БЮЛЕТЕНЬ ОНМА
ЩОКВАРТАЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ ОДЕСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ МОРСЬКОЇ АКАДЕМІЇ
№ 4 січень-березень 2010  

ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА МОРСЬКА АКАДЕМІЯ ЗУСТРІЧАЄ АБІТУРІЄНТІВ

20 січня 2010 року Одеська національна морська академія вперше в цьому році відкрила двері для абітурієнтів. Знайомство абітурієнтів з академією тривало один день. Проте програма була досить насиченою.

О 14 годині всі бажаючі мали змогу поспілкуватись з першим проректором академії О.М. Шемякіним, деканами факультетів ОНМА, директором Навчально-методичного центру довузівської підготовки М.М. Корнодудовим, відповідальним секретарем приймальної комісії ОНМА О.А. Голіковим. Також була проведена екскурсійна програма, яка ознайомила відвідувачів з навчальними корпусами академії, навчальними тренажерами, які знаходяться на факультетах академії, бібліотекою та ін.

Потім всі зацікавлені мали чудову нагоду якнайближче познайомитись з історією Одеської національної морської академії, відвідавши наш музей.

До уваги абітурієнтів та їх батьків були надані друковані відомості про наш навчальний заклад, рекламно-інформаційна презентація з переглядом фільму про академію.

Сподіваємось, всі ці заходи стануть переконливим доказом сучасності та актуальності отримання вищої освіти в Одеській національній морській академії.

Бажаємо успіхів!

М. Корнодудов, директор НМЦДП

 

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ КУРСАНТІВ

Наприкінці січня в Залі вченої ради Одеської національної морської академії відбулась церемонія розподілу для працевлаштування біля 400 випускників факультетів морського судноводіння, судноводіння на морських та внутрішніх водних шляхах, судномеханічного, автоматики, електромеханіки і радіоелектроніки.

Цей захід є традиційним й урочистим для академії. Щороку його відвідують представники кращих судноплавних компаній, у яких курсанти ОНМА є завжди бажаними працівниками.

Кожний курсант знає: диплом, здобутий в ОНМА, – це гарантія високоякісних знань на рівні національних та світових стандартів.

Академія пишається своїми випускниками!

О. Соболєв,
нач. відділу практики,
працевлаштування та експлуатації
навчальних суден

 

41 СЕСІЯ ПІДКОМІТЕТУ
ЗІ СТАНДАРТІВ ПІДГОТОВКИ ТА НЕСЕННЯ ВАХТИ
МІЖНАРОДНОЇ МОРСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

З 11 по 15 січня 2010 року у штаб-квартирі Міжнародної морської організації при Організації об'єднаних націй відбулась 41 сесія Підкомітету зі стандартів підготовки та несення вахти.

Україну представляла делегація у складі: Ю.М. Міхайленко (директор Одеської регіональної філії з підготовки та дипломування моряків), Г.Г. Соболевський (директор Маріупольської регіональної філії з підготовки та дипломування моряків), К.Л. Білляр (представник України у Міжнародній морській організації), проф. В.М. Захарченко (проректор з науково-педагогічної роботи Одеської національної морської академії).

На сесії були розглянуті питання ухвалення модельних курсів; незаконної практики використання сертифікатів, компетентності (дипломів); перегляду принципів визначення безпечного рівня комплектації екіпажів суден; заходи щодо охорони суден; впровадження електронної навігації у судноводінні та інші питання.

Основним питанням у програмі 41 сесії було питання перегляду Міжнародної конвенції та Кодексу про підготовку і дипломування моряків та несення вахти (Конвенція та Кодекс ПДНВ). За підсумками роботи ухвалено проект нової редакції Конвенції та Кодексу ПДНВ. Офіційне затвердження нової редакції Конвенції та Кодексу ПДНВ має відбутися на Дипломатичній конференції з 21 по 25 червня 2010 року в м. Маніла (Філіппіни).

Професор В.М. Захарченко взяв участь у роботі групи з розробки та введення до Конвенції і Кодексу ПДНВ стандартів підготовки і дипломування суднових офіцерів-електротехніків (електромеханіків). До складу робочої групи також увійшли представники делегацій: Великобританії, Ісламської республіки Іран, Малайзії, Польщі, Франції, Швеції.

