БЮЛЕТЕНЬ ОНМА
ЩОКВАРТАЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ ОДЕСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ МОРСЬКОЇ АКАДЕМІЇ
№ 8 січень-березень 2011  

Наукові конференції та проекти
Одеської національної морської академії

ПРОЕКТ ТЕМПУС

"Education of Future Ship Engineers - Model Course for Ship-specific Familiarization"



З 20 по 21 січня на базі Одеської національної морської академії проходило попереднє засідання з проекту Tempus "Education of Future Ship Engineers - Model Course for Ship-specific Familiarization" (Підготовка майбутніх суднових механіків — модельний курс зі спеціального ознайомлення з судном).

Програма заходів складалась з 2-х днів.

20 січня були проведені презентації всіх ВНЗ, які планують свою участь в даному проекті: Вища школа, м. Бремергавен (Німеччина), Латвійська морська академія, м. Рига (Латвія), Батумська державна морська академія, м. Батумі (Грузія), Морський тренажерний центр ANRI (Грузія), Морська академія, м. Гдиня (Польща), Одеський національний морський університет, м. Одеса (Україна), Одеська національна морська академія, м. Одеса (Україна).

21 січня відбулось обговорення проекту та його бюджету проекту (попередня сума становить 900 000 євро).

В ході другого дня були представлені документи для заповнення, які будуть надані Європейській комісії.

Також обговорювались питання подальшої співпраці ВНЗ — членів створеного консорціуму.

Метою проекту буде створення спільних навчальних програм з підготовки суднових механіків відповідно до вимог конвенції ПДНВ з урахуванням нових поправок.

Як результат проекту очікується:

  1. проведення спільних плавальних практик курсантів молодших курсів;
  2. проведення спільного стажування викладачів ВНЗ, які є членами проекту (типовий курс ІМО 6.07 — Курс підготовки інструкторів), як на базі ВНЗ створеного консорціуму, так і на навчальних суднах, щоб отримати відповідний практичний досвід для подальшого оцінювання компетентності моряків на судні та на березі, яка необхідна згідно з Конвенцією ПДНВ, відповідно до положень розділу А-І/6 Конвенції;
  3. впровадження розроблених модельних курсів до навчальних програм ВНЗ учасників проекту.

В основу документів для створення модельних курсів запропоновані наступні документи: типовий курс ІМО, ПДНВ з новими поправками.

Колегаєв М.О.,
декан СМФ

 

СЕМІНАР "NELI — Odessa 2011"

Система взаємодії з питань логістики і навчання спеціалістів внутрішнього водного транспорту Дунайського регіону із використанням сучасних технологій

22-24 березня 2011 року на базі Одеської національної морської академії відбувся семінар "NELI — Odessa 2011", на якому розглянуті питання щодо створення єдиного загальноєвропейського стандарту та подальшого використання інформаційно-логістичних тренажерних центрів з метою гармонізації та удосконалення методів підготовки спеціалістів водного транспорту. Даний проект передбачає рівноправну участь різноманітних організацій з метою розвитку і застосування інноваційних форм навчання та професійної підготовки в секторі транспорту на внутрішніх водних шляхах.

Мета проекту "NELI":

  • встановити систему взаємодії між організаціями, які активно працюють в галузі судноплавства на внутрішніх водних шляхах, для підтримки подальшої кооперації з питань освіти та професійного тренінгу;
  • сформувати та впровадити дистанційний сервіс судноплавства на внутрішніх водних шляхах з розподілом його навантаження по регіонам південно-східної частини Європи;
  • запланувати та побудувати інформаційні і тренажерні центри (в Галаці — Румунія та в Енсхафені — Австрія);
  • підвищити рівень публічної інформованості про роль і важливість впровадження нових сучасних методів навчання в галузі судноплавства на внутрішніх водних шляхах для приваблення молоді.

Також проект NELI націлений на встановлення системи взаємодії між зацікавленими сторонами на внутрішньому водному транспорті, дослідницькими/освітніми та адміністративними секторами, які працюють вздовж Дунайського коридору, з метою розвитку збалансованих можливостей міжнаціональної кооперації в питаннях логістики і морської освіти, приєднуючись до заходів з підтримки регіональної політики.

