21.09.2015

Засідання учасників проекту MARINE (Система морської освіти для розвитку морської культури в Чорноморському басейні)

З 9 по 11 вересня в рамках проекту «Marine» (система морської освіти для розвитку морської культури в Чорноморському басейні), у Стамбулі, відбулося заключне засідання виконавчого комітету партнерів даного проекту, в якому брали участь ректор ОНМА Міюсов М.В., перший проректор ОНМА Шемякін А.Н., начальник відділу зовнішньоекономічних зв'язків Чеснокова М.В. Під час зустрічі було підписано договір про подальшу співпрацю чотирьох навчальних закладів: Одеською національною морською академією, Військово-морською академією «Мірча чель Батран», Університетом Пірі Рейс, Технічним університетом Молдови. Мета договору - сприяти співпраці між даними навчальними закладами, обміну інформацією та матеріалами взаємного інтересу (спільна діяльність у сфері досліджень і розробок, передачі технологій та інноваційної діяльності, участь у проектах, що фінансуються на міжнародному рівні, розробка та викладання курсу), сприяти обміну співробітниками, вченими та курсантами (з метою освіти, практичної підготовки, досліджень і розробок, викладацької діяльності).

Метою проекту є створення міцного зв'язку між морською індустрією і морською освітою, підвищення престижу морської професії, позначення перспектив розвитку кожної людини, яка отримує морську освіту - не тільки моряків, а й юристів, економістів і навіть істориків та інших гуманітаріїв. Під гаслом «Загальні берега - загальні проблеми» чотири країни розпочали роботу стосовно заявлених завдань. Спільні зусилля учасників проекту повинні привести до розробки системи морської культури, яка допоможе зберігати і розумно використовувати Чорне море.