БЮЛЕТЕНЬ ОНМА
ЩОКВАРТАЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ ОДЕСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ МОРСЬКОЇ АКАДЕМІЇ
№ 2 червень-серпень 2009  

ВІТАЄМО З ДНЕМ ЗНАНЬ!

Розпочинається новий навчальний рік, який відкриває нову сторінку життя й історії нашого навчального закладу. Традиційно в ці вересневі дні академія приймає у свою дружню сім'ю молоде поповнення – вчорашніх абітурієнтів, які гідно пройшли вступні випробування і стали курсантами Одеської національної морської академії.

Для вас, шановні першокурсники, початок цього навчального року – фактично є початком вашого нового життєвого шляху. Протягом усіх років навчання ви повинні творити себе, набувати знань, адже все залежить від вас. Висококваліфікований професорсько-викладацький склад Одеської національної морської академії зробить усе можливе, щоб ваші роки перебування в нашому навчальному закладі були не лише часом інтенсивного навчання, але й тим періодом, що стане найкращим у житті та велично зватиметься курсантським. Сучасне тренажерне обладнання для практичних занять, комп'ютерні класи, можливість займатися різними видами спорту й аматорською діяльністю – все це до ваших послуг в ОНМА.

Впевнений, що ви свідомо зробили цей вибір. Адже тільки ви можете себе сформувати як особистість. А керівництво і викладачі зроблять усе можливе, щоб ви стали фахівцями вищого ґатунку, які є такими необхідними на сучасному міжнародному ринку праці. Цінуйте кожну хвилину студентського життя: ці роки вже ніколи не повернуться. Знаю, що своєю професією ви будете пишатися, – вона не тільки романтична, праця моряка завжди була важкою і небезпечною.

Маю надію, що кожен першокурсник продовжить добру славу академії. Бажаю вам досягти омріяної мети.

Попутного вам вітру, курсанти, та сім футів під кілем!

Ректор ОНМА, професор Міюсов М.В.

 

АКРЕДИТАЦІЯ IMarEST

У період з 2-6 червня в академії працювала робоча група експертів з акредитації 4 інженерних спеціальностей на відповідність бакалаврів, спеціалістів та магістрів інженерним категоріям інкорпоративного інженера та чартерного інженера Великобританії.

До складу робочої групи увійшли представники Інституту морської техніки, науки та технології Великобританії (IMarEST): Бен Сандерс (керівник групи), доктор Мак Грас, Ніколас Хайнес, які ознайомились з матеріальною, лабораторною і тренажерною базою академії. Зустрілись із курсантами факультетів, провели експертизу навчальних планів, програм та учбово-методичного забезпечення інженерних спеціальностей. Також вони взяли участь у святкуванні 65-ї річниці академії й відвідали визначні пам'ятні місця міста Одеси.

Наприкінці візиту представники робочої групи дали високу оцінку навчальному процесу та науково-методичному рівню підготовки спеціалістів за спеціальностями факультетів: судномеханічного, автоматики, електромеханіки і радіоелектроніки. Висловили подяку керівництву академії, викладачам і курсантам за успішну співпрацю.

Рада IMarEST на підставі урядової ліцензії ухвалила рішення та оформила сертифікати щодо акредитації вказаних вище чотирьох інженерних спеціальностей академії згідно їх регістрації в Інженерній Раді Великобританії у якості Чартерних інженерів, які є найвищою категорією підготовки інженерів в університетах Великобританії.

Довідка

У 1998 р. на базі Одеської державної морської академії (ОДМА) було організовано відділення Інституту морських інженерів в Україні, до складу якого сьогодні входять 200 членів, у тому числі понад 70 курсантів. Для поліпшення професійної мовної підготовки молодих спеціалістів, використання досягнень науки і техніки в магістерських роботах, курсовому та дипломному проектуванні при відділенні було створено бібліотеку англійської науково-технічної літератури. В англійському клубі курсанти, аспіранти й молоді інженери мають можливість спілкування з досвідченими спеціалістами.

