27.09.2015

105 років видатному вченому Віктору Григоровичу Сізову!

В Одеській національній морській академії у вересні 2015 року відбулося святкування 105-річного ювілею професора Сізова Віктора Григоровича.

Напевно, мало знайдеться людей, загальний стаж роботи яких склав би 84 роки. 53 з них Віктор Григорович Сізов віддав Одеської національної морської академії. Він вніс вагомий внесок у справу підготовки кадрів для морської галузі, виховання молодих вчених, в науково-технічний прогрес морського флоту.

Віктор Григорович народився у місті на Неві в 1910 році, а свою трудову діяльність розпочав в 1932 році після закінчення Ленінградського кораблебудівельного інституту. З 1954 року Віктор Григорович пов'язав свою долю з Одеським вищим інженерним училищем (Одеською національною морською академією). З 1986 по 1989 роки завідував кафедрою, а з 1984 року став професором кафедри «Теорія і побудова корабля».

За 53 роки роботи в академії Віктор Григорович підготував три покоління морських фахівців. Він став автором першого в Україні підручника «Теорія корабля», посібника «Крен судна», співавтором безлічі методичних посібників для курсового і дипломного проектування.

Викладацьку та виховну роботу Віктор Григорович успішно поєднував з активними науковими дослідженнями з проблем теорії та гідромеханіки суден.

Автор понад 120 наукових робіт, Віктор Григорович Сізов є відомим у нас в країні і за її межами ученим. Він керував 30 темами науково-дослідних робіт, підготовкою аспірантів і співпошуковців.

Завдяки високому науковому авторитету, він протягом довгого часу очолював секцію «Розвиток та експлуатація флоту» науково-технічної Ради Міністерства Морського Флоту СРСР, секцію «Гідромеханіка судна» інституту гідромеханіки України, був членом Науково-технічної Ради Центрального правління Морського Регістру СРСР і членом бюро Науково-технічного Об'єднання Судпрома імені академіка А.Н. Крилова.

Плідна праця Віктора Григоровича відзначена нагородою «Почесний працівник морського флоту», медаллю «Ветеран праці». За наукові досягнення він удостоївся звання Лауреата премії імені академіка А.Н. Крилова, відзначений Подякою Президента України, Золотим орденом губернатора, державною стипендією Президента України.

Своїми особистими якостями, скромністю, величезною працездатністю та принциповістю Віктор Григорович заслужив глибоку повагу і авторитет серед морської громадськості, співробітників і курсантів академії. Колеги завжди з вдячністю і увагою прислухаються до його порад.

Рішенням Колегії Міністерства транспорту та зв'язку України Сізову надано звання «Почесний працівник морського і річкового транспорту України» та вручено пам'ятний знак.

Почесна Грамота і почесний знак Одеської обласної державної адміністрації були вручені професору за багаторічну плідну працю у справі підготовки висококваліфікованих фахівців для народного господарства України, а також Почесна грамота та почесний знак Одеської обласної ради.

Завдяки таким ученим, як Віктор Григорович Сизов, курсанти морської академії отримували класичне морську освіту й успішно працюють, досягаючи великих висот у професійній і науковій діяльності.