03.11.2013

Науково-технічна конференція

23-24 жовтня 2013 року в Одеській національній морській академії за підтримки Одеського відділення Інституту морської техніки, науки і технологій Великобританії була проведена чергова ХІV конференція "Практичні проблеми розвитку радіозв'язку та радіонавігації в ГМЗЛБ, в системах АІС, СУРС і РІС".

У роботі конференції взяли участь 57 учасників з Києва, Одеси, Севастополя, Керчі, Херсона, Новоросійська, Санкт-Петербурга. Серед учасників конференції були представники вищих навчальних закладів (ОНМА, СевНТУ, КГАВТ, КМУ), навчально-тренажерних центрів, що займаються підготовкою фахівців для морської галузі (Одеса, Севастополь, Керч, Іллічівськ); представники ЗАТ "Транзас Морські технології" з Миколаєва та Санкт- Петрбурга; КП "Морська пошуково-рятувальна служба", Одеса; представники ДУ "Держгідрографія", Київ; ЧерноморНІІ проект, Одеса; представники ДП "Класифікаційне товариство Регістр судноплавства України", Київ; представники ВМС ЗС України.

У ході роботи конференції було заслухано 18 доповідей і 2 повідомлення. З вітальним словом до учасників конфренції звернулися ректор ОНМА М.В. Міюсов та проректор з наукової роботи В.А. Голіков. У виступах учасників було порушено широке коло питань, пов'язаних з функціонуванням морської галузі, підготовкою фахівців, безпекою мореплавання. Велику увагу було приділено науковим розробкам, спрямованим на вдосконалення системи навчання та підвищення безпеки мореплавання.

З великою увагою були вислухані доповіді начальника Центру навігаційно- гідрографічної інформації ДУ "Держгідрографія" В.Н. Шепеля "Організація збору, обробки і передачі інформації з безпеки судноплавства в Україні в системі НАВТЕКС з використанням сучасних технологій"; начальника РІС на ВВП України А.С. Ляшенко "РІС на внутрішніх водних шляхах України"; ст. викладача кафедри судноводіння КГАВТ Д.П. Коломійця "Роль оперативної обробки інформації в забезпеченні безпеки судноплавства"; представника ФГБОУ ВПО "Державний морський університет ім. Адмірала Ф.Ф. Ушакова" Я.Ю. Селезня "Аналіз системи пошуку і рятування Новоросійського морського СКЦ". Про підсумки роботи підкомітетів ІМО КОМСАР і навігації в 2013 році поінформував зав. кафедрою МРС ОНМА професор В.М. Кошовий. Питання зайнятості каналів АІС в умовах реальної судноплавного стану в Україні, використання системи АІС у водах України для забезпечення безпеки мореплавання були проаналізовані в доповідях директора ТОВ "Елмар" Є.О. Чудненко та інженера Центру навігаційно- гідрографічної інформації ДУ "Держгідрографія", А.К. Шпаченко. Проблеми достовірності інформації в системах зв'язку ГМЗЛБ, нові пристрої для підвищення безпеки мореплавання були розглянуті в доповідях професора каф. судноводіння та безпеки судноплавства СевНТУ І.Л. Афоніна та керівника секції "Радіозв'язок" ЦПАПП СевНТУ В.Г. Слезкина. Досвід підготовки фахівців ГМССБ, імплементація Конвенції ПДНВ в національну систему підготовки та сертифікації моряків були представлені у виступах інструктора ГМССБ ГУМРФ ім. Макарова М.Т. Неволіна, інженера-радіоелектроніка В.Я. Михолап, головного спеціаліста ОРФ ІПДМ В.М. Липинського.

Всі доповіді та виступи були вислухані з великою увагою і супроводжувалися активною дискусією. Учасники конференції відзначили традиційно високий рівень її організації та проведення.

За підсумками роботи конференції прийнято проект рішення і розісланий її учасникам. Наступну конференцію планується провести в жовтня 2014 року.

Купровський В.І., доцент кафедри морського радіозв`язку