БЮЛЕТЕНЬ ОНМА
ЩОКВАРТАЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ ОДЕСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ МОРСЬКОЇ АКАДЕМІЇ
№ 5 квітень-червень 2010  

ОДЕСЬКІЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ МОРСЬКІЙ АКАДЕМІЇ
66-РОКІВ

Вітаю усіх наших курсантів, викладачів та співробітників із Днем народження Одеської національної морської академії! Бажаю натхненної, цікавої та плідної праці, невтомно йти шляхом пізнання. Наша академія має славетну історію, багатий досвід, це місце, де підтримується і зберігається дружба та повага, місце, де зросли та ще зростуть багато гідних мореходів. Наші викладачі сумлінно вкладають знання у молоді серця курсантів, які згодом стають вправними працівниками. Ми добре працюємо, і тому ОНМА динамічно розвивається, вірю - наша академія завжди буде сильним, цікавим закладом, який користуватиметься попитом і надалі. Дякую всім за вашу наполегливу працю!

   
   

 

КОНФЕРЕНЦІЇ В ОНМА


«Сучасні енергетичні установки морських транспортних суден»

   

14-16 квітня Одеська національна морська академія стала місцем проведення науково-технічної конференції курсантів «Сучасні енергетичні установки морських транспортних суден».

Тематика секційних засідань конференції: суднові енергетичні установки і системи, експлуатація і ремонт СЕУ, безпека життєдіяльності на морі, англійська мова в судновій енергетиці.

Відкрив конференцію Голіков В.А. (проректор з наукової роботи ОНМА, д.т.н., професор) доповіддю «Головні напрямки наукових досліджень в Одеській національній морській академії».

16 квітня відбулось заключне пленарне засідання конференції, на якому заслухали доповіді керівників секцій, вручили дипломи учасників конференції.

Колегаєв М.А.,
декан судномеханічного ф-ту

 


«Тенденції розвитку світового транспортного ринку - 2010»

22-23 квітня в Одеській національній морській академії на базі факультету морського права і менеджменту відбулась ІІ Міжнародна науково-практична конференція "Тенденції розвитку світового транспортного ринку — 2010".

Учасники та гості конференції: Лаврентьєва Є.А. (зам. начальника Державної морської академії ім. С.О. Макарова), Варшанідзе Н.Д. (ректор Батумської державної морської академії), Келвакіані Л. (ректор Кутаїського університету права та економіки), Шимова О.С. (професор Білоруського державного економічного університету), Бакуліч О.О. (зам. декана факультету менеджменту і права Національного транспортного університету), Петровська С.В. та Кріворучко О.В. (викладачі кафедри маркетингу та ресурсозабезпечення Національного авіаційного університету), Богун Л.А. (доцент Одеського институту підприємництва і права), Тіщенко Є.В. (засновник ООО "Чорноморські екскурсії"), Баришнікова В.В. (доцент Одеського національного морського університету), викладачі Українського державного університету фінансів та міжнародної торговлі.

На пленарному засіданні виступили: Захарченко В.М. (проректор з науково-педагогічної роботи ОНМА), Заїчко С.І. (проректор з НПР та міжнародної діяльності ОНМА), Бойко І.С. (декан факультету морського права і менеджменту ОНМА), Примачов М.Т. (зав. кафедрою економічної теорії та підприємництва на морському транспорті ОНМА).

На секціях обговорювались наступні актуальні питання: особливості транспортного обслуговування; сутність мультимодальних транспортних технологій; аналіз структури ринка транспортних послуг; необхідність оптимізації позиціонування транспортних підприємств в конкурентному середовищі; проблеми, пов'язані з пасажирськими перевозками круїзного бізнесу; економіко-правові аспекти безпеки судноплавства.

Активну участь в роботы конференції прийняли аспіранти, магістри та курсанти академії. Слід відмітити науковий потенціал та ораторські здібності аспіранта Кузьменко Ю.О. (науковий керівник д.е.н. Вінников В.В.), аспіранта Омельченко Т.Ю. (науковий керівник д.е.к. Вінников В.В.), курсанта 4111 гр. ОНМА Мальцева А.В. (науковий керівник к.е.н. Голубкова І.А.), курсанта 1351 гр. ОНМА Пашковой А.С. (науковий керівник к.ю.н. Савіч О.С.), курсанта 1343 гр. ОНМА Беседіної Н.Н. (науковий керівник к.е.н. Мєзіна Л.В.), курсанта 1221 гр. ОНМА Фломіна А.Ю. (науковий керівник к.е.н. Голубкова І.А.).