Під час роботи 41-ї сесії Підкомітету зі стандартів підготовки та несення вахти Міжнародна морська організація оголосила 2010 рік — Роком моряка!

      

В. Захарченко,
проректор з НПР ОНМА

 

5 ЩОРІЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ З ГІДРОГРАФІЇ
HYPACK 2010

1-3 лютого 2010 року в Одеській національній морській академії проходила 5 щорічна конференція з гідрографії та днопоглиблення «НAYPACK-2010».

«НAYPACK-2010» - програмне забезпечення для виконання промірних та днопоглиблювальних робіт. Дане програмне забезпечення дозволяє не тільки з заданою точністю вираховувати об'єми ґрунту при днопоглибленні, визначати глибину в заданих районах, створювати тримірні моделі підводних об'єктів, які вивчаються, але й не дає можливості значною мірою скоротити час, який витрачається на всіх етапах виконання робіт. Конференція проводилась з метою представити всім користувачам НAYPACK нові можливості та інновації оновленої версії програми.

На конференцію зібрались представники різних організацій, які займаються гідрографічними дослідженнями та днопоглиблювальними роботами. Проводив конференцію засновник та президент компанії НAYPACK Pat Sanders (США) та гідрограф І категорії, викладач ОНМА, офіційний представник НAYPACK в Україні Іван Ізаак (Україна). Були розглянуті питання підготовки до зйомки в НAYPACK, калібровки обладнання, зйомки в SURVEY, DREDGEPACK и HYSWEEР, обробки матеріалів, створення звітних матеріалів у вигляді планшетів, карт, 3-D моделей та ін. Після презентації нових можливостей програми було проведене тестування на знання НAYPACK в цілому, так і його нових можливостей.

Всі учасники конференції дійшли висновку про необхідність впровадження НAYPACK у навчальний процес, вивчення моделей SURVEY та HYSWEEР, DREDGEPACK, які є незамінними помічниками при виконанні гідрографічних досліджень та днопоглиблювальних робіт.

Довідка

Програмний пакет для виконання гідрографічних зйомок HYPACK® Max призначений для виконання практично всіх гідрографічних задач, починаючи з процесу планування зйомки та саму зйомку, і закінчуючи кінцевим продуктом у формі друкованих планшетів, експорту даних у форматі ГІС (DXF, DGN та ін.), а також підрахунку об'ємів під час днопоглиблювальних робіт та створення ЕНК у форматі S57. За допомогою цього пакета можна виконувати цілу низку робіт, а саме: традиційне промірювання за допомогою однопроменевого ехолота, зйомку гідролокатором бокового виду, площадкове обстеження багатопроменевим ехолокаційним комплексом, обслідування донних осадів за допомогою донного профілографа, магнітометра тощо. Цей програмний пакет набуває дедалі більшої популярності серед гідрографів у всьому світі.

І. Гладкіх,
декан факультету СМ та ВВШ

 

ПРОЕКТ ТЕМПУС "Training seafarers"

З 20 по 22 січня на базі Вищої школи міста Бремерхафен (Німеччина) відбулася нарада з Європейського проекту ТЕМПУС "Training seafarers" (Підготовка моряків).

Програма заходів складалася з 3-х робочих днів:

У 1-й день були проведені презентації всіх ВУЗів, які планують свою участь у даному проекті: Вища школа м. Бремерхафен (Німеччина), Латвійська морська академія (м. Рига, Латвія), Батумська державна морська академія (м. Батумі, Грузія), Морська академія (м. Гдиня, Польща), Одеський національний морський університет і Одеська національна морська академія (м. Одеса, Україна). На 2-й день відбулося обговорення проекту і попередня калькуляція бюджету проекту (попередня сума якого складає 630 000 євро). Під час попереднього обговорення було прийнято рішення про уточнення назви проекту з "Training seafarers" (Підготовки моряків) на "Education of Future Ship Engineers – Model Course for Ship-specific Familiarization" (Підготовка майбутніх суднових механіків – модель курс зі спеціального ознайомлення з судном). Під час третього дня були представлені документи для заповнення, які повинні будуть подаватися до Європейської комісії. Також обговорювалися моменти подальшої співпраці з ВУЗами, членами створеного консорціуму.

