DataHere

ДЕНЬ ВИСОКОГО МИСТЕЦТВА В ОНМА

11 грудня в великій актовій залі ОНМА звучить класична музика. Одеська національна музична академія ім. А.В. Нежданової дає передноворічний концерт в нашому вузі. Величезний зал заповнили курсанти, студенти, викладачі, співробітники. Концерт веде Аліса Джамагорцян, видатна співачка, заслужена артистка України, професор музичної академії, великий популяризатор високого вокального мистецтва. На сцені за роялем концертмейстер - лауреат міжнародних конкурсів, доцент, кандидат мистецтвознавства Ольга Лісова. А поруч - світленьке миле створіння, студентка першого курсу, Іванна Свида, майстерно виконує "Аріозо Снігуроньки" з одноіменної опери М. Римського-Корсакова. І голос так дивно, так ніжно і зворушливо звучить, що у деяких слухачок на очах виступають сльози.

І ось, вже сильне меццо-сопрано студентки третього курсу, лауреата міжнародного конкурсу Тетяни Білоусової. Речитатив і арія Любави з опери "Садко" М.Римського-Корсакова.

У рояля вже інший концертмейстер - лауреат міжнародного конкурсу Алла Мілютіна. Звучить чоловічий голос. Співає лауреат міжнародного конкурсу, студент четвертого курсу консерваторії В'ячеслав Мархоброд. Речитатив і арія Фігаро. улюблена, всім знайома чудова арія, з опери "Весілля Фігаро", що створена великим музикантом В. Амадеєм Моцартом.

Зал слухає дуже близькі, рідні по духу слова моряка С.Букіна: "Я знаю, друзі, що не жити мені без моря як морю не жити без мене", з твору "Прощайте скелясті гори", покладеного на музику Е.Жарковскім. Багато що в концерті пов'язано з морем. Знаменитий російський композитор М. Римський-Корсаков, чиї твори виконуються у концерті не раз, був, як відомо, морським офіцером.

Дуже сподобалася слухачам Анна Бондаренко, аспірантка, лауреат міжнародних конкурсів, учениця засл. артистки України, професора консерваторії Н.Ютеш. Анна виконувала романси М.Римського-Корсакова, П.Чайковського, "Присвята" Ріхарда Штрауса.

У концерті виконувалися ще твори Н.Рубінштейна, А.Даргомижського, М.Балакірева та ін. Оплесками та квітами дякували наші курсанти студентів і викладачів Одеської національної музичної консерваторії ім. А.В. Нежданової за задоволення, за прекрасні голоси, за високий рівень виконання, за свято високого мистецтва.

Курсанти цікавилися про можливість наступного концерту.

Доцент кафедри ГіМГ, Варбанець Т.В.