28.02.2015

Випуск офіцерів воєнно-морського факультету ОНМА

28 лютого 2015 року в Одесі відбувся достроковий випуск офіцерів Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Вперше урочистий ритуал випуску офіцерів проведено на створеному торік факультеті Військово-Морських Сил Одеської національної морської академії. Державну атестацію пройшли 9 курсантів 5-го курсу, наказом Міністра оборони України їм присвоєно військове звання «лейтенант». Випускникам були вручені військово-морські кортики та дипломи. Молоді офіцери призначені на посади на кораблях і у військових частинах ВМС ЗС України.

З особливим днем випускників привітав командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Сергій Гайдук. Він побажав молодим офіцерам впевнено керувати підрозділами, а також традиційні сім футів під кілем і попутного вітру. Сергій Гайдук також подякував керівництву Одеської області, міста Одеси та Одеської національної морської академії за допомогу українським Військово-Морським Силам, а самих випускників - за їх витримку, вірність присязі та мужність.

Молодих лейтенантів також привітали голова Одеської обласної державної адміністрації Ігор Палиця, міський голова Одеси Геннадій Труханов, ректор Одеської національної морської академії Михайло Міюсов, батьки випускників та ветерани Збройних Сил України. Творчі колективи Військово-Морських Сил привітали молодих офіцерів піснями і завзятими танцями.

«Сьогодні ми святкуємо велику подію для Збройних Сил України і для нашого міста. Вперше офіцери Військово-Морських Сил надягають погони в нашому місті. Я думаю, що в цьому навчальному році ми заклали фундамент нової одеської військово-морської історії», - підкреслив Геннадій Труханов.

У цей день двом випускникам було вручено Відзнаку командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України, а лейтенанту Костянтину Цехмейструк, який проходив практику у Військово-Морському флоті Італії, вручений кортик Військово-Морських Сил Італії.

У цей же день вітання приймали і 12 військовослужбовців українських ВМС, які, за підсумками навчання на базі відділення військово-морської підготовки Морехідного коледжу технічного флоту Одеської національної морської академії, отримали середній рівень військової освіти.