13.02.2014

Координаційна зустріч у рамках міжнародного проекту "Створення мережі центрів компетенції для розвитку та підтримки круїзного туризму в чорноморському регіоні"

З 5 по 7 лютого 2014 року на базі Одеської національної морської академії за участю адміністрації Одеського морського порту і Асоціації портів Чорного та Азовського морів BASPA відбулася перша координаційна зустріч в рамках міжнародного проекту "Створення мережі центрів компетенції для розвитку та підтримки круїзного туризму в чорноморському регіоні". Даний проект фінансується постійною комісією Євросоюзу. Учасниками зустрічі було близько 100 представників адміністративних, наукових та туристичних організацій з постійно діючих органів Євросоюзу, а також з Німеччини, Італії, України, Словаччини, Туреччини, Грузії, Румунії, Болгарії та інших країн. На зустрічі обговорювалися питання розвитку круїзної туристичної індустрії в чорноморському регіоні. Зустріч пройшла в Залі вченої ради Одеської національної морської академії, а також у ресторані "Гранд Європа" в будівлі Морського вокзалу.

Основним завданням проекту є створення на території України двох центрів компетенції (в Одесі та Криму) і в Грузії - один центр компетенції з розвитку, підготовки та навчання персоналу для круїзного туризму в Чорноморському регіоні.

Фахівці відзначають значний прогрес у розвитку круїзної інфраструктури портів причорноморських держав і зростаючий інтерес туристів до нашого регіону. За підрахунками туроператорів, щорічне зростання числа круїзів із заходом в порти Чорного моря протягом останніх п'яти років не опускається нижче 10 %, а в 2013 році склав більше 30 %.

Фахівці впевнені - реалізація проекту значно посилить інвестиційну привабливість держав регіону, що забезпечить більш раціональне використання всіх наявних ресурсів і сприятиме конкурентоспроможності всіх країн Чорноморського регіону на глобальному туристичному ринку.