У 2001 році Таємна Рада Великобританії (The Privy Council) ухвалила доповнення до Королівського Чартеру в частині розвитку структури інституту й перейменувала його на Інститут морської техніки, науки і технології (IMarEST).

IMarEST займається видавництвом науково-технічної літератури, наукових праць з актуальних науково-технічних напрямків (Proceedings A, B, C, D), ряду журналів, у тому числі Marine Engineers Review, Maritime IT & Electronics, Propulsion, Marine Scientist, Offshore Technology, Shipping World and Shipbuilder. Інститут і регіональні відділення проводять щорічні наукові конференції та семінари, збори та інші різні заходи.

Професор В. Ланчуковський,
почесний секретар відділення в Україні
Інституту морської техніки, науки та технології

 

ПРОЕКТ «TEMPUS «VETLOG»

12 червня у Залі вченої ради Одеської національної морської академії відбулася завершальна зустріч учасників проекту «TEMPUS IB Jep-26080-25. VETLOG — Системна розробка курсів з підготовки в галузі менеджменту у сфері транспорту і логістики в Україні».

Під час розробки проекту робота координаційної групи ОНМА була спрямована на створення змістовної частини курсів і на впровадження системи e-learning в академії (електронного навчання). Також в академії була відпрацьована технологія, яка тепер може застосовуватись не тільки для навчання за спеціальністю «менеджмент», а й за всіма іншими спеціальностями, що їх можна здобути в академії.

У межах проекту Одеська національна морська академія отримала обладнання і навчальну літературу. Близько 10 викладачів пройшли курси підвищення кваліфікації у м. Падерборн (Німеччина) та м. Відень (Австрія).

На завершальній зустрічі в Одесі були присутні: керівник-менеджер проекту д-р Гвідо Кауфман (Kaufmann Unternehmensberatung GmbH), Міюсов М.В. (ректор ОНМА), Вінников В.В. (координатор проекту в ОНМА), Захарченко В.М. (куратор проекту в ОНМА), координаційна група Одеської національної морської академії.

Учасники проекту висловили сподівання, що найближчим часом стартує новий проект з питань менеджменту туризму, в якому академія візьме участь у напрямку «морського (круїзного) туризму».

Професор В. Захарченко,
проректор з науково-педагогічної роботи

 

«MONTCALM» в ОДЕСІ

2 липня в одеському порту пришвартувався ракетний фрегат військово-морського флоту Франції «Монкальм». 139-метровий бойовий корабель очолює капітан Томас Локкарт. На борту фрегата знаходиться гелікоптер типу Lynx, що слугує для виявлення і захисту французьких військових кораблів від підводних човнів та евакуації постраждалих. Протягом 5 днів перебування в Одесі екіпаж відвідав міську раду, французьке консульство й Одеську національну морську академію. Для гостей була проведена екскурсія по музею академії і тренажерних центрах факультетів: судноводіння, електромеханіки та радіотехніки, під час якої французи ознайомилися з оснащенням ОНМА, системою підготовки кадрів, можливостями працевлаштування курсантів тощо. У залі вченої ради відбулася зустріч, де сторони обмінялися пам'ятними сувенірами. У свою чергу, представників академії було запрошено як гостей на французький фрегат з дружнім візитом.

Довідка

Свою назву «Montcalm» дістав на честь маркіза Монкалма — французького генерала, що відзначився у Семирічній війні в Канаді, де він чинив опір англійським військам протягом чотирьох років. Маркіз був смертельно поранений під час оборони Кве-бека і помер за кілька днів до його капітуляції.

М. Чеснокова, начальник відділу ЗЕЗ

 

Видавець
Одеська національна морська академія
65029, м. Одеса, вул. Дідріхсона, 8
тел. 8 (0482) 35-62-39
http://www.onma.edu.ua
E-mail: rio@onma.edu.ua
Відповідальний за випуск С. Заічко
Дизайн та верстка
А. Ролінський, Н. Зозуля
Фотограф О. Фірсова
Редактор О. Мазур