Метою даного проекту буде створення загальних навчальних програм підготовки суднових механіків відповідно до вимог конвенції ПДНВ і з врахуванням нових поправок. Від проекту очікується:

  1. Проведення спільних плавальних практик курсантів молодших курсів, а також спільне стажування викладачів ВУЗів з робочими дипломами, як на базі даних вищих навчальних закладів, так і на учбових суднах;
  2. Впровадження розроблених модельних курсів у навчальні програми ВУЗів учасників проекту.

В основу документів для створення модельних курсів пропонуються наступні документи: типовий курс ІМО, ПДНВ з новими поправками, Біла книга (Європейська транспортна політика на 2010 рік – час ухвалення рішення, і Зелена книга – Майбутнє морської політики для Європейського Союзу: Європейське бачення океанів і морів).

С. Кар'янський,
заступик декана СМФ

 

ВИСТАВКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ ОНМА

4-7 лютого та 10-12 березня Одеська національна морська академія розпочала виставкову діяльність, взявши участь у виставках: ХІ міжрегіональній спеціалізованій виставці "Абітурієнт 2010" (м. Запоріжжя), ХІ міжрегіональній виставці-презентації "Полтавський абітурієнт 2010" (м. Полтава).

Делегація від академії гідно презентувала Одеську національну морську академію, надавши достатній обсяг інформації абітурієнтам на обох виставках.

Було розповсюджено близько 500 комплектів профорієнтаційних та інформаційних матеріалів, а також пакети, календарі, ручки, компакт-диски з фільмом про ОНМА.

Налагоджені зв'язки з рядом шкіл для подальшої співпраці. Отримані пропозиції про співпрацю від регіональних спеціалізованих інформаційних видань.

За активну участь представникам академії вручено дипломи учасника виставок.

О. Мазур,
начальник відділу РІВ

 

ВРУЧЕННЯ ДИПЛОМІВ

Початок березня ознаменувався в Одеській національній морській академії щорічним урочистим врученням дипломів випускникам академії, яке проходило у великій актовій залі ОНМА.

Дипломи отримали випускники факультетів морського судноводіння, судноводіння на морських та внутрішніх водних шляхах, судномеханічного, автоматики, електромеханіки і радіоелектроніки.

Зазираючи в історію ОНМА, бачимо, що серед наших випускників минулих років є керівники інститутів, судноплавних компаній та портів.

Слід відзначити, що отримання дипломів про вищу освіту є першою відзнакою професійного росту наших курсантів.

Щиро вітаємо випускників!

О. Шемякін,
перший проректор ОНМА

 

ДОЗВІЛЛЯ
В ОДЕСЬКІЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ МОРСЬКІЙ АКАДЕМІЇ

СПОРТИВНІ ЗМАГАННЯ "55+"

Наприкінці січня м. Дніпропетровськ став місцем проведення чемпіонату України з баскетболу серед ветеранів у віці 60 років та старше. У змаганнях взяли участь команди з Києва, Миколаєва, Одеси та Дніпропетровська. Гордістю Одеської національної морської академії є те, що у складі одеської команди виступав доцент кафедри Технічної експлуатації флоту І.В. Логішев.

Суперники грали між собою за круговою схемою. Одеським ветеранам баскетболу ніхто не зміг скласти гідної конкуренції — вони отримали перемогу у всіх трьох турах. Друге місце зайняла команда з Дніпропетровська, яка поступилась одеситам у вирішальному матчі. Наступними у турнірній таблиці за дніпропетровцями розмістились представники Миколаєва та Києва.

І. Логішев,
доцент кафедри Технічної експлуатації флоту ОНМА

 

СВЯТКУВАННЯ ДНЯ ЗАХИСНИКА ВІТЧИЗНИ

23 лютого в Одеській національній морській академії відбулось святкування Дня захисника Вітчизни.

До актового залу прийшло багато курсантів та викладачів, яких вітали зі святом колеги та друзі. Центром культури нашої академії було організовано та проведено концерт з нагоди свята, у якому брали участь Народний духовий оркестр (марш "Моряки чорноморці", "Севастопольський вальс"), В. Ревенко (пісня "Гітара"), Д. Даниленко (пісня "Україна"), Л. Шубаков (пісня "Там, за туманами") та багато інших цікавих учасників.

