18.05.2013

Засідання Балкано-Чорноморської географічної комісії КПРЄ в Одесі

Ректор Одеської національної морської академії Михайло Валентинович Міюсов взяв участь у засіданні Балкано-Чорноморської географічної комісії КПРЄ, яке відбулося спільно з Конференцією приморських регіонів 26 квітня 2013 року в Одесі.

Міжрегіональне співробітництво на рівні європейських організацій є одним із пріоритетних напрямків діяльності Одеського регіону. Так, Одеська область є дійсним членом п'яти регіональних європейських організацій, однією з яких є Конференція приморських регіонів Європи (КПРЄ), членом якої Одеська Область стала в 2004 році. КПРЄ була створена в 1973 році з метою сприяння розвитку морських периферичних регіонів, і на, сьогоднішній день, це одна з найбільших міжрегіональних організацій в Європі, до складу якої входять більше 160 регіонів з 28 європейських держав. У рамках КПРЄ Одеська область працює у складі Балкано-Чорноморської Комісії.

26 квітня 2013 в Одесі, спільно з Конференцією приморських регіонів Європи, відбулося засідання Генеральної асамблеї Балкано-Чорноморської географічної комісії цієї організації. У роботі генеральної асамблеї взяли участь глави європейських регіонів, представники профільних міністерств України, дипломатичного корпусу, керівники великих міжнародних та українських інституцій, керівництво Одеської області. У рамках засідання Генеральної асамблеї були розглянуті актуальні питання транскордонного та міжрегіонального співробітництва, морегосподарського комплексу, охорони навколишнього середовища, енергоефективності, розвитку Дунайського регіону, а також впровадження відповідних спільних проектів.

На засіданні було обрано Президента Балкано-Чорноморської географічної комісії КПРЄ. Ним став представник Турецької Республіки Айхан Озкан, а також створено Політичне бюро Балкано-Чорноморської географічної комісії. «Ми докладемо максимум зусиль, - зазначив у своєму виступі Айхан Озкан, - щоб робота комісії в рамках КПРЄ сприяла співробітництву між регіонами Європи, розширювала контакти між людьми і різними інститутами. Ми також прагнемо збільшити кількість регіонів, що беруть участь у наших проектах. Ми будемо раді співпраці з такими державами, як Російська Федерація, Азербайджан, Грузія і багато інших. Ведеться активна робота над створенням інституційної основи для співпраці з метою забезпечення стабільності та миру в усіх регіонах».

Вікторія Брухаль