Розподіл інформації може зменшити навантаження на внутрішній водний транспорт шляхом розвитку нових дистанційних курсів та послуг в країнах Дунайського регіону. Планується створення інформаційних та тренажерних центрів на внутрішньому водному транспорті для підвищення публічного інтересу і наочності роботи транспорту на Південному Сході Європи.

Партнери Одеської національної академії в даному проекті: CERONAV — Румунський морський тренажерний центр (Румунія), Via Donau — Австрійська судноплавна компанія (Австрія), Університет прикладних наук розвитку та дослідження Верхньої Австрії — ТОВ (Австрія), EAMA — Виконавча агенція "Морська адміністрація" (Болгарія), Будапештський Університет технології і економіки (Угорщина), Університет Крайова, факультет інженерії та менеджменту технологічних систем (Румунія), Румунська морська адміністрація (Румунія), Університет м. Жиліна, департамент водного транспорту (Словаччина), Факультет транспорту і влаштування шляхів (Хорватія), Школа судноплавства, суднобудування та гідротехнічного будування (Республіка Сербія) та інші.

Гладкіх І.І.,
декан ФМС і ВВП

 

Розподіл робочих місць серед курсантів-випускників

25 січня в Залі вченої ради Одеської національної морської академії відбувся шорічний розподіл на роботу курсантів факультетів: "Судноводіння на морських та внутрішніх водних шляхах" (105 чол.), "Морського судноводіння" (160 чол.), "Автоматики" (40 чол.), "Судномеханічного" (85 чол.), "Електромеханіки та радіоелектроніки" (35 чол.). Всі випускники отримали направлення на роботу за спеціальністю.

Даний захід є офіційним і традиційним для академії. Кожний рік курсанти ОНМА працевлаштовуються в кращих судноплавних компаніях. 2011 рік не став винятком. За круглим столом представники компаній-партнерів академії - "V.Ships", "Peter Dohle", "MSC Crewing Services", "Alpha Navigation", "Вernard Schulte Shipmanagement Ukraine Limited", "CMA Ships Ukraine" та інші, — які надають робочі місця курсантам-випускникам академії.

Кожний курсант знає, що диплом, який він отримав в ОНМА – це гарантія високоякісних знань на рівні національних та світових стандартів.

Спеціальності ОНМА акредитовані Інститутом морської техніки, науки і технологій, а також Морським інститутом (NI) (Великобританія). Система підготовки плавскладу приведена у повну відповідність до вимог міжнародної конвенції з підготовки і дипломування моряків та несення вахти (STCW 78/95).

Академія пишається своїми випускниками!

 

Виставкова діяльність Одеської національної морської академії

Початок нового 2011 року ознаменувався в Одеській національній морській академії активною участю у виставкових компаніях міжнародного та міжрегіонального значення. За два місяці працівники ОНМА представили наш навчальний заклад у трьох спеціалізованих виставках (м. Запоріжжя, м. Миколаїв, м. Полтава) та на міжнародній виставці "Сучасні навчальні заклади - 2011" в місті Києві.

В рамках міжнародної виставки "Сучасні навчальні заклади – 2011" були організовані тематичні конкурси з ряду актуальних проблем іноваційної модернізації освіти. Один з них – рейтинговий конкурс за 10 тематичними напрямами. Для участі в рейтинговому конкурсі було подано 46 робіт від різних вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації. Одеська національна морська академія була відзначена Гран-прі в тематичному напрямі "Міжнародна діяльність", а також почесним дипломом "За активну участь в інноваційній модернізації національної системи освіти".

За даний період з інформацією про наш навчальний заклад ознайомилось близько 10 тис. чоловік, в тому числі абітурієнти, їх батьки, а також потенційні партнери академії.