За досягнення у спортивних змаганнях курсантам було вручено дипломи.

І. Фрасинюк,
проректор з виховної роботи

 

СВЯТКУВАННЯ МІЖНАРОДНОГО ЖІНОЧОГО ДНЯ

5 березня в академії відбулось урочисте святкування Міжнародного жіночого дня. Курсанти та викладачі Одеської національної морської академії та її підрозділів привітали жінок зі святом весни великим святковим концертом. Організатором концерту виступив Центр культури ОНМА.

На святі були присутні: М.В. Міюсов (Ректор ОНМА), О.М. Шемякін (Перший проректор ОНМА), декани факультетів, працівники структурних підрозділів Одеської національної морської академії, курсанти та ін.

Чимало чудових слів та побажань було висловлено у піснях, віршах та мелодіях, які прозвучали в цей день в стінах ОНМА.

І. Фрасинюк,
проректор з виховної роботи

 

ЩОРІЧНІ ГЕНЕРАЛЬНІ ЗБОРИ В ІНСТИТУТІ МОРСЬКОЇ
ТЕХНІКИ, НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЇ (IMarEST)

З 9 по 14 березня 2010 року в Лондоні (Великобританія) було проведено Щорічні генеральні збори членів Інституту морської техніки, науки і технології (IMarEST), а також засідання членів ради Європейського дивізіону вищезгаданого інституту. Основною метою даних нарад було обговорення питань подальшої співпраці між відділеннями інституту, які розташовані в різних частинах світу, а також залучення молодих, енергійних та ініціативних людей до лав даного інституту. Україну, а саме, Одеське відділення Інституту морської техніки, науки і технології представляли О.М. Шемякін (перший проректор ОНМА), М.В. Чеснокова (начальник відділу зовнішньоекономічних зв'язків), В.М. Кошевой (професор, завідувач кафедрою «Морського радіозв'язку» і керівник учбово-тренажерного центру ГМССБ).

Одеське відділення IMarEST, організоване на базі ОНМА в 1998 році, представляє в Україні Інститут морської техніки, науки і технології Великобританії, який був створений у Лондоні в 1889 р. як асоціація суднових механіків, щоб всебічно сприяти їх технічному розвитку. Сьогодні IMarEST є визнаною міжнародною професійною організацією, яка об'єднує в своєму складі 15 000 членів у більш ніж 100 країнах світу.

В Україні членами інституту є близько 200 суднових інженерів, професорів, викладачів і студентів, які знайомляться із сучасними інформаційними технологіями морської техніки і покращують свою професійну англійську мову, отримуючи технічні журнали, наукові праці, бюлетень інституту, а також мають можливість користуватися англійською літературою в бібліотеці Англійського клубу при Одеському відділенні.

Після закінчення періоду початкового професійного розвитку молоді фахівці можуть пройти реєстрацію в Інженерній Раді Великобританії і оформити від імені цього урядового органу англійський сертифікат для наступних категорій інженера: Chartered Engineer (Ceng) – відповідає дипломам магістра або бакалавра (з відмінністю) університетів Великобританії, Incorporated Engineer (Ieng) – відповідає диплому про вищу освіту або бакалавра, Engineering Technician (Eng Tech) — відповідає національному диплому.

У 2009 році Одеська національна морська академія втретє отримала акредитацію спеціальностей факультетів судномеханічного, автоматики, електромеханічного і радіоелектроніки на відповідність вимогам інституту.

Члени IMarEST в Україні беруть участь у роботі науково-технічних конференцій, семінарів і нарад в Україні, Великобританії та в інших країнах. Комітет Одеського відділення фінансує проведення науково-технічних заходів і разом з ректоратом ОНМА надає премії кращим роботам викладачів і курсантів.

О. Шемякін,
перший проректор ОНМА

 

Видавець
Одеська національна морська академія
65029, м. Одеса, вул. Дідріхсона, 8
тел. 8 (0482) 35-62-39
http://www.onma.edu.ua
E-mail: rio@onma.edu.ua
Відповідальний за випуск С. Заічко
Дизайн та верстка
Н. Зозуля, М. Куриленко,
А. Ролінський
Фотограф О. Фірсова
Редактор О. Мазур