30.10.2014

Практичні проблеми розвитку радіозв'язку й радіонавігації в ГМЗЛБ, у системах АІС, СКРС і РІС

23 - 24 жовтня 2014 року Одеська національна морська академія та Київська державна академія водного транспорту ім. гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного за підтримки Одеського відділення Інституту морської техніки, науки й технологій Великобританії провели чергову науково-технічну конференцію, присвячену проблемам розвитку радіозв'язку і радіонавігації в ГМЗЛБ, у системах АІС, СКРС і РІС.

У роботі конференції взяли участь 42 представника з Києва, Одеси, Херсона, Миколаєва, Ізмаїла. Серед учасників конференції були представники вищих навчальних закладів (ОНМА, КДАВТ, ХДМІ), учбово-тренажерних центрів, що займаються підготовкою фахівців для морської галузі (Одеса, Київ, Ізмаїл, Херсон); представники ЗАТ "Транзас Морські технології" з Миколаєва; ДП "Адміністрація морських портів України", філія "Морська пошуково - рятувальна служба", Одеса; представники ДП "Держгідрографія", Київ; ЧорноморНІІпроект, Одеса; представники ДП "Класифікаційне суспільство Регістр судноплавства України", Київ.

Під час роботи конференції було заслухано 14 доповідей і 2 повідомлення. Із привітальним словом до учасників конфренції звернулися ректор КДАВТ В.В. Панін і начальник Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків В.В. Пікулик. У виступах учасників було порушене широке коло питань, пов'язаних з функціонуванням морської галузі, підготовкою фахівців, безпекою мореплавства. Велика увага була приділена науковим розробкам, спрямованим на вдосконалювання системи навчання й підвищення безпеки мореплавства. З інтересом і увагою були вислухані доповіді начальника Центру навігаційно-гідрографічної інформації ДП "Держгідрографія" В.М. Шепеля "Організація збору, обробки й передачі інформації з безпеки судноплавства в Україні в системі НАВТЕКС із використанням сучасних технологій"; заступника директора Департаменту державного нагляду та контролю на морському та річковому транспорті Укрморрічінспекції Тихонова І.В. "Сучасний стан забезпечення морських навчально- тренажерних закладів України тренажерним обладнанням "; старшого викладача кафедри судноводіння й управління судном КДАВТ Д.П. Коломійця "Інтелектуальні системи підтримки судноводіння". Про підсумки роботи підкомітетів ІМО NCSR/1 в 2014 році проінформував завідуючий кафедрою МРЗ ОНМА професор В.М. Кошевий. Використання системи моніторингу АІС у водах України для забезпечення безпеки мореплавства в Чорному і Азовському морях були проаналізовані в доповідях Р.В. Кучерявого, ведучого фахівця, та О.К. Шпаченко, інженера – програміста центру навігаційно- гідрографічної інформації ДП "Держгідрографія" України, м. Київ. Проблеми передавання додаткової інформації в каналах наземного й супутникового зв'язку ГМЗЛБ, сучасні навігаційні РЛС безперервної дії були розглянуті в доповідях професора кафедри морського радіозв'язку ОНМА Кошевого В.М. , доцентів кафедри Шишкіна О.В. і Ковальова М.І. Досвід підготовки фахівців ГМЗЛБ, імплементація Конвенції ПДНВ у національну систему підготовки і сертифікації моряків були представлені в повідомленні головного фахівця ОРФ ІПДМ В.М. Ліпінського.

Всі доповіді й виступи були вислухані з великою увагою й супроводжувалися активною дискусією. Учасники конференції відзначили традиційно високий рівень її організації і проведення.

За підсумками роботи конференції був прийнятий проект рішення й розісланий її учасникам. Наступну конференцію планується провести в жовтні 2015 р. в Одеській національній морській академії.

В.І Купровський, доцент каф. МРЗ ОНМА