22.01.2015

Морська освіта і підготовка - тема Всесвітнього дня моря

Генеральний секретар Міжнародної морської організації (ІМО) Коджи Секімізу оголосив тему Всесвітнього дня моря в 2015 році - "Морська освіта і підготовка".

У своєму зверненні до студентів і співробітників Всесвітнього морського університету (Мальмо, Швеція), Коджи Секімізу зазначив, що морська освіта і підготовка мають важливе значення для довгострокового сталого розвитку галузі, зокрема, як у морі, так і на березі.

"Навички та компетенція моряків можуть бути засновані тільки на освіті, - сказав К. Секімізу. - Ефективні стандарти навчання залишаються фундаментом надійного і безпечного судноплавства. Сьогодні галузь потребує збереження якості, практичних навичок та компетентності кваліфікованих кадрів". Більше того, генеральний секретар додав, що у цьому році є можливість підкреслити важливість морської освіти не тільки для судноплавства в цілому, але й для задоволення потреб людей усього світу.

К. Секімізу відзначив Всесвітній морський університет та Міжнародний інститут морського права (Мальта), які є освітянськими закладами Міжнародної морської організації (ІМО), підкресливши їх унікальність серед установ ООН і висловив гордість за випускників, які зараз займають відповідальні пости і мають вплив у морському співтоваристві. Також, він зазначив, що без якісно навчених і цілеспрямованих моряків, освіта яких відповідає міжнародним стандартам, судноплавна галузь перестане розвиватися.

Всесвітній день моря щороку відзначається на останньому тижні вересня.