Заічко С.І.,
проректор по НПР і МД

 

Презентація компанії Royal Boskalis Westminster N.V. в Морехідному коледжі технічного флоту ОНМА

Royal Boskalis Westminster N.V. займає лідируючу позицію з надання послуг в сфері днопоглиблювальних та земляних робіт в морській інфраструктурі та пропонує інноваційний підхід в питаннях видобутку нафти та газу, меліоративних робіт на суші та в морі, захисту берегової лінії по всьому світу.

Завдяки співробітництву з SMIT, окрім днопоглиблювальних та земляних робіт, діяльність компанії напрямлена також на буксирування в межах портів, рятувальні роботи, перевезення ваговиків та послуги терміналу.

Професійна підготовка командного складу є пріоритетною задачею Boskalis. В розпорядженні компанії знаходиться ряд курсів та навчальних програм як для початківців, так і для досвідчених професіоналів. Акцент зроблений і на вивчення теоретичної бази, і на надбання практичних навичок.

Boskalis тісно співпрацює з найбільшими морськими організаціями Ближнього Сходу та Північної Африки.

На сьогоднішній день персонал Boskalis нараховує близько 14000 чоловік. Діяльність компанії розгорнута на території 65 держав по всьому світу. Флот включає більше 1100 суден та одиниць техніки. Академія співпрацює з компанією вже кілька років. Курсанти академії мають можливість пройти плавальну практику на суднах компанії.

 

Святкові концерти

День захисника Вітчизни

За давньою доброю традицією 23 лютого урочисто відзначається в нашому навчальному закладі святковим концертом, присвяченим Дню захисника Вітчизни. Не став виключенням і цей рік. Колективи студентського клубу вітали присутніх піснями, танцями та підготовленими заздалегідь святковими номерами.

З початку виникнення свята привітання приймали лише військові люди та ветерани. Поступово 23 лютого стало святом не лише військовослужбовців, але і звичайних чоловіків різних професій. Зміст привітань змінився, проте сутність свята залишилась такою самою. Адже кожен чоловік є захистом і опорою своєї Батьківщини, родини... Тому привітання приймає кожен представник сильної половини людства в нашій країні.

 

Жіноче свято

8 березня — Міжнародний жіночий день (International Women's Day) — всесвітній день жінок, в який відзначають досягнення жінок в політичній, економічній та соціальній галузях. Це свято відмічається Організацією Об'єднаних Націй, а в деяких країнах — Росії, Азербайджані, Вірменії, Білорусі, Україні — цей день є національним святом.

Свято 8 березня — Весняний жіночий день. Проте, мало хто знайомий з історією цього свята. З чим ми і хотіли вас познайомити. 8 березня — день коли жінки почали боротись за свої права. Першими борцями за справедливість стали працівниці ткацьких фабрик 8 березня 1857 року в Нью-Йорку, які вимагали прирівняти їх права до чоловічих, а саме: 10-годинний робочий день, сухі приміщення для роботи, рівну з чоловіками заробітну платню. В цьому ж році були організовані профспілки, якими стали керувати жінки.

В 1910 році в Копенгагені відбулась ІІ Міжнародна конференція працюючих жінок. Лідером жіночої групи соціал-демократичної партії Німеччини Кларою Цеткін була висунута пропозиція святкування Міжнародного жіночого дня. Вона запропонувала, щоб Жіночий день відмічався щорічно в кожній країні в один і той самий день. Метою даного свята Цеткін назвала боротьбу за свої права.

За період існування Одеської національної морської академії ряди мореплавців поповнили і курсантки-випускниці ОНМА. Сьогодні в академії для дівчат відкриті двері більшості факультетів академії: факультет морського судноводіння, факультет судноводіння на морських і внутрішніх водних шляхах, факультет електромеханіки та радіоелектроніки, факультет морського права і менеджменту. Слід зазначити, що представниці жіночого полу на рівних правах з хлопцями виконують всі нормативи, здають іспити та заліки, гідно носять форму та живуть за встановленим уставом академії. А під час влаштування на роботу до судноплавних компаній нічим не поступаються своїм колегам чоловікам.

