27.03.2013

Засідання робочої групи ОЧЕС з метою презентації діяльності ЧМАМІ у Стамбулі

Ректор Одеської національної морської академії є головою Чорноморської асоціації морських інститутів (ЧМАМІ), яку було створено у 2010 році провідними морськими університетами та академіями 6 чорноморських країн. У 2012 році за рішенням щорічних зборів асоціації було прийнято рішення та подана заявка про надання асоціації спеціального статусу партнера (Sectoral Dialogue Partnership) Організації чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС). Голову ЧМАМІ було запрошено на засідання робочої групи ОЧЕС з метою презентації діяльності асоціації.

Презентацію було зроблено 7 березня у Секретаріаті ОЧЕС в Стамбулі на засіданні робочої групи під головуванням Володимира Михайловича Пузирко, директора договірно-правового департаменту Міністерства закордонних справ України. З боку України в засіданні також прийняли участь генеральний консул України в Стамбулі Богдан Яременко та консул Сергій Кравченко. Разом з головою асоціації ЧМАМІ представляли: заступник голови асоціації, декан морського факультету Стамбульського технічного університету професор Ніл Гюлер та генеральний секретар асоціації доктор Хісаші Ямомото. Представники ЧМАМІ відповіли на численні запитання. Презентацію було схвалено представниками країн-членів ОЧЕС та підтримано головою робочої групи. Відповідно до статуту ОЧЕС заявку за поданням робочої групи буде розглянуто 18-19 квітня на засіданні Комітету старших офіцерів (Senior Officers' Committee) та остаточне рішення буде прийнято на Засіданні Міністрів країн-членів ОЧЕС 21 червня в Одесі.

За час перебування у Стамбулі було проведено низку зустрічей та переговорів з питань міжнародного співробітництва у сфері освіти та практичного навчання фахівців, у тому числі з: деканом морського факультету Стамбульського технічного університету - професором Нілом Гюлером, керівним та викладацьким складом факультету; ректором Університету імені Пири Рейс - професором Османом Сагом; генеральним секретарем Глобального центру з підготовки на борту суден (GOBTC) - доктором Хісаші Ямомото та представником Палати судноплавства Туреччини - капітаном Феріт Бірен.

Було досягнуто домовленості про участь представників Глобального центру з підготовки на борту суден, морського факультету Стамбульського технічного університету та Університету імені Пири Рейс у роботі Міжнародного форуму "Освіта, підготовка та працевлаштування моряків" 24-25 квітня в Одесі. Запрошено представників Палати судноплавства Туреччини до співробітництва з питань практичного навчання на суднах студентів з Туреччини.

Ректор Одеської національної морської академії,
голова Чорноморської асоціації морських інститутів