За результатами конференції під керівництвом д.е.н., професора Примачова Н.Т. готується до публікації збірник наукових праць.

Бойко І.С.,
декан ф-ту морського права і менеджменту

 


Пленум Учбово-методичного об'єднання з освіти в галузі експлуатації водного транспорту Російської Федерації

Одеська національна морська академія була представлена на Пленумі Учбово-методичного об'єднання з освіти в області експлуатації водного транспорту Російської Федерації, який проходив 25-26 березня 2010 року на базі Державної морської академії ім. Адмірала С.О. Макарова (м. Санкт-Петербург).

У роботі Пленума взяли участь представники морських вищих навчальних закладів, Федерального агентства морського і річного транспорту та Федеральної державної освітньої установи вищої професійної освіти Російської Федерації. Одеську національну морську академію представляв проректор з науково-педагогічної роботи В.М. Захарченко.

На Пленумі обговорювались питання: реформування національних систем вищої освіти, розробки стандартів підготовки нового покоління, всебічного перегляду Міжнародної конвенції з підготовки і дипломування моряків та несення вахти, імплементації нових міжнародних стандартів у національні програми підготовки моряків. За результатами роботи відбувся обмін досвідом між Одеською національною морською академією та морськими вищими навчальними закладами Російської Федерації та напрацювання спільних підходів щодо актуальних питань організації та змісту підготовки морських фахівців.

Захарченко В.М.,
проректор з науково-педагогічної роботи

 


Зустріч Міжнародного виконавчого комітету Міжнародної асоціації морських університетів

З 17-19 квітня 2010 року проходило засідання Міжнародного виконавчого комітету Міжнародної асоціації морських університетів на базі Корейського морського університету, що знаходиться у м. Пусан (Корея). У засіданні комітету приймали участь представники 12 морських навчальних закладів з різних куточків світу. За цей час відбулися засідання підкомітетів Міжнародного виконавчого комітету, також було проведено збори з 4 окремих регіонів, один з яких очолює ректор ОНМА Міюсов М.В. На цій зустрічі ОНМА представляли ректор Міюсов М.В., старший викладач кафедри «Управління судном» Жуков Д.С. та начальник відділу зовнішньоекономічних зв'язків Чеснокова М.В. Під час зустрічі відбулася урочиста інавгурація голови Міжнародної асоціації морських університетів – ректора Корейського морського університету д-ра Ох Кео Дон. Також було надано попередню інформацію щодо проведення 11 Генеральної асамблеї Міжнародної асоціації морських університетів, що проходитиме у Кореї у жовтні 2010 року.

Асоціація проводить щорічні асамблеї, тому що основною метою існування Міжнародної асоціації морських університетів є консолідування сил, знань та досвіду морських вищих навчальних закладів з метою забезпечення морської галузі кваліфікованими спеціалістами, здатними працювати у сучасних умовах глобалізації.

 


Зустріч морських навчальних закладів Чорноморського регіону

2 квітня 2010 року на базі Морського факультету Стамбульського технічного університету у м. Тузла відбулася зустріч морських навчальних закладів Чорноморського регіону, метою якої стало обговорення мотивів, значимості та цінності створення Чорноморського об'єднання з метою забезпечення галузі висококваліфікованими фахівцями завдяки знанням, інноваціям та впровадженню нових ідей, що мають орієнтацію на майбутнє. Шість країн Чорноморського регіону мали змогу обмінятися унікальним досвідом. У даному заході прийняли участь наступні навчальні заклади: Вище військово-технічне училище ім. Н.Й. Вайпцаров (Болгарія), Батумська державна морська академія (Грузія), Морський університет Констанца (Румунія), Морська державна академія ім. Адмірала Ушакова (Російська Федерація), Морський факультет Стамбульського технічного університету (Турція), Одеська національна морська академія (Україна). ОНМА представляли ректор Міюсов М.В., проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності Заїчко С.І. та начальник відділу зовнішньоекономічних зв'язків Чеснокова М.В. Результатом даної зустрічі стало підписання Положення про створення Чорноморської асоціаціації морських закладів (ЧАМЗ), що були підписані представниками Турції, Болгарії, Румунії, Росії, Грузії та України.

