11.12.2013

Засідання 28 сесії Асамблеї та 111 сесії Ради Міжнародної морської організації (ІМО)

24 листопада – 6 грудня 2013 у м. Лондон (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії) відбулися засідання 28 сесії Асамблеї та 111 сесії Ради Міжнародної морської організації (ІМО). Ректор Одеської національної морської академії Міюсов М.В. був включений до складу офіційної делегації України згідно з технічним завданням на закордонне відрядження, яке було затверджено Міністерством інфраструктури України 15 листопада 2013 р. та погоджено Міністерством закордонних справ України 8 листопада 2013 р.

За результатами участі української делегації в роботі Асамблеї та засідань Ради ІМО був забезпечений захист національних інтересів України шляхом безпосередньої участі у розгляді та прийнятті нових обов'язкових та рекомендаційних документів ІМО, а також поправок та доповнень до існуючих документів Організації. Крім того, була можливість підвищення рівня обізнаності представників національної морської галузі щодо світових стандартів та правил стосовно забезпечення безпеки судноплавства, захисту людського життя на морі, захисту морського навколишнього середовища, а також забезпечення належних умов праці моряків, встановлених міжнародними документами ІМО.

Також, держави-члени ІМО були поінформовані про внесок України у забезпечення безпеки світового мореплавства, українська делегація взяла участь у виборах нового складу Ради ІМО.

Технічне завдання було виконане у повному обсязі.

За час перебування на Асамблеї було проведено низку зустрічей з представниками ІМО, зокрема, з паном Коіджі Секімізу, Генеральним секретарем ІМО; паном Ендрю Уінбоу, директором департаменту з морської безпеки; паном Джеспером Лордапом, керівником департаменту з питань політики та планування. У цих зустрічах прийняли участь представники української делегації, в тому числі заступник постійного представника України в ІМО К.Л. Білляр.

Під час цих зустрічей були розглянути наступні питання:

1. Звіт України за останні 5 років щодо виконання вимог Правила 1/8 "Стандарти якості" Міжнародної конвенції про підготовку, дипломування моряків та несення вахти (ПДНВ) 1978 р. з поправками.
  2. Участь Генерального секретаря ІМО пана Коіджі Секімізу у другому Міжнародному форумі "Освіта, підготовка та працевлаштування моряків", який відбудеться 23-24 квітня 2014 року у м. Одеса.
  3. Участь Генерального секретаря ІМО пана Коіджі Секімізу у святкуванні 70-ї річниці зі дня заснування Одеської національної морської академії, зустріч з викладацьким складом, курсантами ОНМА та морською спільнотою України.
  4. Детальне планування офіційного візиту Генерального секретаря ІМО пана Коіджі Секімізу до України.

У рамках візиту до Лондону ректор ОНМА Міюсов М.В. мав змогу зустрітися з представниками Інституту морської техніки, науки та технології (ІМТНТ) та Морським інститутом Великобританії (МІВ), з якими Одеська національна морська академія співпрацює протягом декількох років.

У ІМТНТ ректор ОНМА мав змогу зустрітися з паном Девідом Луслі, виконавчим директором ІМТНТ; паном Тімом Сімсом, менеджером по членству ІМТНТ; пані Шарлотою Лорд, керівником програм; паном Рубаном Тармараджа, керівником департаменту фінансів; паном Стівом Боді, керівником департаменту партнерства.

Під час переговорів були розглянуті питання подальшого співробітництва між ОНМА та ІМТНТ у рамках діючого договору, а саме - можливість для курсантів ОНМА усіх спеціальностей на період 12 місяців отримати членство ІМТНТ на безкоштовній основі та мати змогу користуватися електронною бібліотекою ІМТНТ з необмеженим доступом.

Також була досягнута домовленість про візит виконавчого директора ІМТНТ пана Девіда Луслі до м. Одеса для участі у другому Міжнародному форумі "Освіта, підготовка та працевлаштування моряків", у святкуванні 70-ї річниці зі дня заснування Одеської національної морської академії, зустрічі з викладацьким складом та курсантами ОНМА.

На зустрічі у МІВ пан Філіп Вейк, виконавчий директор МІВ, підтвердив свій намір відвідати Україну під час другого Міжнародного форуму "Освіта, підготовка та працевлаштування моряків", а також прийняти участь у святкуванні 70-ї річниці зі дня заснування ОНМА та зустрітися з членами Морського інституту України, викладацьким складом та курсантами ОНМА.