Резнік О.Г.,
директор Центру культури ОНМА

 

Дні відкритих дверей в Одеській національній морській академії

В 2011 році Одеська національна морська академія чотири рази відкривала двері для абітурієнтів та їх батьків для знайомства з нашим навчальним закладом.

В одній з аудиторій, оснащених за останніми стандартами для навчання, абітурієнти мали змогу поспілкуватись з професорсько-викладацьким складом академії та деканами факультетів, детальніше ознайомитись з курсантським життям, яке вирує в академії та за її межами, отримати вичерпну інформацію про спеціальності, дипломи та сам процес навчання, можливостях багаторівневого навчання та ін.

Слід відзначити новітність заходів для заохочення абітурієнтів обирати саме наш навчальний заклад серед інших для отримання морської освіти: організація та святкування Днів спеціалістів тієї чи іншої спеціалізації. Навчально-методичний центр довузівської підготовки ОНМА разом з деканатами факультету морського права і менеджменту і факультету електромеханіки і радіоелектроніки організували "відкриті" практичні заняття для абітурієнтів, бажаючих на один день стати курсантами ОНМА. Всі зацікавлені на власні очі побачили методику викладання предметів в академії, відвідали навчальні тренажери, приміряли курсантську форму та ін.

Сподіваємось, що все це допоможе абітурієнтам у подальшому виборі ВУЗу.

Корнодудов М.М.,
директор УМЦДП

 

Вітаємо переможців!

24 березня у вітальні Будинку вчених відбулась церемонія нагородження переможців Cьомого Cтипендіального конкурсу юридичної фірми "АНК" серед студентів юридичних спеціальностей.

На церемонію нагородження були запрошені 10 учасників Другого туру Сьомого Стипендіального конкурсу, які отримали іменні сертифікати. Студенти, які зайняли призові місця: І місце — Костянтин Караянов — Одеська національна морська академія; ІІ місце — Ганна Складна — Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова; ІІІ місце — Салатин Ходжалиїва — Одеський національний морський університет окрім сертифікатів було присуджено право отримання стипендії в розмірі 1000, 800 та 600 грн., протягом 6 місяців та оголошено запрошення пройти двотижневе стажування в Юридичній фірмі "АНК" у вільний від навчання час.

Окрім учасників конкурсу на даному заході були присутні члени Стипендіальної комісії: доцент кафедри морського права Одеського національного морського університету Ірина Вінницька, доцент кафедри морського права Одеської національної морської академії Ольга Савіч, заступник Голови Господарського суду Одеської області Володимир Петров; Голова Правління Юридичної фірми "АНК", Віце-президент Асоціації адвокатів України Олександр Кіфак, Директор Департаменту міжнародних відносин Одеської міської ради Світлана Боґва, координатор конкурсу та член Стипендіальної комісії Артем Волков.

В заключній частині церемонії Олександр Кіфак виразив вдячність викладачам ВУЗів за внесок у підготовку студентів, членам Стипендіальної комісії за допомогу та надану підтримку в проведенні конкурсу, а студентам за учать та активну життєву позицію.

Бойко І.С.,
декан ФМП і М

 

Наприкінці березня в Залі вченої ради ОНМА офіційно було нагороджено колективи Центру культури ОНМА з перемогою в наступних конкурсів і номінаціях:

  • ІІІ Міжнародний фестиваль танцю "ART — BOMB" (м. Харків), хореографічний колектив ОНМА "Волна" в номінації "Естрадний танок", керівник колективу Г. Бірюкова;
  • Кубок світу 2011 з Belly dance, І місце в категорії "Аматори"- Шоу - Belly dance, курсант ФМП і М О. Зубенко.

Резнік О.Г.,
директор Центру культури ОНМА

 

Видавець
Одеська національна морська академія
65029, м. Одеса, вул. Дідріхсона, 8
тел. 8 (0482) 35-62-39
http://www.onma.edu.ua
E-mail: rio@onma.edu.ua
Відповідальний за випуск С. Заічко
Дизайн та верстка
А. Ролінський, Н. Зозуля
Фотограф О. Фірсова
Редактор О. Мазур