Чеснокова М.В.,
начальник відділу зовнішньоекономічних зв'язків

 


Семінар, присвячений проблемам глобальної нестачі моряків

11 травня у Лондоні під егідою Міжнародної морської організації, з ініціативи Японського міжнародного транспортного інституту, в приміщенні Міжнародної морської організації проходив семінар, присвячений проблемам глобальної нестачі моряків. На семінарі з доповідями виступили: Генеральний секретар Міжнародної морської організації Е. Мітропулос, Президент Японського міжнародного транспортного інституту Макото Вашизу, а також представники морської індустрії, морських навчальних закладів та суспільних організацій. В роботі семінару приймав участь перший проректор академії О.М. Шемякін.

Семінар проходив під лозунгом року моряка, який був об'явлений Міжнародною морською організацією. Серед питань, які обговорювались, були затронуті проблеми зниження інтересу до морських професій; проблеми, з якими доводиться зустрічатись морським навчальним закладам у період міжнародної кризи, яка значною мірою вплинула на міжнародне судноплавство. У доповідях були висловлені пропозиції з пошуку шляхів виходу з даної ситуації.

Шемякін О.М.,
перший проректор ОНМА

 


87 сесія Комітету з безпеки на морі Міжнародної морської організації

З 12 по 21 травня в штаб-квартирі (м. Лондон) Міжнародної морської організації проходила 87 сесія Комітету з безпеки на морі.

Одна з особливостей цієї сесії: вона проходила напередодні дипломатичної конференції з перегляду Міжнародної конвенції з підготовки і дипломування моряків, проведення якої планується в Манілі (Філіппіни) наприкінці червня цього року. Тому більшість питань для розгляду певною мірою були пов'язані з даною подією. На сесії були розглянуті питання, які мали відношення до внесення змін до Міжнародної конвенції з охорони людського життя на морі 1974 р.; боротьби з незаконними актами, спрямованими проти безпеки міжнародного судноплавства, зокрема, з піратством, захистом портових споруд та суден, та інших, пов'язаних з даною проблемою питань; пошуку та рятуванню на морі, а також використання Міжнародної системи обміну даними LRIT.

У складі державної делегації України брав участь в роботі 87 сесії Комітету з безпеки на морі перший проректор академії О.М. Шемякін.

Шемякін О.М.,
перший проректор ОНМА

 

The International Mermaid Congress 2010
(м. Стамбул, Туреччина)

З 21 по 25 травня 2010 року в Стамбулі, культурній столиці Європи 2010 року, проходив The International Mermaid Congress. Конгрес зібрав учасників з 22 країн 5 континентів (більше 400 чоловік). Організаторами виступили:
- DODER (ведуча студентська морська організація в Туреччині, яка забезпечує кадетів (студентів) морських ВУЗів Туреччини підтримкою), сприянням у кар'єрі і можливістю налагодження ділових контактів. Doder налічує близько 4500 членів з 18 турецьких ВНЗ, коледжів і морських шкіл.
- Piri Reis Maritime University, перший морський університет Туреччини, який був відкритий за підтримки судноплавної палати Туреччини і Турецької організації морської освіти.

Мета конгресу полягала у проблемі пропозиції щодо перегляду конвенції і кодексу ПДНВ з боку міжнародної морської освіти і в подальшому наданні прийнятого офіційного звіту The International Mermaid Congress 2010 на дипломатичній конференції, яка пройде в Манілі (Філіппіни) у червні 2010 року.

Структура конгресу включала в себе семінари, дискусії, круглі столи, де проходило обговорення актуальних проблем морської освіти. У конгресі взяли участь групи (1 викладач та 4 курсанта (студента)) з різних країн.

У складі делегації нашої академії були представники факультетів: морського судноводіння, судномеханічного, автоматики та факультету права та менеджменту. Семінари були поділені за напрямками: MET (Maritime Education & Training), Naval Architecture and Ocean engineering (Суднобудування та океанська інженерія), Maritime Business and Management (Морський бізнес і менеджмент). У перший день на пленарному засіданні семінару з секції «Naval architecture and ocean engineering» виступали: професор Алі Іхсан Алдоган (Декан факультету проектування суден Стамбульського технічного університету), професор Сандер Калісал (Морський університет Пірі Рейс), професор Нікос Вентікос (Технічний університет, Греція), професор Альберто Франческутто (Університет Трієста). У другий день в секції проводилося проектування і будівництво шлюпки вільного падіння закритого типу. На третій день були проведені спортивні змагання. У традиційному для нашої академії перетягуванні каната, команда з нашими учасниками (Голіков О.А., Ільницький К., Коцопей Р.) зайняла почесне 1-е місце. В естафеті команди з нашими учасниками (Шершун А., Ільницький К.) зайняли 1-е і 2-е місця. За ініціативи наших курсантів було організовано декілька дружніх футбольних матчів зі змішаними командами.

