA) у співпраці з Державною морською академією ім. адм. С.О. Макарова (Санкт-Петербург, Росія) проводила 10 міжнародну конференцію з тренажерів машинного відділення (The 10th International Conference on Engine Room Simulators), присвячену темі: "Партнерство, обмін досвідом та співпраця".

Попередні конференції проводились у Франції (1993); Канаді (1995); Данії (1997); США (1999); Сингапурі (2001); Китаї (2004); Словенії (2005); Філіппінах (2007) та США (2009).

В конференції взяли участь більше 70 делегатів з 15 країн світу.

Заходи проводились протягом 3 робочих днів.

Питання, які дискутувались на конференції:

  • організація тренажерного навчання спеціалістів морської галузі у відповідності до нових вимог Міжнародної Конвенції ПДНВ;
  • стандарти оцінювання знань судномеханіків та електромеханіків;
  • інтеграція судномеханічних тренажерів до навчальних програм;
  • технічне вдосконалення тренажерів машинного відділення для забезпечення потреб у навчанні та ін.

Цілі конференції: обмін знаннями, досвідом, науковими досягненнями та виявлення спільних проблем, відносно специфікацій, розробки та використання тренажерів машинного відділення в процесі підготовки суднових механіків.

Від Одеської національної морської академії виступили: заступник декана судномеханічного факультету, доцент кафедри суднових енергетичних установок Кар'янський С.А. з доповіддю на тему — Інтеграція судномеханічних тренажерів до навчальних програм для суднових механіків ("Engine Room Simulators Integration into Marine Engineering Training Programs") та завідуючий кафедрою технічної експлуатації флоту, д.т.н., професор Варбанець Р.А. - Забезпечення ефективної роботи суднового дизельного двигуна за допомогою моніторингу стану ("Marine Diesel Efficiency Operation with the Help of Condition Monitoring").

Учасники конференції також взяли участь в Міжнародній виставці НЕВА 2011.

заст. декана СМФ,
доцент, Кар'янський С.А.

 

ХІ Міжнародний симпозіум з морської медицини

7-10 вересня в Одеса стала місцем проведення ХІ міжнародного симпозіуму з морської медицини. Учасники з 50 країн світу взяли участь в даному заході, а також представники численних міжнародних організацій - Міжнародної організації праці, Міжнародної морської організації, морських профспілок та ін.

Організаторами симпозіуму виступили Міжнародна асоціація морської медицини (IMHA) та ДП "Український НДІ медицини транспорту".

Були розглянуті наступні теми: морська медицина — міжнародний виклик, міжнародна співпраця в галузі морської медицини, покращення якості морської медицини; проблема піратства в сучасному флоті; медицина під час рейсу; гіпербарична та підводна медицина та ін.

Одеську національну морську академію на симпозіумі представляли працівники медичного центру ОНМА "Академмарин": начальник медцентру Стрельник І.І., проф. Поляков А.Є.

Роком створення медичного центру Одеської національної морської академії є 1997. Наявність визнання, не лише української, але й британської спільноти, сучасна надійна апаратура, досвідчені спеціалісти — запорука якісного медичного обслуговування моряків. Щорічно "Академмарин" обслуговує до 15000 моряків та до 3000 курсантів ОНМА.

Медичний центр Одеської національної морської академії "Академмарин" сьогодні — це сучасні методи діагностики, прогнозування та попередження розвитку хвороб, радіоконсульту-вання моряків в рейсі.

 

"Реабілітація моряків — жертв нападу піратів"

8 вересня 2011 р. на факультеті морського права і менеджменту ОНМА відбулася зустріч викладачів та курсантів старших курсів із керівництвом Морського церковного інституту (Нью-Йорк, США): Дугласом Стівенсоном, директором Центру прав моряків МЦІ та преподобним Девідом Райдером. Керівництво МЦІ прибуло в Україну для дослідження ситуації щодо моряків – жертв піратських нападів та для організації відповідної допомоги цим морякам та членам їх родин. Цей захід в ОНМА було проведено за сприяння Українського морського союзу та Української незалежної морської профспілки.

Зустріч в ОНМА була присвячена проблемам медичної та соціальної реабілітації моряків, які були захопленими піратами чи зазнали піратського нападу. Під час зустрічі фахівці МЦІ провели презентацію результатів клінічних досліджень моряків – жертв піратів та Посібника для моряків щодо поведінки під час та після нападу піратів. Слід зазначити, що представники МЦІ, що мають педагогічну практику з морського права у провідних вищих навчальних закладах США, були приємно здивовані як рівнем мовної підготовки курсантів ОНМА (презентація відбувалася англійською без перекладача) так і якістю їх знань у сфері морського права.

Декан ФМПіМ,
Бойко І.С.

 

Велика Хартія Університетів
(Magna Charta Universitatum)

Велика Хартія Університетів (Magna Charta Universitatum) являє собою угоду, яка була підписана у 1988 році ректорами 388 найстарішими навчальних закладів світу з метою формування та закріплення інтелектуального, соціального, культурного та науково-технічного потенціалу Європи, підвищення престижу та підтримки дійсних цінностей університетських традицій, забезпечення конкурентоспроможності європейських ВУЗів, підвищення якості освіти та центральної ролі університетів у розвитку культурних цінностей. Це послужило початком створення єдиного європейського простору вищої освіти як ключового напрямку розвитку мобільності громадян з можливістю працевлаштування в процесі зближення та гармонізації освітніх систем, які отримали назву Болонського.

Підсумком Болонського процесу стало підписання угоди, більш відомої як Болонська Декларація, про стандартизацію підходів до організації навчального процесу та функціонування Вищої Школи в Європейському Союзі 19 червня 1999 року в м. Болонья (Італія).

В травні 2005 року на конференції міністрів в м. Берген (Норвегія) Україна приєдналась до числа країн, які підписали Болонську декларацію, основи та принципи якої заклала Велика Хартія Університетів.

15-16 вересня 2011 року на урочистому засіданні на честь ХХІІІ річниці Magna Charta Universtatum Одеська національна морська академія була прийнята до складу учасників Великої Хартії Університетів, метою яких є контроль на збереженням фундаментальних цінностей, які формувались протягом століть та закладених в основних принципах декларації, а також збір інформації, яка має відношення до захисту основних основних університетських цінностей та прав.

Видавець
Одеська національна морська академія
65029, м. Одеса, вул. Дідріхсона, 8
тел. 8 (0482) 35-62-39
http://www.onma.edu.ua
E-mail: rio@onma.edu.ua
Відповідальний за випуск С. Заїчко
Дизайн та верстка
А. Ролінський, Н. Зозуля
Фотограф О. Фірсова
Редактор О. Мазур