Український English

Участь в міжнародних проектах

До 1991 р. Україна входила до складу СРСР, тому отримала у спадок відповідну систему освіти та соціально-економічні відносини, які необхідно було реформувати у вигляді інтеграційних процесів, спрямованих як на європейську (Болонський процес), так і на міжнародну співдружність (морська освіта).

Десятки та сотні випускників українських вузів відіграють значну роль у політичному, економічному та соціальному житті своїх країн.

ОНМА приймає участь у багатьох міжнародних програмах та наукових дослідженнях з питань Європейської та Євроатлантичної інтеграції.

Так, ОНМА приймала участь в «Координаційній групі ТРАСЕКА» – проект «Морська підготовка: Азербайджан, Грузія, Казахстан, Україна», головною метою якого було зробити внесок у безпеку мореплавання, запобігти забрудненню морського середовища, налагодити інформативність оточуючого світу, а також створити можливість створення навчальних закладів шляхом сприяння поліпшенню морської підготовки і підвищення відповідності морських навчальних закладів вимогам і стандартам Міжнародної морської організації та Європейського союзу.

Також ОНМА задіяна у програмі «ГІС Думай», яка спрямована на розробку гідрографічних інформаційних систем. Судноплавство за внутрішніми водними шляхами охоплює величезну частину Європи, що зумовлює необхідність спільної праці європейських країн у єдиному інформаційному просторі, яке отримало назву – Гідрографічні інформаційні системи (ГІС). ГІС призначена для обміну інформацією між усіма зацікавленими особами (як фізичними, так і юридичними), що забезпечують роботу внутрішнього водного транспорту. Подання цієї інформації базується на єдиному прийнятому стандарті, що використовується у різноманітних схемах судноплавства та транспортних процесах. Основними цілями створення ГІС е:

  • забезпечення інформацією локальних та регіональних внутрішніх водних шляхів для безпечного керування роботою флоту на тактичному та стратегічному рівнях;
  • оптимізація ресурсів керування внутрішнім водним транспортним шляхом послідовного обміну інформацією між суднами, портами, терміналами, а також службами шлюзів та мостів;
  • забезпечення постійною інформацією про стан судноплавних шляхів та фарватеру;
  • приймання то передача оперативної інформації в екстрених випадках.

Основною передумовою створення єдиної гідрографічної інформаційної системи на усій відстані від Балтійського до Чорного моря е успішний розвиток її окремих частин у деяких європейських країнах (таких як Австрія та Німеччина), а також повна підтримка €С Основною платформою гармонійної праці служби є державні судноплавні об'єднання, що працюють у зоні відповідальності ГІС.

У даному проекті можуть приймати участь усі європейські країни, що несуть відповідальність за виконання вимог та облаштування ГІС спільно з Дунайською комісією (ДК) та Центральною Комісією Судноплавства по Рейну (ЦКСР).

Однією з умов розвитку ГІС є гармонізація служб судноплавства різних країн стосовно прийнятих вимог. Для розробки та впровадження цих вимог створена загальноєвропейська організація під назвою «Форум ГІС Дунай», де, починаючи з 2002 року, академія постійно бере участь у роботі різноманітних груп. У 2003 р. у м. Одеса було проведено симпозіум «Форум ГІС Дунай 2003», з розробки єдиної загальноєвропейської системи ГІС для забезпечення найкращих умов судноплавства на внутрішніх водних шляхах, організатор ОНМА.

З 2002 року представники академії в якості експертів беруть участь у роботі Дунайської комісії у сесіях з технічних питань. З 2005 року щорічно проводиться курс навчання спеціалістів, що працюють у області ГІС із залученням представників Нідерландів, Бельгії та Австрії.

У 2009 р. декан факультету «Судноводіння на морських та внутрішніх водних шляхах» Гладких І.І. був обраний головою групи експертів ДК з питань судноплавної політики на Дунаї.

ОНМА бере участь у загальноєвропейському проекті NEU – Система взаємодії з питань логістики та навчання спеціалістів на внутрішніх водних шляхах Дунайського регіону з використанням сучасних технологій, а також у загальноєвропейському проекті NEWAOA – Система взаємодії Дунайських адміністрацій.

Академія була учасником проекту «ТEMPUS JEP 26080-2005, VETLOG» який був направлений на розробку курсів з підготовки у галузі менеджменту транспорту та логістики в Україні.

Цілями проекту «ТEMPUS JEP 26080-2005, VETLOG» були:

  • створення мережі європейських та українських ВНЗ та підприємств;
  • розробка навчальних курсів з менеджменту у сфері транспорту і логістики;
  • спільна розробка курсів для використання під час підвищення кваліфікації українських фахівців та керівних кадрів у сфері транспорту і логістики;
  • використання технологій дистанційної освіти для організації підвищення кваліфікації, апробації та проведення курсів з менеджменту у Києві, Одесі;
  • організація підвищення кваліфікації викладачів ВНЗ та відповідальних за підвищення кваліфікації фахівців та керівних кадрів на підприємствах та організаціях.