Представники делегації активно брали участь у всіх заходах, які відбувались, продемонструвавши високий рівень не тільки наукової, але і спортивної підготовки, що було відзначено нагородами.

Голіков А.О.,
відповідальний секретар приймальної комісії ОНМА

 

ВИСТАВКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

Квітень місяць ознаменувався активною виставковою діяльністю рекламно-інформаційного відділу Одеської національної морської академії.

Результатом стало: відвідування спеціалізованих виставок «Міжнародна асамблея туристичного бізнесу» (за участі курсантів факультету морського права і менеджменту), «Бот Експо. Одеса» та «Education Abroad» (м. Одеса), участь у спеціалізований виставці «Абітурієнт 2010» (м. Херсон).

«Міжнародна асамблея туристичного бізнесу»

З 8 по 10 квітня у виставковому комплексі Одеського морського торговельного порта відбулась VІІІ Міжнародна Асамблея туристичного бізнесу за підтримки Міністерства культури та туризму України, Одеської обласної державної адміністрації, Одеської міської ради.

Традиційно в рамках проекту відбулись спеціалізовані виставки "Турмаркет 2010" та "Готель 2010", де були представлені найбільш популярні та актуальні види туризму та відпочинку, як на території України, так і за її межами, нові туристичні маршрути, а також все необхідне для комплектації підприємств готельного бізнесу.

 

«Бот Експо. Одеса»

З 8 по 10 квітня на Морському вокзалу відбулась п'ята міжнародна спеціалізована виставка "Бот Експо. Одеса" та п'ята спеціалізована експозиція "Дайвінг Експо. Одеса".

Виставки отримали підтримку як державних органів влади, таких як Міністерство культури і туризму України, Одеська обласна державна адміністрація, так і спеціалізованих федерацій та асоціацій, таких як Федерація вітрильного спорту України, Федерація водно-моторного спорту України, Федерація підводного спорту та підводної діяльності України та Одеська обласна федерація вітрильного спорту України.

На виставці були представлені експозиції: "Послуги з проектування та будівництва катерів, вітрильних та моторних яхт", "Яхти, човни та катера", "Яхтенний чартер та туризм", "Обладнання для яхт і катерів. Засоби з експлуатації, догляду та перевозки водної техніки", "Реєстрація. Страхування. Сертифікація", "Товари для водних видів транспорту та активного відпочинку на воді".

Окрему увагу слід приділити спеціалізований експозиції "Дайвінг Експо. Одеса", в рамках якої були представлені компанії: дайв-клуб "Ламантин", дайв-центр "Тактичний дайвінг", дайв-клуб "Каліпсо".

                     

 


«Education Abroad»

8 квітня в будівлі готелю Моцарт проходила виставка «Education abroad». Ця виставка є щорічною. Тому її відвідування та участь стала доброю традицією для представників нашої академії.

У програмі виставки: зустрічі з представниками університетів, міжнародних коледжей та шкіл, консультації зі вступу до державних та приватних закладів Європи, США та Канади, інформація з вивчення мов, програми з культурного обміну для студентів та школярів.

Учасники виставки: Columbia International College – найбільша в Канаді приватна школа-пансіон з підготовки студентів до вступу до університету, Cezar Ritz – Швейцарський інститут готельного менеджменту та кулінарії, TARTU – найбільший та найуспішніший університет Естонії, Cambridge Education – один з ведучих коледжів з підготовки студентів до вступу зі спеціальності Мистецтво та дизайн, Queen Ethuelburgas College – невеликий навчальний заклад, у якому навчається 480 учнів, 340 з них знаходяться на повному пансіоні. Входить до п'ятірки найкращих шкіл спільного навчання на півночі Англії в рейтингу газети "Таймз", DAAD – німецька служба академічних обмінів, Сollegium Сivitas – носить звання кращого Вищого навчального закладу в категорії приватних гуманітарних вищих шкіл, Ecole des Roches – найвідоміша приватна школа у Франції, сертифікована Урядом Франції, є асоційованим членом ЮНЕСКО, I Rzeczpospolita SWPS – єдиний недержавний ВУЗ в Польщі, який має право надавати ступінь кандидата та доктора наук в галузі психології, культурології та соціології.

