26.03.2013

Міжнародний тематичний семінар "Організація та профіль докторської підготовки"

Проректор з науково-педагогічної роботи Одеської національної морcької академії В.М. Захарченко взяв участь у міжнародному тематичному семінарі "Організація та профіль докторської підготовки", який відбувся 11-12 березня 2013 р. в університеті Святого Духу (м. Каслік, Ліван), за підтримки Виконавчого агентства Європейського Союзу з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (EACEA) та Асоціації столичних університетів Європи (UNICA).

На семінарі обговорювалися проблеми якісної підготовки фахівців найвищої кваліфікації. Були розглянуті питання організації, умов і правил роботи докторських шкіл: як задовільнити вимоги усіх зацікавлених сторін; якими є ролі та обов`язки кандидатів на докторський ступінь; як можна набути загальних навичок і вмінь; проблеми оцінювання як критичного та обов`язкового компоненту докторської підготовки; посилення зв`язків з бізнесом і виробництвом - працевлаштування випускників докторсьих програм.

У семінарі взяли участь Міністр освіти та вищої освіти Лівану - Хасана Діаба, директор Департаменту вищої освіти Лівану - Ахмада Джамала, керівник зі співробітництва Представництва ЄС в Лівані - Дієго Ескалона Патуреля, президент університету Святого Духу - Касліку Хайди Мафуза та керівник програми Темпус Виконавчого агентства ЄС з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури - Клаус Хаупта.

У заході взяли участь близько 50 представників з Албанії, Казахстану, Лівану, Росії, Сербії, Сирії, Угорщини, Франції, Хорватії, Чорногорії та України. Нашу країну представляли члени Національної команди експертів з реформування вищої освіти: перший віце-президент Національної академії педагогічних наук України - В.І. Луговий, проректор Одеської національної морcької академії - В.М. Захарченко, проректор Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна - Ю.В. Холін, проректор Національного університету "Львівська політехніка" - Ю.М. Рашкевич та менеджер з аналітичної роботи Національного Темпус-офісу в Україні - Ж.В. Таланова.

Захарченко В.М., проректор з НПР