 


Спеціалізована виставка «Абітурієнт 2010» (м. Херсон)

Виставка «Абітурієнт — 2010» тривала з 21 по 23 квітня. За три дні роботи її відвідувачі змогли:
- познайомитись з навчальними закладами та з перших рук одержати інформацію;
- довідатися про можливості набуття освіти та про програми навчання в різних учбових закладах країни;
- зустрітися з представниками навчальних закладів, відвідати семінари, тренінги та консультації з питань отримання освіти;
- підібрати курси чи тренінги, програми навчання, необхідні для їх подальшого кар'єрного росту;
ознайомитись з новинками навчальної, ділової та розвиваючої літератури.

В рамках виставки пройшли семінари та презентації на тему: "Університетська освіта: спеціальності, які користуються найбільшим попитом на ринку праці", а також організований управлінням освіти виконавчого комітету Херсонської міської ради Консультаційний центр "Вибір", метою якого було допомогти абітурієнтам у прийнятті рішення відносно отримання освіти.

 


Історія виставкової діяльності в ОНМА

Одеська національна морська академія взяла участь у проекті науково-популярного видання "Історія Одеських виставок", який буде присвячений 100-річчю Першої всеросійської виставки — однієї з яскравих подій в історії Одеси. Проект буде представлений на всеукраїнській виставці-форумі "Українська книга на Одещині", яка відбудеться у травні цього року.

Перша виставка, у якій наша академія брала участь, відбулася в 2002 році у Києві та була присвячена 10-річчю Незалежності України. Щороку ОНМА брала участь у одній виставці, а з 2007 року — у 7-10 подібних заходах впродовж року. Згодом академія взяла участь у виставці Posidonia в Афінах – найбільшій у світі виставці в морській галузі, яка відбувається кожні 2 роки. Також ми були учасниками міжнародної виставки "Нєва" у Санкт-Петербурзі. Таким чином, за останні роки ми взяли участь більш ніж в 30 виставках як в Україні, так і за її межами.

Мазур О.М.,
нач. рекламно-інформаційного відділу

 

ДОЗВІЛЛЯ В ОНМА


Шоу-конкурс "Міс ОНМА — 2010"

29 квітня у великій актовій залі Одеської національної морської академії вібувся щорічній шоу-конкурс «Міс ОНМА — 2010». Учасниками конкурсу стали 5 курсантів ОНМА: Волошина Катерина, Зубенко Оксана, Ситнік Катерина, Старух Ольга, Косарева Катерина.

В рамках конкурсу учасниці продемонстрували свої уміння та таланти. Поза конкурсною програмою в концерті взяли участь: «Міс ОНМА — 2009» з танцювальним номером «Танго», «Міні-міс Одеса» з піснею та ін.

Оцінювало конкурсанток компетентне журі: О. Федоренко (телеведучий та голова журі), Н. Захарова (доцент Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової), Н. Курманенко (директор компанії «Оріфлейм»), Ю.Струк (міс Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, віце-міс Одеса 2009).

Звання та титули були розподілені наступним чином: Ситнік К. - «Міс Академія», Зубенко О. - «Віце-міс ОНМА», Волошина К. - «Міс Грація», Косарева К. - «Міс Чарівність», Старух О. - «Міс Оригінальність».

Резнік О.Г.,
директор центра культури ОНМА

 


Святкування Дня Перемоги в ОНМА


9 травня курсанти Одеської національної морської академії взяли участь у святкуванні Дня Перемоги в Одесі. Урочисте марширування вулицями нашого міста розпочалося від головного корпуса академії. Урочисто відбулася церемонія покладання квітів до пам'ятника Невідомому матросу на Алеї Слави. Після цього курсанти ОНМА промарширували на Водну станцію, де відбулося спускання вінка на воду в пам'ять загиблих моряків, змагання та спортивні ігри.

Також курсанти ОНМА взяли участь у святковому параді на честь Дня Перемоги на Куликовому полі. Командував парадом зам. командуючого Південного оперативного командування, генерал-майор Ю. Карленко. Приймав парад командуючий військами Південного оперативного командування Збройних Сил України генерал-лейтенант П. Литвин. Парад супроводжував військовий оркестр Одеського гарнізону.

Після закінчення параду на Куліковому полі була виставлена на огляд техніка, яка використовується військовими частинами Міністерства оборони, МВС, МНС.

 

Видавець
Одеська національна морська академія
65029, м. Одеса, вул. Дідріхсона, 8
тел. 8 (0482) 35-62-39
http://www.onma.edu.ua
E-mail: rio@onma.edu.ua
Відповідальний за випуск С. Заічко
Дизайн та верстка
Н. Зозуля, М. Куриленко, А. Ролінський
Фотограф О. Фірсова
Редактор О. Мазур